Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Şükrü Genç, Roman Vatandaşlarımıza Büyük Hizmetler Sunuyor
Musa Aydın'dan Milli Güreşçilere Moral Ziyareti
GÜNEŞ YANIKLARINA DİKKAT!
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Şükrü Genç, Roman Vatandaşlarımıza Büyük Hizmetler Sunuyor

Şükrü Genç, Roman Vatandaşlarımıza Büyük Hizmetler Sunuyor
Cumhuriyet Halk Partisi Çayırbaşı Mahalle Sorumlusu Turan Yasa, gazetemize semtiyle ilgili açıklamalarda bulundu.
06.09.2017 / 14:51


Cumhuriyet Halk Partisi Çayırbaşı Mahalle Sorumlusu Turan Yasa, gazetemize semtiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Sarıyer Belediyesi’nin Çayırbaşı’nda devrim niteliğinde hizmetler sunduğunu belirten Yasa, Çayırbaşı halkının, Belediye başkanı Şükrü Genç’i çok sevdiğini belirtti.

Turan Yasa gazetemize yaptığı açıklamalarda “Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in 2009 yılında göreve geldiği zamandan itibaren, CHP Çayırbaşı Mahalle sorumlusu olarak aktif siyaset yapmaktayım. Sarıyer Belediyesi Eski Başkanı Yusuf Tülün döneminde, Çayırbaşı

halkından bir kişiyi bile iş sahibi yapamıyorduk. Şükrü Genç yönetiminde ise 50 den fazla arkadaşımızı iş sahibi, meslek sahibi yaptık.

Uyuşturucu kullanan ve hayatı perişan halde olan bir çok arkadaşımız, tedavi sürecinden sonra Başkanımız Şükrü Genç tarafından işe yerleştirilmiştir.

Çayırbaşı’na yapılan daha bir çok hizmet var. Yol çalışmaları, taş parke çalışmaları, asfalt çalışmaları, altyapı çalışmaları ciddiyetle devam ediyor. Sizin aracılığınız ile bir kez daha Fen işlerinden sorumlu belediye başkan yardımcısı Gökan Zeybek ve fen işleri müdürü Veysel Kahraman’a çok teşekkür ediyoruz. Bunların dışında gözle görülmeyen bir çok yardım yapılıyor. Maddi durumu yeterliolmayan vatandaşlarımıza gıda yardımı eksiksiz olarak yerine getiriliyor. Biz CHP Çayırbaşı Mahalle örgütü olarak güzel bir ekip kurduk. Arkadaşlarımızla gayet özverili bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mahalle örgütümüz yaptığı hizmetlerle ciddi farklar yaratıyor. Yaptığıız çalışmaları Şükrü Başkan’a iletiyoruz ve gerekli olan tüm işlemler yerine getiriliyor. Bugüne kadar ezilen, hor görülen roman vatandaşlarımızın en büyük destekçisi belediye başkanımız Şükrü Genç olmuştur. Çayırbaşı’nda maalesef kendini bilmez insanlar Şükrü Genç hakkında asılsız ifadeler kullanıyorlar. Ben sadece tek bir şey söylüyorum. Şükrü Genç’in olduğu her yerde Çayırbaşı halkı oradadır. Başta Roman kardeşlerimiz… Şükrü Başkan’ın Çayırbaşı’na yaptığı yardımları, desteği herkes biliyor” diye konuştu.

Sözlerine devam eden Yasa “Çayırbaşı’nda AK Partili, MHP’li bir çok arkadaşımız CHP’ye üye olmak istiyor. Bu arkadaşlar diyorlar ki, ‘Şükrü Başkan olduğu sürece, biz Cumhuriyet Halk Partiliyiz.’ O denli bir sevgi var başkanımıza karşı… Semtimizde güzel işler başarıyoruz. Saat kaç olursa olsun, tüm Çayırbaşı halkı bana telefon açabiliyor. Acil gelişen bazı olumsuzluklarda Çayırbaşı halkı ilk önce beni arar. Örnek verecek olursam, bir evde su baskını yaşanmışsa beni ararlar, bende belediyemize ulaşıp konunun aciliyetini bildiririm. Yani burada muhteşem bir sistem oluşturduk. Bu nedenle geleceğe de umutla bakabiliyoruz” dedi.

Sarıyer’in en çalışkan mahallelerinden biri olduklarını söyleyen Yasa “Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı bünyesinde, 38 mahalle arasında en iyi çalışan, en faydalı, en başarılı işlere imza atan 3 mahalleden biri olduk. Ayazağa, Yeniköy ve Çayırbaşı… Biz ayrıca Çayırbaşı’nda WhatsApp grubu kurduk. Hangi arkadaşımızın bir derdi, sıkıntısı olsa yanına koşuyoruz. Hastalık oluyor, kaza oluyor, yağmurda çatısı akıyor… Kısaca bu ve benzeri bir çok konuda birbirimizin yardımına koşuyoruz.

Verdiğimiz hizmetler nedeniyle böyle güzel bir netice almamız çok sevindirici”ifadelerini kullandı.Yasa sözlerini “halkımız için ne istiyorsak, eksiksiz yerine getiriliyor. Ancak Sarıyer Belediyesi’nin başkan yardımcılarını, birim müdürlerini daha sık mahallemizde görmek isteriz. Mahallemizde kendini bilmez insanların gereksiz konuşmalarına sebebiyet vermemeleri adına bunu söylüyorum. Ayrıca Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin ve Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı’dan rica ediyorum. Bizler burada uyuşturucuyu bitirmek için çok çalışıyoruz. Büyük aşamalar kaydettiğimizi de söyleyebilirim. Ancak bu konuda bizlere daha fazla destek olmalarını bekliyorum. Beraber el ele verirsek, kısa zaman içinde mahallemizin ismini beyaz bir sayfaya tekrar yazabiliriz” diye noktaladı.