Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sarıyer Belediyesi'nden 'Hafriyat Dökümü' Açıklaması
Otobüs Durağında  Şüpheli Çanta Paniği
Kilyos Sahili Farkındalık İçin Temizlendi
Sarıyer Akademili 191 Öğrenci Üniversiteyi Kazandı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sarıyer Belediyesi'nden 'Hafriyat Dökümü' Açıklaması

Sarıyer Belediyesi'nden 'Hafriyat Dökümü' Açıklaması
Sarıyer Belediyesi, Hafriyat Dökümü ile ilgili açıklama yaptı.
22.07.2017 / 07:47


SARIYER Belediyesi: Hafriyat dökümü sorununa ilişkin, "Sarıyer'in en büyük sorunlarından olan ve tüm çalışmalara rağmen önüne geçilemeyen hafriyat terörü sürüyor.

SARIYER Belediyesi, Hafriyat dökümü sorununa ilişkin, "Sarıyer'in en büyük sorunlarından olan ve tüm çalışmalara rağmen önüne geçilemeyen hafriyat terörü sürüyor. Tüm vatandaşlarımızı da konu ile ilgili olarak duyarlı olmaya, döküm yapan kamyon plakalarını alarak belediye, polis, zabıta ve jandarma ile paylaşmaya, arazi sahiplerini de özel mülklerinin etrafını barikatla çevirerek önlem almaya davet ediyoruz" dedi.Sarıyer Belediyesi Hafriyat dökümü sorununa ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Sarıyer'in en büyük sorunlarından olan ve tüm çalışmalara rağmen önüne geçilemeyen hafriyat terörü sürüyor. Daha önce Kilyos sahillerini mesken edinerek denizleri kullanılmaz hale getiren hafriyatçılar şimdi de yol kenarları, ormanlık araziler ve ıssız mahalle aralarını kullanıyor. Hafriyat döküm ücreti ödemek istemeyen işgüzarlar, çözümü gece yarıları bahsi geçen bölgelere atıkları dökmekte buluyor. Bu sayede belediye ekipleri tarafından yol kenarlarında biriken hafriyat atıkları da ücretsiz olarak toplanmış oluyor.VATANDAŞLARIMIZDAN KAMYON PLAKALARINI BELEDİYE, POLİS, ZABITA VE JANDARMA İLE PAYLAŞMAYA, DAVET EDİYORUZ

Hem çevre kirliliği hem de trafikte tehlike oluşturan bu durum nedeniyle Sarıyer Belediyesi olarak üzerimize düşen tüm sorumluluğu yerine getirebilmek için çalışıyoruz. Ancak tüm vatandaşlarımızı da konu ile ilgili olarak duyarlı olmaya, döküm yapan kamyon plakalarını alarak belediye, polis, zabıta ve jandarma ile paylaşmaya, arazi sahiplerini de özel mülklerinin etrafını barikatla çevirerek önlem almaya davet ediyoruz."