Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - ÇOK VAHİM BİR DURUM </br>SARIYER 10 YIL KAYBETTİ
Dev Uyuşturucu Operasyonu...850 Kilo Eroin Ele Geçirildi
Yangın Tüpü Bomba Gibi Patladı
Sarıyer Halkının Huzuru ve Mutluluğu için Çalışıyoruz.

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ÇOK VAHİM BİR DURUM
SARIYER 10 YIL KAYBETTİ

ÇOK VAHİM BİR DURUM </br>SARIYER 10 YIL KAYBETTİ
AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, son günlerin tartışılan konularını gazetemize değerlendirdi. Konuşmasında çarpıcı ifadeler kullanan Bayraktar, çok ses getirecek açıklamalarda bulundu.
01.09.2017 / 12:27


AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Bayraktar, “ Sarıyer’de yaşanan tüm gelişmeleri yakından gözlemliyoruz. İlçemizde bir çok olay var ki, bunları görmemek için kör olmak lazım. Sarıyer’i Sarıyer yapan hizmetlerin AK Parti yerel yönetimlerin ve hükümetimizin yapmış olduğu açık ve net bir şekilde ortadadır” dedi. AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, son günlerin tartışılan konularını gazetemize değerlendirdi. Konuşmasında çarpıcı ifadeler kullanan Bayraktar, çok ses getirecek açıklamalarda bulundu.

AK PARTİ SARIYER İLÇE BAŞKANI SALİH BAYRAKTAR: Sarıyer’de yaşanan tüm gelişmeleri yakından gözlemliyoruz. İlçemizde bir çok olay var ki, bunları görmemek için kör olmak lazım. Sarıyer’i Sarıyer yapan hizmetlerin AK Parti yerel yönetimlerin ve hükümetimizin yapmış olduğu açık ve net bir şekilde ortadadır. Bana Sarıyer’de ciddi proje olarak Sarıyer Belediyesi’nin yaptığı yatırımları gösterin? Gerçekten çok vahim bir durum. Sarıyer Belediyesi’nin yeni hizmet binasının mülkü Milli Emlak’ın.. Diyorlar ki 400 milyonluk dev yatırımı Sarıyer’e kazandırdık. Külliyen yalan. O binanın mülkü Milli Emlak’a aittir. Konunun doğru anlatılması ve halka yanlış bilgi verimemesi gerekmektedir. O binanın tüm proje çalışmaları ve tahsisatı AK Parti zamanında yapılmıştır. Sarıyer Belediyesi iki bina yapmıştır doğru. Ancak bunlar çok önemli hizmetler değildir. Bir, iki bina yapmak, bir belediye için nedir ki? 8 yılda 2 bina yapmışlar. Esenyurt Belediyesi yapmış olduğu 102 tane eserin açılışını gerçekleştirdi. Saymakla bitiremeyeceğiniz daha bir çok proje gerçekleştirmişler. Düşünün O da yerel belediye, bizimki de yerel belediye. Ayrıca Sarıyer’in geliri çok daha yüksek öyle değil mi? CHP’li Sarıyer Belediyesi ile AK Partili belediyeleri mukayese edin lütfen. Baktığınız zaman zaten bu büyük farkı net şekilde göreceksiniz. Konserler düzenleyerek, bir takım göz boyama taktikleri ile belediyecilik yapılmaz. Samimi olacaksınız, dürüst olacaksınız. Bu insanlara hizmet edeceksiniz. Sarıyer’de doğup büyümeyen, Sarıyer’de yaşamayan, Sarıyer’in havasını, suyunu bilmeyen bir anlayış Sarıyer’e hizmet edemez. Önce Sarıyer’in kıymetini bileceksiniz. Sarıyer halkıyla dertleneceksiniz. Eğer öyle bir derdin yoksa Sarıyer’e hizmet edemezsin.

TERÖRİSTLERLE KOL KOLA YÜRÜYEN BİR CHP VAR Biz hiçbir zaman o kazanmış, bu kazanmış derdinde değiliz. Hiçbir zamanda makam ve mevki peşinde koşmadık, Hiçbir yere de aday olmadık. Makam koltuğunda güç arayan insanlar, çok güçsüz ve zayıf karakterde insanlardır. Makam koltuğu size değil, siz makam koltuğuna güç katacaksınız… Biz Sarıyer’de paradikma değişikliği yaptık. İnsanları ayrıştırmayan, tamamen birleştiren, bütünleştiren, kaynaştıran bir siyaset inşaa ediyoruz Sarıyer’e. Türk halkı olarak bizim bizden başka dostumuz yok. Öncelikle bunu iyi değerlendirmeliyiz. Cumhurbaşkanımızın net olarak ifade ettiği gibi AK Parti yeni bir sayfa açıyor. Önemli bir sürecin adımını atıyoruz. Taze kan değişimi, partimize büyük güç katacaktır. Şişli Belediyesi’nden, Sarıyer Belediyesi’ne kazandırdığımız Maslak, Ayazağa ve Huzur Mahalleleri, AK Parti’nin Sarıyer’e en büyük hizmetidir. Sarıyer’i CHP yönetiyor, onlara mı hizmet edeceğiz diye bir düşünceye hiçbir zaman kapılmadık. Daima halkımız için en doğru olanı savunduk ve savunmaya devam ediyoruz. Sarıyer’i kim yönetirse yönetsin, vatandaşlarımızın menfaatini korumak durumundayız. Teröristlerle kol kola siyaset yapan bir CHP var. Milliyetçiliğin, vatanseverliğin yanından geçmeyen bir zihniyetle siyaset yapıyorlar. Bayrağını sevmeyen, devletini sevmeyen, milletini sevmeyen bir partinin Sarıyer’de belediyeyi yönetiyor olması, çok acı bir tablo olarak karşımızda durmaktadır.

