Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Hafriyat Kamyonu Faciasında </br>Sürücüye Tahliye
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Hafriyat Kamyonu Faciasında
Sürücüye Tahliye

Hafriyat Kamyonu Faciasında </br>Sürücüye Tahliye
Hafriyat kamyonu faciasında sürücüye tahliye 5 yaşındaki Yaren Aluç'un hafriyat kamyonu altında kalarak hayatını kaybetmesine ilişkin davada tutuklu şoför tahliye edildi.
14.06.2017 / 11:56


Hafriyat kamyonu faciasında sürücüye tahliye 5 yaşındaki Yaren Aluç'un hafriyat kamyonu altında kalarak hayatını kaybetmesine ilişkin davada tutuklu şoför tahliye edildi.

Sarıyer'de 5 yaşındaki Yaren Aluç'un hafriyat kamyonu altına kalarak ölümüne ilişkin davada, mahkeme 6 aydır tutuklu kamyon şoförünün tahliyesine karar verdi. Yaren Aluç'un anne ve babası ise duruşmayı yaşlı gözlerle izledi. Sarıyer'de 12 Aralık 2016 tarihinde 5 yaşındaki Yaren Ebrar Aluç'un hayatını kaybettiği kazaya ilişkin, hafriyat kamyonu şoförü Erdal Yavuz, Yaren'in babaannesi Hatice Aluç ve kazanın meydana geldiği yol kenarına park eden 3 sürücünün yargılanmasına devam edildi.İstanbul 12'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Erdal Yavuz cezaevinden getirilirken, tutuksuz sanıklar Sandy Yahni ve Mehmet Sami Erdoğan salonda hazır bulundu. Yaren'in anne ve babası duruşmayı izlerken duygulu anlar yaşadı.Duruşmada tanık olarak dinlenen Cavit Demir, olay günü torununu götürmek için kazanın yaşandığı Girne Sokaktan geçtiğini belirterek, " Girne Sokağa girdim. Olay mahalline vardığımda kaza yapan aracın dönmek için manevra yaptığını gördüm. Gaza bastı ve 1 metre sonra çığlık koptu. Maktül aracın altındaydı" dedi.Duruşmada söz alan sanık Erdal Yavuz'un avukatı, babaanne biraz dikkatli olsaydı kazanın meydana gelmeyeceğini söyleyerek, "Deliller toplanmıştır. Dosya şu an Adli Tıp Kurumu'ndadır ve dönmesi uzun sürecektir. Müvekkilin tahliyesine karar verilmesini istiyoruz" diye konuştu.Ara kararını açıklan mahkeme heyeti, Erdal Yavuz'un tahliyesine hükmederek, hakkında yurt dışına çıkış yasağı koydu. Sanığın ayrıca her hafta evine en yakın karakola giderek imza atmasını kararlaştıran mahkeme, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, "şikayetçi-sanık" babaanne Hatice Aluç'un "taksirle birinin ölümüne neden olmak" suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar, kamyon şoförü Erdal Yavuz ile yol kenarına park eden Abdullah Derya, Mehmet Sami Erdoğan ve Sandy Yahni'nin ise "taksirle bir kişinin ölümüne bir kişinin ise yaralanmasına neden olmak" suçundan 2'şer yıldan 15'er yıla kadar hapsi isteniyor. İddianamede kamyon sürücüsünün trafik kurallarını ihlal ederek Yaren'in ölümüne, babaannesinin yaralanmasına yol açtığı, babaanne Hatice Aluç'un yine trafik kurallarını ihlal ederek torununun ölümüne sebebiyet verdiği diğer 3 araç sürücüsünün de Vatan caddesinin her iki yönüne araçlarını park ederek Yaren'in ölümüne, babaannesinin yaralanmasına neden oldukları belirtiliyor.