Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - “16 Nisan’da Halk Kendi Anayasasını Yapacak”
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

“16 Nisan’da Halk Kendi Anayasasını Yapacak”

“16 Nisan’da Halk Kendi Anayasasını Yapacak”
Sarıyer’in kanaat önderi olarak gösterilen AK Partili iş adamı Ali Rıza Zaman, “Anayasa yapmak, millete ait tekel bir haktır” dedi.
28.03.2017 / 09:18

Sarıyer’in kanaat önderi olarak gösterilen AK Partili iş adamı Ali Rıza Zaman, “Anayasa yapmak, millete ait tekel bir haktır” dedi.Ali Rıza Zaman "Maalesef millet bu hakkını hiçbir zaman kullanamamıştır. 16 Nisan Halk Oylamasında söz de, karar da, yetki de millette" dedi.

Gazetemize önemli açıklamalarda bulunan Zaman "16 Nisan seçimi ne milletvekilliği ne belediye başkanlığı ne de muhtarlık seçimidir. 16 Nisan, milletin seçimidir. Millet sandığa giderek geleceğini teminat altına alacak ve Türkiye'nin yeniden dirilişine vesile olacaktır. Hayır cephesine iyi bakın. Hayır cephesinde kim var, iyice öğrenmek gerekiyor. Hayır cephesinde tüm Avrupa var. FETÖ var, PKK var. Ermeni lobisi, faiz lobisi var. Sorsanız neye karşı olduklarını bile bilmezler. Dolayısıyla unutmayın; sadece Türkiye'nin değil kanları akıtılan dünya mazlumlarının da umutları Recep Tayyip Erdoğan ve yapılacak değişikliklerdir" ifadelerini kullandı.

Sarıyer’in referanduma büyük destek vereceğine yürekten inandığını açıklayan Zaman, "Neden inanıyorum? Çünkü Sarıyerli geleceğini inşaa edecek konularda hataya düşmez, her zaman iyiliği ve doğruluğu düşünür" dedi.

Sözlerine devam eden Ali Rıza Zaman anayasa yapmanın millete ait tekel bir hak olduğunu vurgulayarak "Ancak maalesef millet bu hakkını hiçbir zaman kullanamamıştır. Bugüne kadar vatandaşımız, halkımız, milletimiz egemenliğin sahibi olmasına rağmen anayasa yapma hakkını hiçbir zaman kullanamamış. Geçmişe dönüp baktığımızda anayasaların hemen hemen tamamının darbe süreçlerinde hazırlandığını ve yürürlüğe konduğunu görürüz. İşte bu noktada biz yine '16 Nisan' diyoruz. Diyoruz ki 16 Nisan'da halk kendi anayasasını yapacak. Söz de karar da yetki de milletin olacak. Ve biz aynı zamanda inanıyoruz ki Sarıyer yerli ve milli anayasasına sonuna kadar sahip çıkacak. Sarıyer egemenliğin kendisine vermiş olduğu 'anayasa yapma hakkı'na sonuna kadar sahip çıkacak. Allah hepinizden razı olsun" şeklinde konuştu.