Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Rezillik, Kepazelik, İsmine Ne Derseniz Deyin? Sarıyer’in Altyapısı Kime Emanet Öğrenin!
Dev Uyuşturucu Operasyonu...850 Kilo Eroin Ele Geçirildi
Yangın Tüpü Bomba Gibi Patladı
Sarıyer Halkının Huzuru ve Mutluluğu için Çalışıyoruz.

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Rezillik, Kepazelik, İsmine Ne Derseniz Deyin? Sarıyer’in Altyapısı Kime Emanet Öğrenin!

Rezillik, Kepazelik, İsmine Ne Derseniz Deyin? Sarıyer’in Altyapısı Kime Emanet Öğrenin!
Sarıyer Spor Kulübü altyapısı her geçen gün yok olmaya doğru gidiyor. Yapılan yanlışlar, hatalar son yıllarda bilakis kasten yapılmaya başlandı.
31.03.2017 / 21:50


Sarıyer Spor Kulübü altyapısı her geçen gün yok olmaya doğru gidiyor. Yapılan yanlışlar, hatalar son yıllarda bilakis kasten yapılmaya başlandı. Sarıyer Spor Kulübü altyapı sorumlusu Kadir Demir görevini resmen kötüye kullanıyor. Sezon öncesi u14, u15, u16, 17 ve u19 yaş kategorilerini kapsayan gelişim liginde oynamak için sahaya ihtiyaç vardı. Sarıyer Spor Kulübü altyapı sorumlusu Kadir Demir, Sarıyer Gençlik Spor Müdürü Namık Şişman’dan, Orhan Keçeli Sahası’nı kiralamak istiyor. Namık Şişman ise sahanın eksikleri olduğunu ve bu eksikler giderilmeden sahayı veremeyeceklerini Kadir Demir’e iletiyor. Bunun üzerine Kadir Demir, Sarıyer İlçe Gençlik Spor Müdürü Namık Şişman’a sahanın eksiklerini kendilerinin tamamlayacağına dair söz veriyor. Yeter ki sahayı bir an verin diyor… İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü bu gelişme üzerine Sarıyer Spor Kulübü mağdur olmasın diye sahayı Sarıyer’in hizmetine açıyor. Ve böylece korku filmi başlamış oluyor. 

YIL 2017 ŞU HALİMİZE BAKIN...

An itibariyle sezon bitmek üzere… 1 sezon boyunca Orhan Keçeli Sahası gerek futbolcuların, gerek antrenörlerin gerekse maçları izlemeye gelen futbolcu yakınlarının kabusu oldu. Sahanın yedek kulübeleri dahi monte edilmemiş. Maçın yedek oyuncuları kulübenin kotuklarına

oturarak ağırlık yapıyorlar ve bu şekilde bir kaza meydana gelmesini engellemeye çalışıyorlar. Aynı zamanda maç bitiminde yedek kulübesini yere yatırarak rüzgar estiğinde uçup bir felakete dönüşmesini de engelliyorlar. Yıl 2017 şu halimize bakın… Allah için söyleyin bu rezillik nedir! Bir yedek kulübesini dahi güvenli bir şekilde monte etmeden nasıl müsabakaya çıkıyoruz. Sahada futbol oynayan çocukların başına bir felaket gelmeyeceğini kim garanti edebilir bu durumda! İstanbul’un en fırtınalı bölgesinden bahsediyoruz. Orhan Keçeli sahası zaman zaman yoğun fırtınaya maruz kalıyor. Kadir Demir denen adam sen ne yapmaya çalışıyorsun! Verdiğin namus sözü üzerine bu saha sana emanet verildi! Neden sözünü tutmuyorsun! Amacın nedir söyle de bilelim! Bir tane çocuğumuzun başına bir felaket gelse bunun hesabını veremezsiniz! Allah

korusun Sarıyer’de linç olursunuz… Acilen buraya önlem alın. Bu yedek kulübelerini monte edin.. Aklınızı başınıza alın.. Sorumsuzluğun bu kadarı olmaz. Can güvenliği herşeyden önemlidir. Buradan TFF yöneticilerine de sesleniyorum. Bu sorumsuzluğun içinde sizde varsınız. Lig maçlarını bu sahada oynatarak büyük yanlış yapıyorsunuz. 

GEÇELİM DİĞER KEPAZELİKLERE...Orhan Keçeli Sahası’nın soyunma odalarında sıcak su akmıyor ve aynı zamanda soyunma odalarında ısıtıcı da yok… Tüm Kış Ayı boyunca çocuk yaşta ki yavrularımız buz gibi soyunma odasına mahkum bırakıldı. Sıcak sular akmadığı için

çocuklarımız bir kez olsun maç sonunda duş alamadılar… Maç sonunda otobüse terli terli binmeye ve evlerine o şekilde gitmeye mahkum bırakılan bu çocuklarımızın günahı ne? Anlaşılıyor ki, hasta olmaları, ciğerlerini üşütmeleri, bronşit olmaları, Sarıyer Spor Kulübü altyapı

sorumlusu Kadir Demir’in umrundabile değil. Bunları düşündükçesinirden başım dönüyor. Gözüm kararıyor. Ben hayatım boyunca böylesine sorumsuz bir yöneticiye ilk kez şahit oluyorum. 

SEYİRCİ TUVALETİ YOK,SEYİRCİLER ÇOCUKLARIN SOYUNMA ODASININ TUVALETİNİ KULLANIYORLAR


Bir başka skandal ise Orhan Keçeli Sahası’nın seyirciye özel bir tuvaletinin olmaması. Maçı izleyen seyirciler sıkışınca, alıyorlar futbolcuların soyunma odalarının tuvaletine… Futbolcular soyunma odasında… Seyirci geliyor, soyunma odasına giriyor, tuvaletini yapıyor ve hiçbir şey olmamış gibi çıkıp gidiyor. Bu olay bir kez değil, onlarca kez yaşandı ve yaşanmaya devam ediyor. Seyircinin tuvaleti eldiğinde ya çalılıklara doğru gidip ulu orta işeyecek yada soyunma odasına girecek başka çaresi yok. Peki düşünsenize, çocukların tuvaletini kullanan seyircilerin birinde, ya bulaşıcı bir hastalık varsa? Durum felaket olur öyle değil mi! 

Bu durumu sezon öncesi düşünmeyen veya önemsemeyen Kadir Demir isminde ki şahıs, bu rezilliği bize nasıl anlatabilir acaba merak ediyorum. Gerçi anlatması için önce Orhan Keçeli Sahası’na gidip futbolcularla ilgilenmesi gerekir. Sezon başından bu güne kadar Orhan Keçeli Sahası’na çok ender uğrayan, hiçbir işle ilgilenmeyen bir şahıstan bahsediyoruz. Ayrıca altyapı da mücadele veren takımlardan u16 hariç, tüm kategorilerde başarısız olan bir kulübün alt apı sorumlusunun, çoktan görevden alınması gerekirdi. Zaten böyle durumlarda onurlu insanlar yaptıkları rezilliği bilir, özür diler ve istifa ederler. Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Saffet Akkoyun’a sesleniyorum. Lütfen Altyapınızı bir an önce yenileyin. Bu anlattığım utanç verici olayları daha fazla yaşamamak adına altyapıya balyoz gibi bir darbe indirin. Çocuklarımızı emanet ettiğimiz kişileri seçerken hata yapmış olabilirsiniz. Ancak hatanızda ısrar etmeniz hem şahsınıza hem de Sarıyer Spor Kulübü’nde derin yaralar açmaya devam edecektir.