Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - SOYLU PAŞA'YA BÜYÜK SEVGİ...
Dev Uyuşturucu Operasyonu...850 Kilo Eroin Ele Geçirildi
Yangın Tüpü Bomba Gibi Patladı
Sarıyer Halkının Huzuru ve Mutluluğu için Çalışıyoruz.

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SOYLU PAŞA'YA BÜYÜK SEVGİ...

SOYLU PAŞA'YA BÜYÜK SEVGİ...
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sarıyer'de halka seslendi. 5 bin kişinin katıldığı mitingte, emniyet olağanüstü tedbirler aldı...
06.04.2017 / 13:45
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sarıyer'de halka seslendi. 5 bin kişinin katıldığı mitingte, emniyet olağanüstü tedbirler aldı... Sarıyerlilerin Bakan Soylu'ya yoğun sevgisi zamam zaman izdihama yol açtı. Sarıyer taraftarları tarafından, biri Bakan Soylu'nun memleketinin plaka numarası olan 61 ve diğeri 10 numara olmak üzere iki adet Sarıyer forması Bakan Soylu'ya hediye edildi. Soylu ise halka seslendiği konuşmada Sarıyer'i tabiri-caizse inletti...İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "61 anayasası ve 82 anayasası ayıplı anayasadır. İkisi de hayırsız anayasalardır. Birisi rahmetli Menderes'in idamı ve kanı üzerinden inşa edilmiştir, ötekisi de darbecilerin 'ne olacak canım, darbenin olgunlaşması için bu çocukların birbirlerini öldürmesini bekledik' diyenlerin inşa ettikleri hayırsız anayasalardır." dedi.Bakan Soylu, Sarıyer Merkez Mahallesi Meydanı'ndaki mitingde, 16 Nisan'da sadece 18 maddeyi değiştirecek bir anayasa değişikliği için referanduma gitmediklerini belirterek, "Biz aslında yıllardan beri bu ülkeyi terbiye etmeye çalışan, her gelişmesine 'hayır' diyenlere, şu millete yukarıdan aşağıya bakıp 'biz efendiyiz biz ülkeyi yönetiriz, siz kimsiniz? Siz ancak iktidar olursunuz, ancak muktedir olan biziz' diyenlere karşı hep birlikte 16 Nisan'da büyük bir haykırışı ortaya koymak ve 16 Nisan'da sadece 18 maddelik bir referanduma değil, on yıllardır bu ülkenin çektiklerine karşı 'bu ülke bizimdir, bu vatan bizimdir' diye haykırmaya gidiyoruz." ifadesini kullandı."61 anayasası ve 82 anayasası ayıplı anayasadır." diyen Soylu, şunları kaydetti:

"İkisi de hayırsız anayasalardır. Birisi rahmetli Menderes'in idamı ve kanı üzerinden inşa edilmiştir, ötekisi de darbecilerin 'ne olacak canım, darbenin olgunlaşması için bu çocukların birbirlerini öldürmesini bekledik' diyenlerin inşa ettikleri hayırsız anayasalardır. Onların üzerinden kendilerine milletin iradesini bir tarafa itip daha sonra Yargıtayı başımıza patron yaptılar, Danıştayı başımıza patron yaptılar. Bir gün geldi Anayasa Mahkemesini başımıza patron yaptılar. Bir gün IMF'yi, bir gün değerlerimize, anne-baba sevgimizi, geleneğimizi itibarsızlaştırmaya çalışan medya baronlarını patron yaptılar. Bir gün bu ülkede uluslararası sermayeyi patron yaptılar, bir gün darbecileri patron yaptılar. 16 Nisan bizim için şu tarihin adıdır; onların atadığı patronlar değil, 16 Nisan'da bu millet sandığa gittiğinde haykıracak, 'patron millettir'.""Bu milleti aldatmak, bu ülkeyi bölmek ve parçalamak için her şeyi ortaya koydular"

Teröre destek veren açıklamalarda bulunan ve tehditler savuran bazı siyasilerin tutuklandığına dikkat çeken Soylu, şöyle konuştu:

"Hatırlıyorsunuz değil mi? Yüzde 10'un üzerine çıkan bir siyasi parti vardı, PKK'nın sözde partisi. Musluklardan kan akıttılar 7 Haziran'dan önce, 'eğer oy vermezseniz gereğini yerine getiririz' dediler oradaki kardeşlerimize. Okullara birilerini göndererek 'annelerinize babalarınıza selam söyleyin, eğer oy vermezlerse gereğini yerine getiririz' diye o çocuklara korku saldılar. Bir taraftan da 'biz siyaset yapmak istiyoruz, artık silahı bırakacağız. Ne olursunuz bizi meclise sokun bundan sonra bu işlere karışmayacağız' diye bir maskeyi de yüzlerine taktılar. Bu milleti aldatmak, bu ülkeyi bölmek ve parçalamak için her şeyi ortaya koydular. Birini de hatırlıyorsunuz değil mi? Dedi ki; 'TC'yi tükürüğümüzle boğacağız' dedi. Devlet gereğini yaptı, bizler gereğini yaptık. Şimdi nerede o? Kodeste, gereği yerine geldi. Bir tanesi de başka bir şey söyledi. Ne dedi? 'Sırtımızı PKK'ya, PYD'ye, YPG'ye dayıyoruz.' Şimdi sırtını duvara yasla da görelim ne olduğunu. Bir tanesi de 16 yerde özerklik ilan edecekti öyle mi? Madem o kadar cesursunuz öyle mi? O gün afranızdan tafranızdan geçilmiyordu. Hadi bakalım bugün o cesaretinizden şu kadar gram görelim de, bir özerklik lafı edin de alalım boyunuzun posunuzun ölçüsünü bakalım."Bakan Soylu'nun konuştuğu sırada meydanda dev bir Türk bayrağı açıldı. Soylu'ya miting sonunda Sarıyer Spor Kulübü forması ve atkısı hediye edildi. Programda, AK Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar da konuşmayaptı.