Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Nesilden Nesile Bu Kahramanlıklar Konuşulacak
Dev Uyuşturucu Operasyonu...850 Kilo Eroin Ele Geçirildi
Yangın Tüpü Bomba Gibi Patladı
Sarıyer Halkının Huzuru ve Mutluluğu için Çalışıyoruz.

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Nesilden Nesile Bu Kahramanlıklar Konuşulacak

Nesilden Nesile Bu Kahramanlıklar Konuşulacak
Şehit yakınları ve Gazilerden sorumlu, AK Parti Sarıyer İlçe Başkan Yardımcısı Metin Ateş, yaptıkları programlı çalışmaları Sarıyer Yenigün Gazetesi’ne anlattı.
17.07.2017 / 06:23


Şehit yakınları ve Gazilerden sorumlu, AK Parti Sarıyer İlçe Başkan Yardımcısı Metin Ateş, yaptıkları programlı çalışmaları Sarıyer Yenigün Gazetesi’ne anlattı.

Metin Ateş yaptığı açıklamada “biz şehitliğin ne olduğunu 15 Temmuz’dan sonra öğrendik. Gaziliğin ne olduğunu 15 Temmuz’dan sonra anladık. Biz AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı olarak Şehit yakınları ve Gazilerilerimize elimizden geldiğince yardımcı olmaya, destek çıkmaya çalışıyoruz. Başbakanımız bizi Ankara’ya davet ettiğinde, özellikle bazı konuların üstünde kararlılıkla durdular. Şehit yakınlarına nasıl davranılacağını, onlara nasıl destek olacağımızı bizlere ifade ettiler. Nasıl bir ailede, çocuğun anne ve babasına öf bile dememesi gerekiyorsa, Şehit yakınlarına ve Gazilerimize karşı da aynı hassasiyette olmalıyız. Biz her zaman onların yanındayız, onların emrindeyiz” dedi.

Sözlerine devam eden Ateş “telefonlarımız devamlı açık. İstanbul’da Şehit yakınları ve Gazilerle en uyumlu çalışan bizim grubumuz. WhatsApp grubumuz var. Orada her şeyi konuşuyoruz. Derdi olan derdini paylaşır, yardımcı oluruz. Biz Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın talimatını aldıktan sonra, profesyonel bir kamera ile psikolog eşliğinde, Şehit yakınlarımız ile 15 Temmuz gecesi üzerine bir çekim yaptık. Bu çekim gerçek bir film çekimi olmuştur. Her yanıyla insanların tüğlerini diken diken eden, hem içini acıtan hemde gururlandıran bir belgesel film” diye konuştu.

Hız kesmeden açıklamalarını sürdüren Ateş “15 yaşında bir Gazi kardeşimiz ile sohbet ettiğimde, 15 Temmuz gecesinde sizi en çok ne etkiledi, niye sokağa çıktınız?” diye sordum. Bana “seladan çok etkilendim, onun için sokağa çıktım” dedi. Eğer 15 yaşındaki bir çocuk seladan etkilenip, canı pahasına sokağa çıkıyorsa, evelallah bu millette sağlam iman var, Vatan sevgisi var! Dolayısıyla bu ümmetin sırtının yere gelmeyeceğini düşünüyorum.

15 Temmuz’dan sonra faaliyetlerimiz son derece hassas bir şekilde devam ediyor. İşimizi, görevimizi layıkıyla yapmaya var gücümüzle gayret gösteriyoruz.

Yaptığımız tüm faaliyetler Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar’ın talimatıyla gerçekleşmektedir. Sağolsun başkanımız bizden hiçbir şey esirgemiyor. Şehit yakınları ve Gazilerimize daima yakın duruyor, her konuyla bizzat kendisi ilgileniyor” şeklinde konuştu.

TARİH, 15 TEMMUZ’U UNUTMAYACAK

Ateş sözlerini “Şehitlerimiz ve Gazilerimiz bu kahramanlığı göstermeseydi, belki de biz bugün olmayacaktık. Tankın, Topun önüne yatarak Şehit oldular! Silahın karşısına dikilipşehit oldular! 15 Temmuz; Çanakkale Destanı gibi, Tarih boyunca hiç unutulmayacak. Çanakkale savaşı zamanında bu kadar görsel yoktu ama Türk milleti 15 Temmuz’u devamlı olarak görsellerle hatırlayacak. 15 Temmuz sürekli taze kalacak. Nesilden, nesile bu kahramanlıklar konuşulacak. Allah tüm şehitlerimizden razı olsun, Gazilerimize sağlık, huzur ve güzel bir ömür nasip etsin” diyerek noktaladı.