Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Bu Vatan Size Çok Şey Borçlu
Dev Uyuşturucu Operasyonu...850 Kilo Eroin Ele Geçirildi
Yangın Tüpü Bomba Gibi Patladı
Sarıyer Halkının Huzuru ve Mutluluğu için Çalışıyoruz.

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bu Vatan Size Çok Şey Borçlu

Bu Vatan Size Çok Şey Borçlu
15 Temmuz hain darbe kalkışmasının yıldönümü yaklaşırken, anma programları kapsamında Sarıyer ilçe protokolü Sarıyer’deki şehitlerin kabirlerine ziyarette bulundu.
11.07.2017 / 20:36


15 Temmuz'un yıldönümü yaklaşırken Sarıyer ilçe protokolü, darbe girişiminde şehit olan Çetin Can, Fatih Satır ve PKK terör örgütü tarafından Şırnak’ta şehit edilen Uğur Taşçı’nın mezarlarını ziyaret etti.Kabir ziyaretlerine, şehit aileleri ile birlikte Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Aygün, Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem ile birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.İlk önce Kilyos Mezarlığı’nda 15 Temmuz şehidi Çetin Can’ın mezarı ziyaret edilerek çiçekler bırakılıp dualar okundu. Daha sonra Yeniköy Mezarlığı’ında Uğur taşçı ve ardından 15 Temmuz gecesi Borsa İstanbul’un önünde darbecilere direnirken babasını arayarak "Baba ölmek var, dönmek yok. Hakkını helal et. Şehit olmaktan geriye dönüş yok" diyen 28 yaşındaki Fatih Satır’ın İstinye’deki mezarı ziyaret edildi.KURAN OKUNDU, DUALAR EDİLDİ...

Şehitlerin mezarları başında dua edilip kuran okunduktan sonra, İstinye Neslişah Sultan Camii'nde Mevlit okutuldu. Kaymakam Gürsoy Osman Bilgin ve AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar birlik ve beraberlik mesajı veren konuşmalar yaptılar.