Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Başkanlık Sistemi Halkımıza </br>Büyük Hizmetler Getirecek
Dev Uyuşturucu Operasyonu...850 Kilo Eroin Ele Geçirildi
Yangın Tüpü Bomba Gibi Patladı
Sarıyer Halkının Huzuru ve Mutluluğu için Çalışıyoruz.

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Başkanlık Sistemi Halkımıza
Büyük Hizmetler Getirecek

Başkanlık Sistemi Halkımıza </br>Büyük Hizmetler Getirecek
AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Av. Ebru Tekin, referandum öncesi genel bir bilgi sunarken ayrıca neden evet dediklerini Sarıyer Yenigün Gazetesi'ne anlattı.
15.04.2017 / 09:19

AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Av. Ebru Tekin, referandum öncesi genel bir bilgi sunarken ayrıca neden evet dediklerini Sarıyer

Yenigün Gazetesi'ne anlattı.

Gazetemize konuşan Ebru Tekin: Pazar günü çok önemli bir seçim bizi bekliyor. Öncelikle neden evet, neden hayır diye başlayalım. Bizim ülkemiz bir çok anasaya geçirdi, bir çok darbe geçirdi, darbe teşebbüsleri yaşadı... AK Parti döneminde de her ne kadar parlementer sistem ile bir yere gelinmiş olsa da, parlementer sistemin fazlasıyla dezavantaj teşkil ettiğini ve çok sağlıksız olduğunu inkar edemeyiz. Peki AK Parti, sistemi neden parlementer rejimde sürekli bir istikrar sağladı ve sürekli olarak başarılı oldu? Bu tamamen sayın Cumhurbaşkanımızın çok güçlü bir lider vasfı olduğu içindir. Herşeyin karşısında dik durabildiği için, biz parlementer sistemin, son dönemlerde dezavantajlarını göremedik! Ünirversitede bir profesörün bize ilk dediği şey parlementer rejim, başkanlık rejimi ve yarı başkanlık sistemi şeklinde bütün rejimler demokratiktir. Okulumuzda profesör hocalarımız parlementer rejimin her zaman dezavantajları olduğunu bize fazlasıyla söylemişlerdi... Ve bu konu o zaman çok dikkatimi çekmişti. Parlementer sistemin artık bizim ülke de uygulanabirliği kalmadı.

BAŞKANLIK SİSTEMİNİ, BUGÜN HAYIR DİYENLERDE SEVECEK...

Diyorlar ya tek adamlığa gidiyoruz diye.. Bu söylemi kesinlikle red ediyorum. Yarın öbür gün, Recep Tyyip Erdoğan başımızda olmayacak. Sayın Erdoğan'ın görevi sona erdiğinde, yasama ile yürütme arsında ki, bu dengenin sağlanması ve özellikle hükümet kanadının yaptığı işlerde önünün tıkanmaması ve bir daha koalisyonların yaşanmaması için bu sistemin gerekli olduğunu düşünüyorum. Başkanlık sistemini ilerleyen süreçte ne kadar doğru bir sistem olduğunu hep birlikte göreceğiz. Bunu ilerleyen zamanlarda hayır diyenlerde kabul edecektir.

18 YAŞ UYGULAMASINI KESİNLİKLE ÇOK DOĞRU BULUYORUM

Ben Sarıyer'de en genç belediye meclis üyesiyim. Ben kendim itibariyle abilerime ve ablalarıma bir konu hakkında düşüncelerimi ve varsa şayet farklı bir görüş açısını yansıtabilmeliyim... Onların tecrübelerini alarak ilerleyen yıllara çok daha emin edımlarla yol almalıyım. Genç olmanın çok büyük avantajları söz konusu. Şimdi diyorum ki, bu fırsat keşke bana daha önceleri verilseydi de, o yaşlarda meclise girip, o yaş grubunun sesi olabilseydim diyorum... Bu yüzden 18 yaşı kesinlikle destekliyorum.

BENCE HAYIRCILAR NEDEN HAYIR DEDİKLERİNİ DAHİ BİLMİYORLAR!

O kadar kötü bir algı kirliliği var ki, bir hukukçu olarak bunu açıklarken bile üzüntü duyuyorum. Padişahlık sistemi diyen var, artık 5 çocuk mu yapmak zorunda olacağız diyen var... Baş örtüsüz dışarı çıkamayacağız diyen var... Bu insanlara mümkün olduğunca anlayacakları dilden konuları izah ediyoruz. ne padişahlık geliyor nede diktatörlük... Demokrasimiz gerçek anlamda ayağa kalkıyor hepsi bu. Hükümetin yaptığı güzel çalışmaları artık hiç kimse baltalayamayacak... Halk eskisinden daha çok hizmet alacak. Müthiş bir ilerleme kaydedildi. Hayır diyenlerde bunun farkında. AK Parti çok iş yaptı, hakkınızı yemeyelim diyen hayırcılar da var... Evet biz ülkemize çok hizmetler yaptık, peki neden hayır diyorsunuz? Bence hayırcılar gerçekten niye hayır dediklerini dahi bimiyorlar!

SANDIKTA KULLANACAĞIMIZ OYU, AVRUPA ÜLKELERİNE BAKARAK VEREBİLİRİZ!

Bu işin bir de dış ayakları var... Ben ömrüm boyunca yurt dışında, Avrupa ve Amerika'nın ülkemiz hakkında bu kadar çok haber yaptığına şahit olmadım. İçişlerimize bu kadar karışıldığını da görmedim! Benim ülkemde ki seçimlerden size ne! Siz niçin hayır propagandasını bu kadar destekliyorsunuz? Benim seçim çalışmamı engelliyorsunuz! Fakat bir kaç gün sonra hayır gruplarının seçim çalşmalarına izin veriyorsunuz? Bu konu çok önemli. Bütün Avrupa, Amerika gelmiş benim seçimime gözlerini dikmiş, çıkacak sonucu merakla bekliyor. Bu bile Türkiye'nin aslında ne kadar büyük işler başardığını ve ne kadar doğru yol aldığını gösteren en önemli göstergelerinden biridir.

SEVGİLİ SARIYERLİLER, TÜRKİYE İÇİN EVET DEMEK ZORUNDAYIZ!

Geleceğimiz için, çocuklarımız için güçlü ve istikrarlı bir Türkiye için EVET demek zorundayız. Bu kararı bugün vermezsek, yarın o haberlerde izleyip ağladığımız ülkelerin durumuna düşeceğiz. Vicdanımızla yarınlarımızı düşünerek oy kullanmaya gidelim, doğru yönü muhakkak bulacağız!