Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Mücadelemiz Geleceğimiz İçindir
Sarıyer Sahilde Ölü Yunus Bulundu
Sarıyer'de İlginç Kaza...
Sarıyer'de Lüks Otomobil Alev Alev Yandı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Mücadelemiz Geleceğimiz İçindir

Mücadelemiz Geleceğimiz İçindir
AK Parti'nin genç siyasetçilerinden Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Abdullah Akşahin 16 Nisan'ın önemine dikkat çekti.
14.04.2017 / 08:16

AK Parti'nin genç siyasetçilerinden Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Abdullah Akşahin 16 Nisan'ın önemine dikkat çekti. Başarılı siyasetçi Abdullah Akşahin referandum öncesi gazetemize yaptığı açıklamalarla vatandaşlara telafisi olmayacak son bilgileri paylaştı...


AK Parti Sarıyer belediye meclis üyesi Abdullah Akşahin: İlçe Başkanımız Sayın Salih Bayraktar'ın güzel bir tespiti var. 'Bizim rahatsız olduğumuz tek şey o insanların inancını, emeğini yanlış yönlendirmeleridir' diyor başkanımız... Evet maalesef bu gerçek bizi derinden üzüyor. İnsan sağcı olur, solcu olur. Evet'i düşünür, hayır'ı düşünür... Ama gerçekleri göz göre göre çarpıtarak ve insanları kandırarak yanlışa yönlendirmesini biz doğru bulmuyoruz.

GELECEĞİN TÜRKİYE'SİNDE, TEK SÖZ SAHİBİ MİLLET OLACAK

CHP, HDP ile ortak yaptığı bu hayır çalışmasında, evet çıkarsa böyle olacak diye gösterdiği ve halkı korkutmaya çalıştığı ne varsa, aslında şuan ki sistemde hepsi mevcut. Değişikliklerle birlikte bu problemler tamamen ortadan kalkmış olacak. Bizler de bu tarz olayları görünce, ne kadar doğru yolda olduğumuzu anlıyoruz. Maalesef mevcut sistemin ne getirdiğini dahi bilmediklerine bir çok kez şahit oluyoruz. Geleceğin Türkiye'sinde artık bireylerin tercihlerine göre anayasa olsun istemiyoruz. Milletin tercihi olsun istiyoruz. Burada mesele Recep Tayyip Erdoğan meselesi değildir. Burada biz geleceğimizin, çocuklarımızın ve yarınlarımızın istikrarı için bu kutlu mücadeleyi veriyoruz. Vatandaşlarımız aklından hiç çıkarmasın ki, yeni anayasa ekonomiye olumlu yansıyacaktır. İstikrara kavuşan bir ülke yaşamın her alanını olumlu etkiler.

HAYIRCILAR TOPLUMA KORKU YAYIYOR

Hayırcı seçmeni bilgilendiren kesime karşı büyük tepkim var. Büyük bir yanlışın içerisindeler. Keşke okuyan bir toplum olsak ve bunları kendimiz araştırmış olsak... Bugün özellikle siyasette koşturan, devlet idaresine ve yönetimine talip olduğunu belirten yönetim kesimini kastediyorum. Bu kişiler seçmeni doğru yönlendirmesi gerekiyor. Topluma korku olarak yaymak istedikleri ne varsa ellerine yüzlerine bulaşıyor. Ülkeyi böleceğimizi söyleyenler büyük bir suç işliyor. Öncelikle insanlık suçu işliyorlar.

SARIYER'DE BİRLİĞİMİZİ MUHAFAZA EDELİM

Sarıyer halkına şunu söylüyorum. Bu seçim keskin bir şekilde yarışmacı bir psikoloji ile evet-hayır çekişmesi gibi görülmemeli... Bu seçim ülkenin geleceği ile ilgili, istikrarı ile ilgili bir işleyiş tarzında ki farklılıktır. Biz parlementer sistemde bunun iyi işlemediğini gördük. Nasıl daha iyi bir işleyiş kazanırız bunun çalışmasını yaptık. Gelin Sarıyer olarak ülkemizin bu büyük yürüyüşüne destek olalım. Şahıs bazında değil, yarınlarımız için evet diyelim. Sarıyer'de hepimiz komşuyuz, dostuz, arkadaşız, esnafız, vatandaşız, hep bir aradayız. Birliğimizi ve dirliğimizi muhafaza edelim. İnşallah halkımız evet diyerek gücümüze güç katacaktır.