Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Kadir Topbaş, Sana Yazıklar Olsun! Zengine Hizmet, Fakire Eziyet
Dev Uyuşturucu Operasyonu...850 Kilo Eroin Ele Geçirildi
Yangın Tüpü Bomba Gibi Patladı
Sarıyer Halkının Huzuru ve Mutluluğu için Çalışıyoruz.

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Kadir Topbaş, Sana Yazıklar Olsun! Zengine Hizmet, Fakire Eziyet

Kadir Topbaş, Sana Yazıklar Olsun! Zengine Hizmet, Fakire Eziyet
Çayırbaşı Mezarlık Arkası Sokağı'nda yaşayan ve o sokaktan geçen vatandaşların isyanını gündeme taşımıştık. Şimdi de vicdanları yaralayan ve İBB'nin zengin halk ile fakir halk arasında yapmış olduğu çifte standardın resmini yayınlıyoruz.
01.08.2017 / 13:08


Çayırbaşı mezarlığı ile ilgili, yapmış olduğumuz haber sadece Sarıyer'de değil, İstanbul'un bir çok ilçesinde ses getirdi. Çayırbaşı Mezarlık Arkası Sokağı'nda  yaşayan ve o sokaktan geçen vatandaşların isyanını gündeme taşımıştık. 'Mezarlığın duvarı her an çökebilir ve büyük facialara yol açabilir' diyerek acilen önlem alınması gerektiğini belirtmiştik. Şimdi ise vicdanları yaralayan ve İBB'nin zengin halk ile fakir halk arasında yapmış olduğu çifte standardın resmini yayınlıyoruz.BU İNSANLARIN SUÇU, GECEKONDU DA OTURMAK MI?

Çayırbaşı mezarlığının yarısına yakın bölümü, Sedat Kent isimli lüks sitenin görüş açısıyla aynı paralelde. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kadir Topbaş döneminde yıllar önce buraya 5 metre uzunluğunda lüks ve kaliteli, uzun bir duvar örmüş. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sedat Kent'te Milyon dolarlık havuzlu villalarda da sefa süren, sadece manzaraları bozulmasın diye burada oturan zengin kesime, hizmeti yıllar yıllar önce sunmuş. Fakat Mezarlık Arkası Sokağı'nda yaşayan ve gecekondu da oturan vatandaşlar senelerdir 'can güvenliğimiz yok. Mezarlık duvarı üstümüze çökecek, altında kalıp can vereceğiz' diyerek defalarca kez şikayet etmelerine rağmen, dikkate alınmadılar.

Hizmetlerimiz de Zengin ve Fakir ayrımı gözetmiyoruz diyen Kadir Topbaş, bu hususta kendini nasıl savunacak? 'Manzaramız bozuluyor, mezarlığı görmek istemiyoruz' diyen zengin halka hizmet yıllar önce ulaşırken, fakir halkın yine senelerdir 'mezarlık üstümüze çökecek, acil yardım edin' çağrısı neden dikkate alınmıyor. Biz Sarıyer Yenigün Gazetesi olarak bu tablodan dolayı büyük üzüntü duyuyoruz. İBB yetkililerin acilen gecekondu da yaşayan insanlarımızın sesine kulak vermelerini ve ivedilikle konuyu çözüme kavuşturmasını bekliyoruz. İBB' nin sergilemiş olduğu bu çifte standartın, İstanbul'un hiç bir yerinde yaşanmamasını temenni ediyoruz.

Not: İnsanların birbirlerine karşı üstünlüğü, paraları ve malları ile asla ölçülemez. İnsanların en üstünü 'Allah için Takva yönünden en üstün olanıdır'Mezarlığın, Sedat Kent'e Bakan KısmıMezarlığın, Gecekondu da Yaşayan İnsanlara Bakan Kısmı