Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sarıyer'i, Rant Zihniyetli Kan Emicilerin Başına Yıkarız
İki Yeni Karakol Hizmete Açıldı
Motosikletlinin Sıkıştırdığı Otomobil Bariyerlere Ok Gibi Saplandı
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sarıyer'i, Rant Zihniyetli Kan Emicilerin Başına Yıkarız

Sarıyer'i, Rant Zihniyetli Kan Emicilerin Başına Yıkarız
CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Birbirinden önemli 3 konuya değinen Deniz, çarpıcı ifadeler kullandı.
04.08.2017 / 14:14


CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Birbirinden önemli 3 konuya değinen Deniz, çarpıcı ifadeler kullandı. Tecrübeli siyasetçi yaptığı konuşmada mevcut hükümeti ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni sert sözlerle eleştirirken, “Sarıyer’i kimseye peşkeş çekmeyeceğiz” dedi. Başarılı siyasetçi gazetemize yaptığı konuşmada “Sarıyer’in sahillerinde ki sıkıntıyı uzun zamandır gündeme getiriyoruz. Sarıyer İlçesi, coğrafi konumu bakımından İstanbul’un, Türkiye’nin ve hatta Dünya’nın en kritik, en önemli ilçelerinden biridir. 57 km. lik bir sahil bandına sahipsiniz. Karadeniz ve İstanbul Boğazı’nda muhteşem sahillere sahipsiniz. Ancak bu önemli ve değerli ilçeyi itibarsızlaştırmaya gayret gösteriyorsunuz. Daha önceden dile getirdik. Sahil şeridimizde korkuluklar yok. İnsanlarımız denize düşüp boğuluyorlar. 11 vatandaşımız bu yüzden hayatını kaybetti. Kısa biz zaman önce bakıyoruz.Tarabya’da araç denize uçuyor. Son yıllarda denize uçan araçların sayısı 10’u geçti. İBB, sahil şeridimize hiçbir önlem almıyor. Güvenlik denen duyguyu hissetmemiz mümkün değil. Her açıdan can güvenliğimiz umursanmıyor. Ayrıca Kilyos sahillerine dökülen molozlar… İstanbul Boğazı’nın yeterince temizlenmemesi. Denizde oluşan çöp atıkları… Neresinden bakarsanız bakın, sahillerimiz İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yok edilmeye çalışılıyor. İnsanlar ölüyor diye haykırıyoruz, umursayan yok. İki dönemdir, Sarıyer’i CHP kazanıyor zihniyetiyle bizden intikam alındığını düşünmek istemiyorum. Bu zihniyetle yaklaşan her kim varsa, Allah belasını versin. Bizim parti veya her hangi bir x parti mühim değil. Vatandaşa bu konuda kim zulmediyorsa Allah belasını versin diyorum” dedi.ORMANLARIMIZI RANTIN ELİNE TESLİM ETMEYECEĞİZ

Sözlerine devam eden Deniz “Vatanımız o kadar içinden çıkılmaz bir hale getirildi ki, son dönemlerde Sarıyer’i ihmal ettik. Ülke sorunlarını ön plana aldığımız için Sarıyer’in sorunlarını ertelemek zorunda kaldık. Biz CHP olarak hiçbir zaman yollara, köprülere karşı değiliz. Ancak ormanları yok etmeden bu işi yapabilirlerdi diyoruz. Bunu söyledik defalarca kez ama maalesef bildiklerini okudular. Bu çalışmalar İstanbul’u yerin altına indirerek ve hiçbir ağacı kesmeden de yapılabilirdi. Örnek veriyorum; Marmaray projesine karşı çıkan tek bir CHP’li gördünüz mü? Biz doğa katliamına karşı çıktık. Projelere değil… Verdiğimiz tüm mücadeleye rağmen ağaçlar katledildi ve Sarıyer’in ormanları yok olmaya başladı. Peki geriye kalan ormanlarımızı nasıl koruyacağız? En önemli konu budur. TBMM’de milletvekillerimiz bu mevzuat hakkında çalışmalar gerçekleştiriyor. Bizde CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı olarak, ormanlarımızın her bir bölümünü takip altına aldık ve sit alanı olan bu ormanlık alanların zarar görmemesi için, önümüzde ki günlerde çok daha kararlı çalışmalara imza atacağız. Ormanlık alanlarımızı hiç kimseye peşkeş çektirecek değiliz. Rant bölgesi olarak burası görülüyorsa, çok büyük bir hata yapıyorlar demektir. Sarıyer’i, rant zihniyetli kan emicelerin başına yıkarız. Ormanlarmızın daha fazla tahribatına izin vermeyiz” diye konuştu.TÜRKİYE’DE BAKANLIKLAR, UZAKTAN KUMANDA İLE YÖNETİLİYOR…

