Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Fen İşleri Müdürlüğü Durmak Bilmiyor Sınırsız Hizmet Devam Ediyor
Dev Uyuşturucu Operasyonu...850 Kilo Eroin Ele Geçirildi
Yangın Tüpü Bomba Gibi Patladı
Sarıyer Halkının Huzuru ve Mutluluğu için Çalışıyoruz.

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Fen İşleri Müdürlüğü Durmak Bilmiyor Sınırsız Hizmet Devam Ediyor

Fen İşleri Müdürlüğü Durmak Bilmiyor Sınırsız Hizmet Devam Ediyor
Sarıyer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü hummalı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
23.06.2017 / 20:48


Sarıyer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü hummalı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek’e bağlı olan fen işleri müdürlüğü , Sarıyer’in cadde ve sokaklarını yeniliyor. Sarıyer Belediyesi Fen İşleri Müdürü Veysel Kahraman ve ekip arkadaşları, Sarıyer halkına vermiş oldukları hizmetlerle büyük fark yaratıyor. Sarıyer'in kentsel gelişim seviyesini ve Sarıyer halkının yaşam kalitesini sürekli olarak yükselten Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, fen işleri müdürlüğü ile çıtayı en yükseğe çıkartmayı hedefliyor.

FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN MUHTEŞEM EKİP ÇALIŞMASI, PARMAK ISIRTIYOR

Sarıyer Belediyesi, belediye hizmetlerinin üretim ve sunumunda kalite, etkinlik, verimlilik, sürekli gelişim ve katılımcı bir yaklaşımla öncü ve örnek hizmetler sunan bir belediye olarak tüm Türkiye’de örnek çalışmalar imza atıyor. Bu sayede kent yönetiminde ortaya koyduğu açılımlar ve performansla, diğer belediyelere de çıtayı yükseltin mesajı veriyor.Sarıyer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün bu başarısının temelinde iş disiplini ve sorumluluk duygusu ön plana çıkıyor. Bu amaca ulaşabilmek için tüm detayları analiz eden belediye başkanı Şükrü Genç ve yardımcısı Gökan Zeybek, yüksek nitelikli insanları bünyelerine katıyor. Bu sayede tüm çalışanlar ortak değer ve amaçlar etrafında kenetleniyor ve sürekli iyileştirme sağlanıyor. Fen işleri müdürlüğü aynı zamanda Teknolojik Altyapıyı etkin ve verimli kullanmakla beraber, öğrenen organizasyon yapısına sahip öncü ve örnek bir belediye anlayışı sunuyor.

Sarıyer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Şeffaf, katılımcı, verimli, sosyal sorumluluk sahibi, adil bir belediye yönetimi ile fiziki, sosyal, kültürel, çevresel, ekonomik ve siyasi kalkınması sağlanmış bir Sarıyer oluşturmak için büyük çaba sarfediyor.

Fen İşleri Müdürlüğünün görev, yetki ve sorumluluğunda olan yoğun mesai tablosu, gerçekten hizmetin hangi boyutta verildiğini en iyi anlatan sunum olarak karşımıza çıkıyor.

(1)Tüm mahallelere ait alt yapı ihtiyaçlarının tespit edilmesi, özellikle gayri müsait hava şartlarında gelen şikayetler değerlendiriliyor. Arazi mahallinde yapılan tespitler ile vatandaşlardan gelen müracaatların mahallinde tetkik edilerek şikayetlerin çözümünün gerekli mercilere iletilmesi sağlanıyor. İlgili mercilere görev alanı ile ilgili aylık rapor düzenliyor.

(2) Tüm mahallere ait asfalt (kaplama, yama vb.) yapılacak yolların ve kullanılacak asfalt miktarlarının belirlenmesini sağlıyor.

(3)Ana arter yollardaki (üst yapı) problemlerinin belirlenerek diğer kurum ve kuruluşlara, ilgili birimlere iletilmesini sağlıyor.

(4)Tespit edilen ihtiyaca göre hazırlanmış olan iş programının yürütülmesini sağlamakla beraber görülen aksaklıkları vakit geçirmeden gerekli tedbirin alınmasını sağlıyor.

(5)Çalışmalar devam ederken program sırası daha sonra olan Sokaklar kontrol ediliyor ve program sırası gelmeden ön hazırlık yapılıyor.

(6) Mahallelere ait yeni açılacak yolların belirlenmesini ve yapılmasını sağlıyor ve İmar ve Şehircilik İşleri Müdürlüğü ile irtibata geçiyor.

(7) Mahellelere ait stabilize ihtiyacı olan yolların ve gerekli stabilize ihtiyacının belirlenmesini ve stoklanmasını sağlıyor.

(8) Sarıyer’in ana arter güzergahları dışındaki bütün cadde, sokak, park ve satıhlarında yapılacak kazılar için Yol bozma vb. belgelerin talebinde bulunan vatandaşlara gerekli belgeleri veriyor.

(9) Kazılan güzergahların eski haline getirilmesini takip ediyor ve olumsuzluk varsa gideriyor.

(10) Olumsuzluğu gidermeyenlere, kaçak kazı yapanlara yasal işlem yaparak cezai müeyyide kararı alınması için başkanlık oluru ile evrakı Encümene sevk ediyor.

(11) Encümen kararlarının uygulanması ve tahsilinin yapılması için ilgili müdürlüklerle koordineli çalışarak resmi yazışmaları tamamlıyor.

(12) Diğer Alt Kuruluşlar (İSKİ, İGDAŞ vb.) ile koordinasyon sağlayarak alt yapı faaliyetlerinin planlı-programlı bir şekilde yürütülmesini temine çalışıyor.

(13) Vatandaşlardan gelen dilek, şikayet belge ve yapım taleplerini mahallinde tetkik ederek gerektiğinde diğer alt yapı kuruluşları ile bağlantı kurarak sonuçlandırıyor.

(
14) Aylık ve yıllık faaliyetleri kayıt altına alıyor.