Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - İmam Hüseyin Cemevi Yönetiminden Kahvaltılı Basın Toplantısı
Dev Uyuşturucu Operasyonu...850 Kilo Eroin Ele Geçirildi
Yangın Tüpü Bomba Gibi Patladı
Sarıyer Halkının Huzuru ve Mutluluğu için Çalışıyoruz.

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İmam Hüseyin Cemevi Yönetiminden Kahvaltılı Basın Toplantısı

İmam Hüseyin Cemevi Yönetiminden Kahvaltılı Basın Toplantısı
11.04.2017 / 17:23

İmam Hüseyin Cemevi yönetimi basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda buluştu. Cemevi ile ilgili tanıtım, etkinlik ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verilen toplantıya Başkan Ebu Zeyit Kral, Gençlik Kolları Başkanı Ersin Işık, Başkan yardımcıları Musa Özcan, Lale Tunç, Kadın Kolları Başkanı Yasemin Biter, Yönetim Kurulu üyesi Erkan Tanışman katıldı.

Kahvaltılı toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Ebu Zeyit Kral, "Alevi-Bektaşi inancında insanlık sevgisi, paylaşım, kardeşlik, dostluk vardır." dedi. Hacı Bektaşi Veli Hazretlerinden de örnek veren Ebu Zeyit Kral, "Bu büyük düşünürümüz insanlara islam ahlak-adabını dostluk ve kardeşliği Anadoluya yaymış, insanlığın hep bir arada bulunmasına katkıda bulunmuştur. Bizler de bu halkanın birer zincirleriyiz, dünyamızın içinde bulunduğu bu karmaşasında bizim düşüncelerimizin de dünya barışına katkıda bulunmasını istediğimizden bu toplantıyı yapıyoruz" diye ifade etti."Cemevi için Mücadele Ettik"

Sözlerine devam eden İmam Hüseyin Cemevi Başkanı Ebu Zeyit Kral, İmam Hüseyin Cemevi’nin yapılış ve faaliyette geçiş sürecini anlattı, 2007 yıllarında Derbent mahallesinde 2 adet dükkan kiraladıklarını belirten Kral, bu dükkanları birleştirerek Cemevi oluşturduklarını 2013 yılına kadar da orada ibadetlerini yaparak hemde Sarıyer'e bir Cemevi kazandırabilmek için mücadele ettiklerinden bahsetti. "Günümüzdeki mekana kavuşmadan önce Sarıyer Belediye Meclisi'nde siyasi partilerin oybirli ile alınan kararın Büyükşehire taşınması ile Kadir Topbaş tarafından 850 metrekaralik bir yer tahsis edildi. İnşaatımızı 23 ay içinde tamamladık ve hayırlısıyla halkımızın hizmetine sunduk, 3210 metrekare kapalı, alanımız var 6.5 milyon TL Maliyetimiz oldu bunu da hayırsever işadamlarımızdan ve çevre halkımızdan karşıladık. 2 yıldır hizmet veriyoruz. Emeği geçen herkese Teşekkür Ederiz" dedi.

"Komşum, Komşum Olarak Kalsın"

Toplantıda söz alan Kadın Kolları Başkanı Yasemiz Biter; "Şu sıralar tüm toplumumuz ve ülkemiz için sıkıntılı günler geçirmekteyiz. Haçlı orduları emellerinden hiçbir zaman vazgeçmemişlerdir. vicdanlarını bir kenara bırakan bir yığın art niyetli insanların gözleri memleketimizin üzerindedir. Komşumun fikri ne olursa olsun o benim hep komşum olarak kalsın istiyoruz. Hepimiz bir bayrak altında yaşayalım acı çekmeyelim istiyoruz" diye düşüncelerini ifade etti.

"Gençlerimizle Biraraya Gelmenin Peşindeyiz"

Daha sonra söz alan Gençlik Kolları Başkanı Ersin Işık ise "Burada devamlı paneller ve dinletiler yapıyoruz. Gençlerimizle nasıl biraraya geliriz bunların peşindeyiz. Sarıyer’de var olduğumuz ve burada hiçbir ayrışmanın yapılmadığını sadece insanlık temelinde burada bulunduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi.Sıcak ve ılımlı bir havada geçen kahvaltılı basın toplantısı daha sonra basın mensupları ile çektirilen fotoğrafların ardın dilek ve temennilerle sona erdi.