Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Cumuhurbaşkanı Erdoğan: Artık Sarıyer'in Değişmesi Lazım
Sarıyer'de Lüks Otomobil Alev Alev Yandı
Kar ve Yağmur Tüm Yurdu Saracak
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Cumuhurbaşkanı Erdoğan: Artık Sarıyer'in Değişmesi Lazım

Cumuhurbaşkanı Erdoğan: Artık Sarıyer'in Değişmesi Lazım
Cumhurbaşkanı Erdoğan, referanduma saatler kala İstanbul’da aynı gün içinde dördüncü mitingini Sarıyer'de yaptı. 30 bin Sarıyerli miting alanında boş yer bırakmadı.
15.04.2017 / 17:50


Cumhurbaşkanı Erdoğan, referanduma saatler kala İstanbul’da aynı gün içinde dördüncü mitingini Sarıyer'de yaptı. 30 bin Sarıyerli vatandaş miting alanına akın etti.

Yarın yapılacak referandumda 'Evet' diyerek Türkiye'nin büyümesini istemeyenlere gereken cevabın verileceğini söyleyen Erdoğan, "Kandil hayır diyor, İmralı hayır diyor. Pensilvanya'daki şarlatan hayır diyor. Söyle bana arkadaşını, söyleyeyim sana kim olduğunu. Kandil hayır derse onlarla beraber hayır demek bizim haddimize mi? Allah göstermesin. Biz onlarla beraber haşrolunamayız. Sevgili peygamberimiz kişi sevdikleriyle beraberdir diyor, olay budur. Bunlar bize düşman. Bunlar milletimizi parçalamak istemediler mi? Milletimizi bölmek, parçalamak isteyenlere yarın bir cevap vermeyecek miyiz?" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan aynı gün içinde dördüncü mitingini Sarıyer'de yaptı.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;
CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK REFORMUNU BENİM MİLLETİM YAPACAK
CHP Kadıköy'den bir grup istifa etti. Neden? Terörle elele, kucak kucağa oldukları için istifa ettiler. Tek millet, tek devlet, tek bayrak, tek vatan diyemedikleri için istifa etiler. Yarın bu ülkede bir dönüşüm, değişim yaşanacak. Cumhuriyet tarihinin en büyük reformunu benim milletim yapacak. Buna ihtiyacım var. Sizin bu coşkunuz, bu heyecanınız Allah'ın izniyle sandıkta patlatacak. Sarıyer yarın istikbale bir işaret fişeği atacak, ben buna inanıyorum. Komşularıma, Sarıyer'e bu yakışır. 15 Temmuz gecesi FETÖ'cü hainlere dar eden Sarıyer'e böyle bir asil davranış yakışır.

KILIÇDAROĞLU VIP'TA DARBECİLERLE PAZARLIK YAPTI VE KAÇTI
Onlar Cumhurbaşkanı Tarabya'da zannettiler. Marmaris'te zannettiler. Onlar bilmiyorlardı ki, o mağaranın kapısını örümcek örer, siz göremezsiniz. Facetime'dan mesajımı alan milletim meydanlara akın etti. Ya Rab! Beni bu millete hizmetkâr ettin sana hamdolsun. Biz orada iken yanımıza gençler geldi. Dediler ki, "Burada saat 11.15 civarında VIP'ten Kılıçdaroğlu geçti". Ben o tabloyu tam bilmiyordum. Şimdi elimize görüntüler geçti. Saat 11.15 civarında Kemal Kılıçdaroğlu VIP'e geliyor, orada tanklar var. Işıldaklı bir araç Kılıçdaroğlu'na almaya geliyor. Orada pazarlık yapılıyor. Oradan kendi ifadesiyle Bakırköy Belediye Başkanı'nın evine kaçıyor.
KILIÇDAROĞLU AKİL BALİĞ OLMAYAN ÇOCUĞUNU SİGORTALI YAPTI
Bu millet tankların önüne geçti. Tankların altına kendisini attı ve bizim hanım kardeşlerimiz paramparça olma pahasına Vatan Caddesi'nde tankların önünde ezildiler. Niye? Çünkü benim hanım kardeşlerim Nene Hatun'ların torunuydu. Onlar ilhamlarını oradan aldılar. Bu vatanı alamazsınız dediler. Öbür taraftan bakıyorsunzu, bir Sabri kardeşimiz çıkıyor kendini tankın altına atıyor. Bir tank daha geliyor onun da altına atıyor. Şu anda Sabri gazi. Kılıçdaroğlu şimdi 18-25 yaşa "Bunlar çoluk çocuk diyor, parlamentoda ne işi var? Bunlar iki yıl görev yapıp emekli maaşı alacaklar" diyor. Ey Kılıçdaroğlu sen çocuğun akil baliğ olmamışken sigortalı yaptın. 18 yaş cezalandırma, resmen evlilik yaşı oluyor da seçilme hakkını niye vermiyorsun?
TÜRKİYE'Yİ DURAĞAN YAPIYOR! YEMEZLER, YUTMAZLAR BU İŞİ!
Ankara'dakilerin çocukları girecek parlamentoya diyor. Şu anda 5 kişi var Meclis'te gençlerden. Onlar Ankara'dakilerin çocukları mı? İçinde esnaf var. Şimdi devran değişiyor. Yarın bunun kararını verme günüdür. Türkiye tarihinin en önemli kararlarından birini yarın verecek. İnşallah hür irademizle tercihimizi yapacağız. Sandıkları ihmal etmiyoruz, rehavet yok. Anketler gayet iyi ama ne kadar iyi çıkarsa o kadar iyi. Sandıklardan çıkan oy oranı Batı'ya ders olacak. İnşallah bu milletin ayak seslerini duyacaklar. Ekonomiyle geliyoruz. İşte 2,9. Avrupa 1,9. Daha çok şeyler olacak. Battı, bitti, bunların kredi derecelendirme kuruluşları bize ne terbiyesizlikler yaptı. Almanya 4 milyar Avro Yunanistan'a borç veriyor. Türkiye'yi durağan yapıyor, aşağı çekiyor. Yemezler, yutmazlarbu işi

