Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Büyük Ustanın 50. Yılı </br>Yarım Asırlık Muhteşem Kariyer
Dev Uyuşturucu Operasyonu...850 Kilo Eroin Ele Geçirildi
Yangın Tüpü Bomba Gibi Patladı
Sarıyer Halkının Huzuru ve Mutluluğu için Çalışıyoruz.

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Büyük Ustanın 50. Yılı
Yarım Asırlık Muhteşem Kariyer

Büyük Ustanın 50. Yılı </br>Yarım Asırlık Muhteşem Kariyer
Sarıyer'in en kariyerli, en başarılı sporcusu olmasına rağmen, değeri henüz bilinmeyen büyük usta, taekwondo da 50. yılını kutluyor.
22.05.2017 / 12:47

Dünya çapında bir üne sahip olan Sarıyerli İsmet Sağlam, Türkiye'nin gerçek anlamda gururudur. Türk bayrağımızı her yerde başarı ile

temsil eden Sağlam, maalesef hak ettiği değeri Sarıyer'de görememiştir. Gerek Sarıyer Kaymakamlığı, gerekse Sarıyer Belediyesi bugüne kadar Sağlam'ın bu müthiş başarılarını değerlendirememiştir.. Sarıyer'in en kariyerli, en başarılı sporcusu olmasına rağmen, değeri henüz bilinmeyen büyük usta, taekwondo da 50. yılını kutluyor.

Biz de Sarıyer Yenigün Gazetesi olarak, büyük ustayı buradan selamlıyor, daha nice yıllar, rekorlar ve başarılı sporcular yetiştirmesini diliyoruz. Fazla söze gerek yok... 50 yıllık kariyere bakın neler sığmış, hep birlikte göz atalım...ÜST ÜSTE 5 KEZ İSTANBUL ŞAMPİYONU OLDU "Herşeyi kırarım ama asla bir kalp kırmam" sözüyle tüm Türkiye'nin sevgilisi olan Dünya rekortmeni İsmet Sağlam, Taekwondo hayatında 50. yılına girdi. 1954 İstanbul Sarıyer doğumlu ve 4 çocuk babası olan İsmet Sağlam, spora Sarıyer Halk Eğitim Merkezi'nde başladı. 1967 yılında Karete ve Judo ile başlayan çalışmalar 1970 yılında Taekwondo'nun istanbul'daki ilk sporcuları arasına girmesiyle başarıları art arda gelmeye başladı. Sağlam'ın İlk İstanbul şampiyonluğu yeşil kuşakta geldi. Daha sonra peş peşe 5 İstanbul şampiyonluğu kazandı.

Taekwondo'nun Türkiye'de tanıtılmasında en önde gelenlerdendir. Yaptığı sayısız gösterilerde hep inanılmazları yaşattı. Türkiye'de tehlikeli gösterileriyle tanındı, Kırmadığı rekor kalmadı .Demiri ilk kıranlardan olan SAĞLAM üzerinden araba geçirerek herkesi kendisine hayran bıraktı. 1975 yılında 20 kiremiti üst üste kırarak ilk rekorunu gerçekleştirdi. Kafa üzerinde döner tekme ile 4 delikli asmoleni ilk ve tek kıran sporcudur. Türkiye Taekwondo Federasyonu'nda yıllarca hakemlik yaptı. Türkiye'nin ilk milli Hakemlerinden olan Sağlam, binlerce öğrenci yetiştirdi. Aynı zamanda İstanbul'da ilk özel Taekwondo salonunun sahibi oldu.SARIYER'İN EN ÇOK TANINAN SPORCUSU Televizyonlarda yaptığı birbirinden zorlu ve tehlikeli gösterileriyle Türk halkının gönlünde taht kurdu .7'den 70'e herkesin hayranlığını kazandı. Özellikle yetenek sizsiniz Türkiye adlı programda 5 dk içinde kırdığı 2 rekor günlerce Türkiye'de konuşuldu. Mucizeler gecesinde Pınar Altuğ'u kendisine hayran bıraktı.''“TAEKWONDO'CU HERŞEYİ KIRAR AMA ASLA BİR KALP KIRMAZ'' diyen mütevazi sporcu show tv de gösteriler yaparak Alişan ve Çağla Şikel'i de hayrete düşürdü. Yıllarca gazete ve televizyonlarda adından övgü ile bahsettiren SAĞLAM özellikle Star tv deki olmaz böyle şey adlı programda Saadettin Teksoy'' Avrupa'da olsaydın inanılmaz şeyler kazanırdın'' diyerek övgü ile bahsetmiş olup, yine Star tv'de Hülya Avşar tarafından büyük takdir toplamıştır. 20 kişinin üzerinden uçan tekme ile uçarak kiremitleri kıran ilk sporcudur İsmet Sağlam'dır. World Budo Federasyonunda 10.DAN GRAND MASTER olarak Teknik Direktör'lük yapan İSMET SAĞLAM mücadele sporlarında Türkiye'ye en çok hizmeti geçenlerdendir. Hwarangdo 10.DAN 1986 yılında Avrupa Taekwondo Şampiyonasında 3. olan SAĞ-LAM Türkiye'de 2 Türkiye şampiyonluğu yaşamıştır.60 YAŞINDA AVRUPA'DA İKİ ALTIN MADALYA KAZANDI 52 Yaşında vuruşlu sistem Dünya Karete şampiyonasında Dünya 3. sü olmuştur. Dünya çapında bir üne sahip olan SAĞLAM Türkiye'nin gerçek anlamda gururu olup TÜRK BAYRAĞIMIZI her yerde başarı ile temsil etmiştir. 60 yaşında kolay kolay kimseye nasip olmayacak şekilde katıldığı Dünya Global Taekwondo Şampiyonasında hem müsabaka hemde hyong dalında kazandığı iki altın madalya ile tüm Türkiye'yi ve Dünya'yı kendisine bir kez daha hayran bırakmıştır. Şuan Sarıyer Taekwondo Spor Kulübü Teknik direkdörü, Türkiye Global Taekwondo Fedarasyonu milli takım teknik direktörü olan İsmet Sağlam, WBFB Dünya Baş danışmanıdır. Aynı zamanda Türkiye Arge ve kurslardan sorumlu as başkan olarak görev yapmaktadır.