SARIYER, 10 YIL KAYBETTİ… Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP’nin Çanakkale’de yaptığı organizasyona, araç, gereç, gıda desteği vermesi kesinlikle skandal bir görüntüdür. Milletimizin parasını kendi şahsi işlerinde kullanmaları büyük talihsizliktir. Sarıyer halkının vergi olarak ödedikleri paraları, kendi siyasi partileri için harcayan bu kötü niyetli insanlar, muhakkak bunun hesabını vereceklerdir.Sarıyer’in 10 yılda neler kaybettiğini ben çok iyigörüyorum. Sarıyer halkı da artık bu gerçeği görmeye başladı. Sarıyer halkı eğer bu 10 yılı CHP değil de, AK Parti belediyesi ile geçirmiş olsaydı, Sarıyer bugün çok farklı bir yerde olurdu.

ÇAYIRBAŞI HASTANESİ YIL SONUNA YETİŞECEK Nerede bir hazine arazisi var, Sarıyer Belediyesi oraya bir konteyner koyuyor. Belediyenin görevi hazine alanlarını korumaktır. Ama bizim belediyemiz tam tersine bu kamu arazilerini korumak bir yana, birilerine peşkeş çekmek için tüm gücüyle çalışıyor. Biz AK Parti olarak kamu arazilerini vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Örnek verecek olursak, Marmaracık ve Rumeli Kavağı’nda ki askeri arazileri halkımızın hizmetine sunuyoruz. Marmaracık Gençlik Kampı ve Rumeli Kavağı’nda halka özel muhteşem bir park inşa ediyoruz. Tüm İstanbul halkı bu hizmetlerimizden faydalanacaktır. Çayırbaşı’nda yapmış olduğumuz hastanenin açılış süresinin uzaması tamamen anıtlar kurulu ile alakalıdır. Hastanenin her iki binasının arasında tarihi eser bir bina mevcut. Bu durumdan dolayı hastane inşaatının süresi beklediğimizden uzun sürdü. Bunun dışında Sağlık Bakanlığı’nın yeni düzenlemeleri ve yeni istekleri oldu. Hepsini bir bir yerine getiriyoruz. Hastanemizin en kısa sürede açılması için duruma el koydum. Tüm gelişmelerle yakından bizzat ben ilgileniyorum. Allah kısmet ederse bu yıl sonunda Çayırbaşı Hastanesi açılacak diyebilirim. Bu hastanenin açılmasıyla beraber, İstinye Devlet Hastanesi, Baltalimanı Kemik Hastanesi’ne bağlanacak ve artık sadece kemik hastanesi olarak hizmet verecek. Sarıyer İsmail Akgün Devlet Hastanesi ise yine devlete bağlı tıp merkezi olarak hizmet vermeye devam edecek.

ORMANLARIMIZIN EN CİDDİ KORUYUCUSU, AK PARTİ HÜKÜMETİDİR! Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, İBB Başkanı olduğunda su, elektrik, yol, çöp gibi İstanbul halkının isyan ettiği önemli konuları çözmekle kalmadı, bunlarla birlikte en önemli çalışması İstanbul’un bir çok alanını ağaçlandırmasıdır. İstanbul’da ağaç yoktu, iyi hatırlayın. Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra İstanbul yeşillendi. Bu gerçeği yok sayarsak büyük günah işleriz. Hatırlayın lütfen, Koç üniversitesi’nin ormanları nasıl yok ettiğini hepimiz iyi biliyoruz. Ormanın göbeğine üniversite yaptılar. Nasıl yapıldı? Ağaçları kestiler. Canlı canlı ağaçları katlettiler. O dönem İBB Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ağaçları katletmeyin diye tabiri-caizse yalvardı. Daha büyük bir yer bulalım size, buraya dokunmayın, ağaçlara kıymayın dedi. Bu zihniyeti bozuk insanlar ne dedi biliyor musunuz? “İnsan mı daha önemli yoksa ağaç mı?” dediler. Bakın konuyu nasıl çarptırdılar. O zaman ki hükümet ile yerel belediye el birliği ile ormanlarımızı yok etti. Biz, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve yol güzergahını koruyacağımıza söz veriyoruz. Yol kenarlarının tekrar ağaçlandırılması için ciddi çalışmalar yapılıyor, bizde sonuna kadar bu çalışmaların arkasında olacağız. Hiçbir vatandaşımız telaşlanmasın. Ormanların en büyük savunucusu bizleriz.

REİS NASIL UYGUN GÖRÜRSE, BİZ SAYGI DUYARIZ… Yapılacak olan il ve ilçe kongrelerimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ben hiçbir zaman makamlara, koltuklara talip olmadım, aday da olmadım. Herşey Cumhurbaşkanımızın takdiridir.Reisimiz nasıl uygun görürse, biz ona saygı duyarız. Makamlara aday olmayın, makamlar size aday olsun, siz değerlendirin. Ben bu zihniyette bir insanım. Ve bu anlayışla yoluma devam ediyorum. Gelişmeleri hep birlikte bekleyip göreceğiz. Bayraktar: Şişli Belediyesi’nden, Sarıyer Belediyesi’ne kazandırdığımız Maslak, Ayazağa ve Huzur Mahalleleri, AK Parti’nin Sarıyer’e en büyük hizmetidir. Sarıyer’de doğup büyümeyen, Sarıyer’de yaşamayan, Sarıyer’in havasını, suyunu bilmeyen bir anlayış Sarıyer’e hizmet edemez. Önce Sarıyer’in kıymetini bileceksiniz. Sarıyer halkıyla dertleneceksiniz. Eğer öyle bir derdin yoksa Sarıyer’e hizmet edemezsin.