Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - 15 Temmuz Gecesi Sokağa Çıkmasaydık Geleceğimiz Olmayacaktı
Sarıyer'de Lüks Otomobil Alev Alev Yandı
Kar ve Yağmur Tüm Yurdu Saracak
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

15 Temmuz Gecesi Sokağa Çıkmasaydık Geleceğimiz Olmayacaktı

15 Temmuz Gecesi Sokağa Çıkmasaydık Geleceğimiz Olmayacaktı
15 Temmuz’da Gazi olan Sarıyerli Ahmet Tecen, o kara gece de yaşananları gazetemize anlattı.
17.07.2017 / 02:34


15 Temmuz’da Gazi olan Sarıyerli Ahmet Tecen, o kara gece de yaşananları gazetemize anlattı.

15 TEMMUZ GAZİSİ AHMET TECEN: Türkiye’de her şey yolunda gitmeye başlamışken, birileri yine memleketime bir hainlik planladığını düşündüm. 15 Temmuz akşamı Amerika'nın uşağı Fetullah Gülen’in örgütü, devletimizin içine 40-50 yıldır yapılandığı gibi ansızın saldırıya geçti. Kendi evladımız olarak bildiğimiz vatan hainleri terör kustular o gece… Evimde istirahat halindeyken darbe haberini aldım ve sayın Cumhurbaşkanımız Recep tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla eşim ve çocuklarımla helalleşip sokağa çıktım. Beni gören gençler nereye gittiğimi sordular, ben de darbe olduğunu söyledim ve onlarda benimle geleceklerini söylediler… Ben de onlara dedim ki; “bakın gençler bu gidişin dönüşü olmayabilir. O yüzden ben sizi etkilemiş olmak istemem. Ama bugün gitmezsek geleceğimizde olmayabilir” dedim. Hiç biri geri dönmedi, hep birlikte yolllara döküldük.

TEKBİR GETİRİRKEN BİR ANDA ÜZERİMİZE ATEŞ ETTİLER

İstinye’de arkadaşlarla buluşup köprüye gidecektik fakat poligon ışıklara çıktığımızda 15-20 kişi kadar orada toplanmış ve oradaki polis memurunun uyarısı ile borsanın ele geçirilmiş olduğunu öğrendim. Dediler ki köprüde yeterince kalabalık var, biz borsayı kurtaralım üç beş dakika içerisinde bizimle beraber 30-40 kişi olan kalabalık bir anda 300 400 kişi oldu… Elimizde bayraklar, dilimizde tekbirlerle borsanın kapısına doğru ilerledik. Oraya geldiğimizde en önde ben vardım, tekbir getirirken bir anda üzerimize ateş açılmaya başlandı. saat 23:30 sularıydı ben vurulmuştum. Yanımdaki arkadaşım “korkmayın plastik mermi atıyorlar” dedi. Bunun üzerine arkadaşları uyarmak için ben de bağırdım arkadaşlar plastik mermi değil gerçek mermi kullanıyorlar. Askerimiz bize gerçek mermi atıyor dedim. Arkama döndüğümde ise 10 kadar arkadaşımın daha vurulmuş olduğunu gördüm. 20 dakika daha orada bekledim hastaneye gitmek stemiyordum ama bir şeyde elimden gelmiyordu. Aynı yerde İstanbul Teknik Üniversitesi'nin güvenlikleri yanıma gelip “abi kan kaybediyorsun acilen hastaneye ulaşmalısın” dediler ve beni aldıkları gibi Baltalimanı kemik hastanesine götürdüler.

DEVLETİMİZ SAĞOLSUN

Devletimizden Allah razı olsun, hep bizim yanımızdalar, Gazi olarak bizleri yalnız bırakmadılar. Biz de Allah'ın iziyle her zaman için devletimizin emrindeyiz. Ülkemizi kanımızın son damlasına kadar savunmaya devam edeceğiz.