Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sasider Başkanı Ali Genç: </br>Şükrü Genç Büyük İş Başardı
Musa Aydın'dan Milli Güreşçilere Moral Ziyareti
GÜNEŞ YANIKLARINA DİKKAT!
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sasider Başkanı Ali Genç:
Şükrü Genç Büyük İş Başardı

Sasider Başkanı Ali Genç: </br>Şükrü Genç Büyük İş Başardı
Başkan Şükrü Genç’e ve Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek’e emeğinize sağlık, yüreğinize sağlık diyorum…
28.03.2017 / 09:09

Sarıyer’in önde gelen iş adamı, Sarıyer Sivaslılar Derneği Başkanı, Sarıyer Spor Kulübü AS Başkanı Ali Genç, gazetemize önemli açıklamalarda bulundu. 

1 Nisan’da açılacak olan Sarıyer Belediyesi Yeni Hizmet Binası başta olmak üzere, referandum öncesi Sarıyer’de tansiyonun yükselmesini ele aldık… 

Öncelikle yeni hizmet binasını konuşalım. Yapılan bu hizmetleri bize değerlendirirmisiniz? 

“1984 yılından önce İBB’nin şube müdürleri ilçelerde görev yapıyordu. 1984 yılından itibaren ise ilçemiz de görev yapan tüm belediye başkanları, hizmet binasını yapma konusunda arzulu ve istekliydi. Hepsi bu büyük projeyi gerçekleştirmek istiyorlardı. Ancak bu başarıyı elde eden Başkan Şükrü Genç oldu. Emeği geçen herkese teşekkür etmek lazım. Başkan Genç, Hiçbir belediye başkanının gerçekleştiremediği bu binayı modern ve teknolojiye uyumlu olarak halkın hizmetine sunuyor. Ayrıca daha önce yapmış olduğu Yaşar Kemal Kültür Merkezi’de olağanüstü güzellikte bir bina. Halkın tüm isteklerine karşılık veriyor. 

Uzun yıllar nikah salonlarında eziyet çeken halkı, bu esaretten kurtaran isim yine Şükrü Genç olmuştu… Bu önemli iki binayı Sarıyer’e kazandırdı. Kendisine bir Sarıyerli olarak ve bir sivil toplum kuruluşunun başkanı olarak teşekkürlerimi iletiyorum. Yeni hizmet binasının yanında yapılan kültür merkezi, tiyatro salonu ve Denizcilik Müzesi’de Sarıyer’e büyük değer katacaktır. Şükrü Genç’e ve Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek’e emeğinize sağlık, yüreğinize sağlık diyorum…Bu binalara kimlerin emeği geçtiyse hepsini tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun. Sarıyer’e yakışan bir hizmet binamız oldu. Sarıyer’de gecekondu belediyeciliğinden, modern ve çağdaş bir belediyeciliğe adım atmış olduk. Bu konuda sayın başkan her türlü övgüyü hak ediyor” dedi. 

Referandum çalışmaları kapsamında her iki gruba ait asılan pankartlar geceleri kesilerek, parçalanıyor. Aynı zamanda Sarıyer’de gerek evet diyenler, gerekse hayır diyenler bir kavga ortamının içine çekilmeye çalışılıyor. Bu konu hakkında ne söylemek istersiniz? 

Ali Genç: Sel gider, kum kalır. Yarın referandum da bitecektir. Ama insanlar yine birbirlerinin suratına bakacak. Siyasi parti temsilcilerinin kraldan çok kralcı kesilenlerin bu işten uzak durmaları lazım. Neticede Sarıyer’de herkes birbirlerini tanıyor. Kötü olaylara fırsat vermemek gerekir. Pankart kesmek ne demek! Ne kadar pankart asarsan as, ne kadar broşür dağıtırsan dağıt bu çalışmalar oy oranlarını en fazla %3 etkiler. Karşı tarafta çalıştığı için bu yüzde düşüyor ve en fazla %2 için bizim insanımız birbirini kırıyor ve üzüyor… Buna hiç gerek yok. Provakatör ruhlu insanlara dikkat edelim. Sarıyer’de kardeşliğmizi hedef alan kişilerin oyununa gelmeyelim… 

Kavgasız, dövüşsüz herkes birbirine saygılı olsun. Evet diyenler de, hayır diyenler de bizim insanımız. Demokrasiye inanan ve demokrasiye sahip çıkan insanların ayrıştırıcı değil, birleştirici olması lazım. Herkesin ayrı bir fikri olabilir. Ama bu durum insanlarımızı düşmanlığa değil, yalnızca rekabet ortamına sokmalıdır. Seçim sürecinde ve seçim bittikten sonra birbirine düşmanca bakan insanları Sarıyer’de görmek istemiyoruz. Çünkü biz Sarıyer’de dini, ırkı, mezhebi, memleketi, kültürü ve siyasi düşüncesi nedeniyle, hiçbir insanın ötekileştirilmesine razı değiliz… 

Özellikle parti ilçe başkanlarına büyük görev düşüyor bu konuda. Kavgasız bir seçim süreci yaşamalıyız ve bunu başarmak için ilçe başkanları liderliklerini göstermelidir. Biz, Sarıyer Sivaslılar Derneği olarak evet’te bizim, hayır’da bizim diyoruz. Dernek olarak her hangi bir tarafta bulunmamız söz konusu değil… Bu referandum seçiminde, biz dernek olarak herkesi vicdanıyla baş başa bıraktık.