Ülkemizde bakanlıklar maalesef vatandaşlarımıza güven vermiyor diyen Deniz “ Biat etmeyen bakanlıklar cezalandırılıyor. Tabi ki nasıl görevler veriliyorsa, aynı şekilde görevden alınmalarda olacak… Ancak bir bakanın en verimli, en çalışkan, en donanımlı zamanında görevden alınması kafalarda soru işaretleri uyandırıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan bahsediyorum. Akif Çağatay Kılıç, muhteşem projelerle çalışmasına devam ederken nasıl olurda görevden alınır, anlamak mümkün değil! Yerine bakan olarak atanan Osman Aşkın Bak ise bizi tamamen şaşırtmıştır. Gençlik ve Spor Bakanlığı görevini üstlenecek hiçbir donanıma sahip olmayan Bak’ın, bu göreve getirilmesi tamamen biat kültürünün bir eseridir. Türkiye’de bakanlıklar, uzaktan kumanda ile yönetiliyor. Yeni bakan Osman Aşkın Bak, Reşitpaşa Spor Kulübü’nde yöneticilik görevinde de bulunmuş bir isimdir. Oradan da yakınen tanıyoruz. Kapasitesi, potansiyeli kesinlikle bakanlığı kaldırabilecek seviyede değildir. Resmen komedi filmi izliyoruz. İlla ki Rize’den bir bakan atayacaklarsa, AK Partili Başar Biberoğlu’nu atasalardı. Biberoğlu, Osman Aşkın Bak’tan çok daha kaliteli ve donanımlı bir isim. Biz atanan hiç bakanlığa güvenmiyoruz” şeklinde konuştu. Deniz sözlerini “ Tüm bakanlıklar, tek bir düğme ile yönetiliyor. Allah sonumuzu hayır etsin diyorum” diyerek noktaladı.
YORUMLAR
Cafer Sungur: 
"CHP Sarıyer İlçesi Doğa ve Çevre Komisyonu Üyesiyim"
İlçe Çevre ve Doğa Komisyonumuz İlçe Konresinden sonra ilk toplantımızı yaptığımızda İlçe Başkanı Komisyon Başkanını atamıştı. O toplantıdan sonra bir daha hiç toplantı daveti alamadım. Kışın Biliyorsunuz çok kar yağdığında Zekeriyaköy, Uskumruköy, Kilyos, Demirci köy, Kısırkaya ve Gümüşdere köylerinin ana yolları bir hafta boyunca açılmadı. 153 beyaz masayı aradığımda o yollar Sarıyer Belediyesinin deyip telefonu kapattılar. Fesbuktan ağır eleştirel bir yazı yazmıştım Büyükşehir Belediyesi Hakkında. Mehmet Deniz hemen yazıma hitaben Büyük Şehirde Bizim, Sarıyerde bizim diyerek akıl almayacak bir yazı yazdı. Ben Zekeriyaköyde oturduğum için o bir hafta yukarda saydığım köylere ne otobüs çalıştı ne dolmuş. Çünkü yollar kardan kapalıdı. Sarıyer Belediye kar kürüme makinaları olmadığı için ançak karların erimesi sonucu o köylere ulaşım sağlanmıştı. Yukarda saydığım köylerin, Koç üniversitesi ile Acarlar eski ve yeni uyum sitelerinin kanalizasyonları Kilyosdan denize dökülüyor. Gidin bakın hafta sonları 20-25 bin kişi boklu denize kanalizasyon kokuları içinde mikroplu suya giriyorlar. Mehmet Deniz atadığın Çevre ve Doğa komisyon başkanın ne diyor bu konuya.
08.08.2017 / 16:24