Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Otobüs Garaja Girdi Mi?
Dev Uyuşturucu Operasyonu...850 Kilo Eroin Ele Geçirildi
Yangın Tüpü Bomba Gibi Patladı
Sarıyer Halkının Huzuru ve Mutluluğu için Çalışıyoruz.

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Otobüs Garaja Girdi Mi?

Otobüs Garaja Girdi Mi?
Sarıyer Belediye Meclisinde otobüs tartışması... Kısa bir süre önce yayınladığımız haber, meclise damga vurdu.
04.07.2017 / 12:42


Sarıyer Belediye Meclisinde otobüs tartışması... Kısa bir süre önce yayınladığımız haber, meclise damga vurdu. Sarıyer Spor Kulübü’nün logosunun yer aldığı otobüsün “Adalet Yürüyüşü”ne gönderilmesinin ardından gazetemiz de yayınlanan haber, Sarıyer'de tam manasıyla şok etkisi yarattı. Konu, Sarıyer Belediye Meclisi’ne taşındı.AK PARTİ CEPHESİ, SERT TEPKİ GÖSTERDİ

AK Parti Sarıyer Meclis Üyesi Hüseyin Coşgun konuyla ilgili önerge verirken, CHP’li meclis üyeleri Mustafa Balcı, Mustafa Bakır ve Gökan Zeybek, Coşgun’a cevap verdi... AK Partili Hüseyin Coşgun: “Birçok etkinliğe belediyemiz otobüs tutabiliyor. Bolca Nine gezisi için 8 otobüs tutan belediyemiz neden "adalet" adlı yürüyüş için Sarıyer Spor Kulübü otobüsünü gönderiyor? Seçim üzeri genel başkanınıza "Tüm Sarıyer arkamda" imajı vermeye çalıştıysanız biz bunu kınıyoruz. Sarıyer’in en büyük markası olan Sarıyer Spor Kulübü’nün siyasetten uzak tutulmasını istiyorum. Belediyemizin Sarıyer taraftarına bir özür borcu olduğunu düşünüyorum. Sözde adalet yürüyüşünün neden yapıldığı beni hiç ilgilendiriyor, isteyen kanunlar nizamında istediği yere yürüyüş yapabilir. Bu halk 15 Temmuz’da nerede yürüyüp nerede duracağını göstermiştir. Belediyemize ait kaç araç bu organizasyona gönderilmiştir? Sarıyer’den bu yürüyüşe katılan kaç belediye personeli vardır? Tüm bu giderler nasıl karşılanmıştır?” diye sordu.

ZEYBEK: SİYASET OLMASA, MAHALLE TAKIMI SÜPER LİGDE OLMAZDI!

Eleştirilere cevap veren CHP Grup Başkanvekili Gökan Zeybek, “Sarıyer Spor Kulübü bugüne kadar tüm sorunlarını Sarıyer Belediyesi üzerinden çözen bir kulüp olmuştur"dedi. Zeybek, “Sarıyer Spor Kulübü’nü siyasetin dışında tutmak isteyen kişiler, Şükrü Genç’in dışında diğer tüm belediye başkanlarının kulüp başkanı da olduğunu bilmiyor mu acaba? Nasıl kulübü siyasetin dışında tutulabilir? Bunu belediye başkanları isteyerek de yapmadılar. Kulüp üyeleri kulübün anahtarını getirip belediye başkanına vererek siyaset emrine geçirdikleri için oldular. Süreçleri iyi bilmek gerekir” dedi.

Sözlerine devam eden Zeybek "Sarıyer’in üst lige çıkması hakem kararlarıyla engellendi. Sarıyer kulübünün de adalete ihtiyacı var. Türkiye’de hangi takımın üst lige çıkacağına, hangi takımın alt lige düşeceğine masa başında karar veriliyor. Siyaset olmasa bir mahalle takımı Süper Lig’de olmazdı. Diyarbakır, Erzurum ligde değil de, AKP’li siyasetçilerin veya çocuklarının yönettiği takımlar bu liglerde yer alıyorsa siyaset ile sporun iç içe olmadığını kimse söyleyemez” dedi.