SAAT 8 ÇOK GEÇ. SAAT 6'DA SANDIK BAŞINA GİDECEKSİNİZ
İki kule arasındaki mesafe 2023 metre. Çanakkale'de bir numaralı bu açıklıkta köprüsü oluyor. Yavuz Sultan Selim'i yaptık mı, orayı da yaparız. Osmangazi'yi yaptık mı, orayı da yaparız. Benim dedem Fatih, karadan yürüttü kadırgaları. Biz de denizin altından trenleri yürüttük. Yetmedi otomobilleri yürüttük. Bu milletle alay etmeyin, dalga geçmeyin. Azim, iman öyle bir şey ki, tekeden bile süt çıkartır. Ama Avrupa'lıya sorsan teke nedir diye anlamaz. Sabah ilk işimiz sandık. Aramızda müşahitlik görevi yüklenenler var mı? İlk önce sandığa siz gideceksiniz. Saat 06'00'da en erken siz gideceksiniz. Söylenen saatte gel diyenlerin yerlerine müşahitler görev alacak. Ondan sonra sandıklar 5'te kapanınca ayrılmak yok. Resmi tutanaklar imzalanacak. Resmi imzalı tutanağınızı alacaksınız doğru yetkili yere ulaşacaksınız. Neresi o? Tabii ki partiniz. Burada onlar toplanacak. Böylece herhangi bir kaçamak olmayacak.
YARINKİ SEÇİM SARIYER İÇİN BİR İŞARET FİŞEĞİ OLACAK
Kandil hayır diyor, İmralı hayır diyor. Pensilvanya'daki şarlatan hayır diyor. Söyle bana arkadaşını, söyleyeyim sana kim olduğunu. Kandil hayır derse onlarla beraber hayır demek bizim haddimize mi? Allah göstermesin. Biz onlarla beraber haşrolunamayız. Sevgili peygamberimiz kişi sevdikleriyle beraberdir diyor, olay budur. Bunlar bize düşman. Bunlar milletimizi parçalamak istemediler mi? Milletimizi bölmek, parçalamak isteyenlere yarın bir cevap vermeyecek miyiz? Aman ha! Şurada birkaç saat var. Durmak yok. Kapı kapı dolaşacağız. Telefonlar bu akşam evet için çalışacak. Yarın ben de Tarabya'dan takip edeceğim. Bakalım Sarıyer ne yaptı? Artık Sarıyer değişmesi lazım. Şimdi bir kilit ifade kullanıyorum. Yarınki seçim Sarıyer'de bir işaret fişeği olacaktır. Geleceğe yönelik bir işaret fişeği.
PARLAMENTODAN GEÇERSE BEN BU İDAM KARARINI ONAYLARIM
Yarın pusula gelecek önünüze. Bir ak, diğeri kahverengi. Siz mührü nereye vuracaksınız. Siz 'ak'a vuracaksınız. İşaret fişeğini de buradan atacağız. Sandık sonuçlarının ülkemiz, milletimiz için yepyeni günlerin müjdecisi olacağına inanıyorum. Yarından sonra Türkiye hedeflerine, ideallerine çok daha fazlasıyla kilitlenecek. Eskiden olduğu gibi krizlerle kaoslarla, siyasi krizlerle zaman kaybetmeyeceğiz. O eski günleri tamamen geride bırakacağız. Yarından itibaren artık darbeler, muhtıralar, aba altından siyasetçiye sopa göstermelerine yer yok. Sözün de, kararın da, yetkinin de doğrudan milletin olduğu, sizde olduğu bir dönem başlıyor. Bugün son toplantımız. İnşallah yarın aynı zamanda sizin bu idam kararı