Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sezon Açıldı Ama Balıkçı Tekneleri Kıyıda Kaldı
Otobüs Durağında  Şüpheli Çanta Paniği
Kilyos Sahili Farkındalık İçin Temizlendi
Sarıyer Akademili 191 Öğrenci Üniversiteyi Kazandı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sezon Açıldı Ama Balıkçı Tekneleri Kıyıda Kaldı

Sezon Açıldı Ama Balıkçı Tekneleri Kıyıda Kaldı
*Denizlerde av sezonunun açıldığı tarih olan 1 Eylül, Kurban Bayramı'na denk geldiği için balıkçı tekneleri kıyıda kaldı.
03.09.2017 / 13:42


Denizlerde av sezonunun açıldığı tarih olan 1 Eylül, Kurban Bayramı'na denk geldiği için balıkçı tekneleri kıyıda kaldı.Yaklaşık dört ay süren denizlerdeki av yasağı bu gece itibarı ile sona erdi. Ancak balık sezonunu açılışının Kurban Bayramı'na denk gelmesi nedeniyle İstanbul'da balıkçılar denize açılmadı. Önceki yıllarda görkemli törenlerin düzenlendiği Rumeli Feneri'nde tekneler limanda kaldı. Yarın başlayacak olan Kurban Bayramı dolayısıyla denize açılmadıklarını belirten balıkçılar, bayramın ikinci gününden itibaren denize açılacaklarını belirttiler."KURBAN BAYRAMI OLDUĞU ZAMAN GENELDE BALIKHANELER KAPALI OLUR"

Geçen senelerde av sezonunun açılmasıyla birlikte yoğunluk gözlenen Sarıyer, Rumeli Feneri'ndeki balıkçı barınaklarından bu yıl tekneler açılmadı. Bir balıkçı durum hakkında şunları söyledi; "Bayram dolayısla gemiler açılmadı. Tabi Ordu'dan, Samsun'dan gelen balıkçılar var. Bayramın ikinci gününden itibaren açılmaya başlarlar. Zaten balık hali de kapalı." Bir diğer balıkçı ise, " Kurban Bayramı olduğu zaman genelde balıkhaneler kapalı olur. Balıkçı arkadaşlar bayramda evlerinde dursunlar diye bu yıl biraz geç başlayacak. Sezona bu dönem itibarıyla hazırız. Denizlerde balık durumu şimdilik iyi gibi duruyor" diye
konuştu.