Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Nurettin Çelik: Haydi Sarıyerli Hep Birlikte Evet Diyelim
Dev Uyuşturucu Operasyonu...850 Kilo Eroin Ele Geçirildi
Yangın Tüpü Bomba Gibi Patladı
Sarıyer Halkının Huzuru ve Mutluluğu için Çalışıyoruz.

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Nurettin Çelik: Haydi Sarıyerli Hep Birlikte Evet Diyelim

Nurettin Çelik: Haydi Sarıyerli Hep Birlikte Evet Diyelim
İBB ve Sarıyer Belediye Meclis Üyesi, AK Parti Grup Başkan Vekili Nurettin Çelik, referanduma sayılı günler kala Sarıyer halkını bilgilendiren açıklamalarda bulundu...
15.04.2017 / 08:10

İBB ve Sarıyer Belediye Meclis Üyesi, AK Parti Grup Başkan Vekili Nurettin Çelik, referanduma sayılı günler kala Sarıyer halkını bilgilendiren açıklamalarda bulundu...

Tecrübeli siyasetçi yeni anayasa ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandı... Nurettin Çelik verdiği bilgilerle önemli detaylara parmak bastı.. AK Partili Nurettin Çelik: Sarıyer halkına inanıyorum, güveniyorum.. Halkımız bizi inşallah mahçup etmeyecektir. Yürekten inanıyorum, Sarıyer'de EVET diyecek, Türkiye'de EVET diyecek... Ülkemiz kazanacak.

Öncelikle hangi netice çıkarsa çıksın, 16 Nisan referandum seçiminin Sarıyer'e ve Ülkemize güzellikler getirmesini yüce rabbimden niyaz ediyorum.

Önemli bir hususu belirterek konuşmamıza başlayalım. Eğer evet çıkarsa demokrasi kavramında olumsuz hiç birşey olmayacak. Halk bugün nasıl liderini seçiyorsa, Cumhurbaşkanlığı sisteminde de aynı şekilde sandığa gidip kendisini yöneten lideri seçecek. Burada en önemli ve güzel gelişme, istirarın ve gücün tam anlamıyla sağlanacak olmasıdır... Koalisyonlar tamamen tarihe karışacak.

HAYIR BROŞÜRLERİ GERÇEĞİ YANSITMIYOR!

Bir kısım algı operasyonları var. Ancak vatandaşlarımız bu algı operasyonlarna prim vermiyor. İnşallah 16 Nisan'da yapılacak seçimde bunu göstereceklerdir. Hayır diyenlerin broşürlerini elime aldım ve inceledim. Araştırmak ve fikir edinmek için... Hayır broşüründe yazılanları görünce hayretler içinde kaldım. Vatandaşı tamamen yalan, yanlış ifadelerle kendi saflarına çekmeye çalışıyorlar. Başından sonuna kadar yanlış ve gelecek olan sistemle hiç bir alakası olmayan ifadeler kullanılmış. Örnek vermek gerekirse, tek adam rejimine gittiğimizi söylüyorlar. Peki O zaman Sarıyer Belediye Başkanı kim? Şükrü Genç... Peki Şükrü Genç tek başına değil mi? Belediye başkan yardımcılarını istediği gibi kendi atamıyor mu? Müdürlerini kendi atamıyor mu? belediye başkanına, hükümet, içişleri bakanı veya valilik şu adamla çalışacaksın diyor mu? Demiyor!!! Burada ki konu da aynı. Hükümetin başındaki adam yetki sahibi, tek adamlık ile ilgisi yok bu işin. Sanırım bu hayır diyen muhalefet kesim, hayat bounca bu yeni sistemle iktidar olamayacağını düşündükleri için böyle davranıyorlar. Rahmetli Ecevit'in Başbakan olduğunda oyu kaçtı %22 civarı bir oy almıştı. Bakın o oyla iktidar olunuyor, %52 oy almışbir insana hala laf ediliyor. Vatandaşlarımız bu insanlara 16 Nisan'da gereken dersi yine verecektir buna inanıyorum. Büyük bir çoğunlukla bu referandum seçimlerinin evet ile sonuçlanacağını düşünüyorum.

DIŞ GÜÇLER HASTA BİR TÜRKİYE İSTİYOR!

Güçlü bir Türkiye istenmiyor. Maddi olarak kalkınmış, ülkesinde problemleri minimun seviyeye indirmiş bir Türkiye var artık. Dış güçler bunu istemiyor. Türkiye'nin büyümesini güçlenmesini engellemek adına her türlü senaryoyu sergiliyorlar. Hasta bir Türkiye, hasta bir toplum isteyen bu dış güçlerin çabası, Allahın izniyle bize zarar veremeyecektir! Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız oy kullanma işlemini bitirdi. Bunlara en güzel cevabı yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın verdiğine inanıyorum.

HAYDİ SARIYERLİ, 16 NİSAN’DA EVET DİYELİM

Güçlü bir Türkiye istiyorsak, huzurlu bir Türkiye istiyorsak, terörden arındırılmış bir Türkiye istiyorsak, ekonomisi çok daha ileri düzeyde bir Türkiye istiyorsak, gece yatağa yattığımızda huzurla uykuya dalan bir Türkiye istiyorsak; O halde, haydi Sarıyerli 16 Nisan'da hep birlikte EVET diyelim... Hepimiz kazanalım.