diyorsunuz ya, onun da kararının verileceği gündür. Zira ne olacak? Kılıçdaroğlu ben evet derim diyor. Bahçeli ve Yıldırım evet diyor. Bütün bunlar evet dediğine göre parlamentodan geçer de bana gelirse ben bunu onaylarım. Olmadı, meclisten geçmedi. O zaman ne diyorum ki tekrar bir gensoru. Bu gensoruyu size getireceğiz size. Amerika'da idam var. Çin'de var. Körfez ülkelerinde var. İran'ın da var, Rusyası'nda var.
KADERİN ÜSTÜNDE KADER VARDIR! EY BATI SEN BUNDAN ANLAMAZSIN
Bu pazar 15 Temmuz'da 249 kardeşimizi şehit edenlerle hesaplaşma günüdür. Bu Pazar kimi Avrupa ülkelerine ders vereceğimiz gündür. Bu pazar milletimizin vesayet odaklarına karşı zafer günüdür. Bu pazar Türk demokrasisinin şölen günüdür, karar günüdür. Avrupa üzerimize çok geldi. Hollanda'da atlarını, itlerini bizim Hüseyin Kurt kardeşimizin üzerine saldı. Oradaki işçilerimizin üzerine saldılar. Yarın onlara cevap günü. Almanya, Avusturya, Belçika, İsviçre, İsveç'e vereceğiz. Dev bir pankarta benim resmimi koymuşlar, şakağıma silah dayamışlar "Erdoğan'ı vurun"... Ey haddini bilmezler! Biz kefenimizi giyerek yola çıktık. Biz ölümü korkuttuk, ölümden korkmadık. Biz biliyoruz ki kaza ve kader bizim içindir. Biz biliyoruz ki, kaderin üstünde bir kader vardır. Ey Batı sen bundan anlamazsın. Ama biz bunu iyi biliriz.
HADDİNİ BİL HADDİNİ! HADDİNİ BİLMEZSEN PATLATIRLAR ENSENİ
Dün Konya'daydım. Malum bir milletvekili vardı ya CHP'li. Haddini bilmez, kendini bilmez. Samsun'dan çıkacakmış. Haddini bil haddini bilmezsen haddini patlatırlar enseni. Sen kimi denize döküyorsun ya! Bu millet Yunanı denize döktü, sen bu ülkede evet diyeni denize dökeceksin öyle mi? Kim bunlar, bu milletin evlatları. Hala Kılıçdaroğlu bunu kesin ihraç istemiyle gönderebildi mi? Hayır! Çünkü aynı kafa, aynı zihniyet. Baykal, güya tecrübeli bir siyasetçi, sevsinler senin gibi tecrübeyi. O da diyor ki, hayır çıkarsa, çıkmayacağına inanıyor da, o zaman denize dökmüş gibi mutlu olacakmış. Bunlara denecek olan şey yarın akşam sizin cevabınız.
SARIYERLİ KARDEŞLERİMİZ ÜLKELERİNE UZANACAK ELE İZİN VERMEDİ
15 Temmuz gecesi Sarıyer'de hainlerin Borsa İstanbul'a saldırısı var. Sarıyer inançlı, Sarıyer yürüdü. Ben bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Şehitlerimizin ailelerine Rabbimden acil sabırlar niyaz ediyorum. 15 Temmuz gecesi Sarıyer gerçekten bir destan yazdı. Darbe haberini alır almaz Sarıyerli vatandaşlarımız sokaklarda, caddelerde toplandı. Milli irade nöbetlerinde Sarıyer meydanı asla boş bırakmadı. Sarıyerli kardeşlerimiz ülkelerine ve devletlerine uzanacak hiçbir ele izin vermeyeceklerini gösterdi.