Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Askerimiz Bize Kurşun Sıkmaz Dedik Üzerimize Mermi Yağdırdılar!
Sarıyer Sahilde Ölü Yunus Bulundu
Sarıyer'de İlginç Kaza...
Sarıyer'de Lüks Otomobil Alev Alev Yandı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Askerimiz Bize Kurşun Sıkmaz Dedik Üzerimize Mermi Yağdırdılar!

Askerimiz Bize Kurşun Sıkmaz Dedik Üzerimize Mermi Yağdırdılar!
15 Temmuz Gazisi Bayram Sağlam, bacağından aldığı G-3 mermisi ile ağır yaralandı. Yaşanan o hain geceyi, Sarıyer Yenigün Gazetesi ile paylaştı.
17.07.2017 / 02:50


15 Temmuz Gazisi Bayram Sağlam, bacağından aldığı G-3 mermisi ile ağır yaralandı. Yaşanan o hain geceyi, Sarıyer Yenigün Gazetesi ile paylaştı.

GAZİ BAYRAM SAĞLAM: 15 Temmuz gecesi İstinye’deki dükkanımda televizyondan haberleri izliyordum. Haberlerde köprünün askerler tarafından kapatıldığını öğrendim ve bunun büyük bir terör eylemini önlemek amaçlı bir durum olduğunu düşünerek önce önemsemedim. Daha sonra Başbakanımız Binali Yıldırım’ın, bu bir kalkışmadır açıklamasını duyduktan sonra, işin ciddiyetini anlayarak dükkanımı kapattım… Samimi, vatanını seven arkadaşlarla haberleşerek birşeyler yapmamız gerektiğini konuştuk. Ancak ne yapacağımızı bilmiyorduk; taa ki sayın Cumhurbaşkanımızın milyonlara seslenerek sokağa çıkmamızı ve demokrasimize sahip çıkmamızı söyleyene kadar.

Bu çağrıdan sonra arkadaşlar ve tüm İstinye halkı olarak öncelikle Karakolumuza gitmeyi ve polisimize sahip çıkmamız gerektiğini düşünerek Karakola gittik ve yanlarında olduğumuzu söyledik.

BENİ HASTANEYE GÖTÜRMEK İSTEYEN İKİ ARKADAŞIMA HİÇ ACIMADAN KURŞUN SIKTILAR

Daha sonra Karakoldaki memur arkadaşlardan Borsa İstanbul’un, askerler tarafından kuşatıldığını ve oradaki memur arkadaşların yardıma ihtiyacı olduğunu öğrendik.

Bunun üzerine ben ve tüm mahalle halkı olarak Borsa’ya yürümeye başladık. Tabi yolda yürürken elde bayrak dilde Allah sloganlarıyla hareket ettik. Bu esnada silah sesleri duymaya başladık. Ama yine de yüreğimizde bir gram bile korku olmadan hareket ediyor, aynı zamanda da askerin bizim asker olduğunu ve bize ateş etmeyeceğini düşünüyorduk. Bilmiyorduk ki onlar bizim askerimiz değilmiş, asker kıyafeti giymiş teröristlermiş. Bunun üzerine Borsa’ya yaklaştığımızda asker kıyafeti giymiş terörist tarafından sağ bacağımdan vuruldum ve yere düştüm. Beni gören Halil Gram abim de beni almak için hamle yaptı . Bu esnada tekrar bir ateşle o da vuruldu. Daha sonra Mustafa Şahin isimli bir arkadaşım ve Beşir Doğan isimli bir vatandaş beni aracına yerleştirirken tekrar bir ateşle Beşir Doğan orada omzundan vurularak yaralandı ama her şeye rağmen beni hastaneye yetiştirdiler. Allah onlardan razı olsun.

Uzun bir tedavi sürecinden sonra ayağımda 5 cm’lik bir kısalma meydana geldi. Bu şekilde hayatıma devam etmekteyim. Her zaman rabbime şükür ediyorum. Rabbim ülkemizi, milletimizi korusun.

İnşallah memleketimiz bir daha böyle büyük hainlikler yaşamaz. Bizim ayağımız hatta Fatih Satır kardeşimiz gibi canımız feda olsun ki, memleketimiz daim olsun. VATAN SAĞOLSUN.