Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - BAŞAR BİBEROĞLU: "HALKIMIZ GEREKENİ YAPACAKTIR"
İki Yeni Karakol Hizmete Açıldı
Motosikletlinin Sıkıştırdığı Otomobil Bariyerlere Ok Gibi Saplandı
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BAŞAR BİBEROĞLU: "HALKIMIZ GEREKENİ YAPACAKTIR"

BAŞAR BİBEROĞLU:
AK Parti’nin Sarıyer’deki etkili ismi Başar Biberoğlu, halka seslendi… Biberoğlu "Biz kendi içimizde bir ve beraber olmalıyız". dedi
21.03.2017 / 11:46


AK Parti’nin Sarıyer’deki etkili ismi Başar Biberoğlu, halka seslendi… Biberoğlu "Biz kendi içimizde bir ve beraber olmalıyız. Önümüzdeki süreçte bu topraklarda kimin gözü olduğunu, bizi birbirimize düşürmek için kimlerin sinsice beklediğini artık çok iyi biliyoruz" dedi. 

"TARİHİ BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ"

Referandumla ilgili gazetemize konuşan Biberoğlu “Bizler 15 Temmuz’u yaşadık. Ülke olarak çok önemli süreçlerden geçtik. Bugün İstanbul'un her bir noktasında biz parti olarak referanduma hazırlanıyoruz. Anayasa değişikliği paketini gittiğimiz her yerde, dilimizin döndüğü kadar anlatmaya çalışıyoruz. Mutlaka yeni sistemin artıları çoktur. Bakıldığında Türkiye'de şu anda parlamenter sistemden bahsediliyor. Türkiye'nin mevcutta işlemeyen, aksak bir sistemi var. Biz bu sistemi alıp; işleyen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne dönüştüreceğiz. Türkiye'deki mevcut sisteme parlamenter sistem demek, Avrupa'daki modern demokrasilere özellikle parlamenterizme büyük bir haksızlıktır. Dünyayı baz aldığımızda, Türkiye'de şu an uygulanan sistemin parlamenter sistemle hiçbir alakası yoktur" dedi.

"KARARI MİLLET VERECEK"

Biberoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bizim demokrasiden vazgeçmek gibi bir düşüncemiz asla yoktur, olamaz. Çünkü bizim şu an istemiş olduğumuz sistemin adı; sadece ve sadece daha demokratik bir sistemdir. Daha demokratik cümlesini neden kuruyorum? Çünkü başkanlık sistemiyle parlamenter sistemi ayıran en temel gerekçelerden bir tanesi, hem yasamayı hem de yürütmeyi başkanlık sisteminde milletin kendisinin seçmesidir. Biz ilk defa Türkiye Cumhuriyeti tarihinde vatandaşa, aziz milletimize şunu söylüyoruz; 'Bir daha bu ülkede koalisyonlar olmasın. Bunu kim istemez? Seçim sonrasında kimin iktidar olacağı; kesin olarak belli olacak. 7 Haziran ve 1 Kasım arasındaki o fetret devrini bir daha yaşamak istemiyoruz. Diyoruz ki; 'Ey millet, sen kendi yürütmeni de yüzde 50+1 oyunu vererek seç ve sen sistemin her bir noktasında hakim ol. Bunu yaparken, çift başlılığı ortadan kaldır ve demokrasiyi güçlendir. Demokrasinin güçlü olması için siyasi partilerin güçlü olması lazım. Siyasi partilerin gücü de milletten gelir. Eğer siz darbelerle sürekli olarak siyasi partileri kapatırsanız, siyasi partiler kurumsallaşamaz. Dolayısıyla millete sen karar ver diyoruz."

"FETÖ VE PKK TERÖRÜNE KARŞI BİRLİK OLMALIYIZ"

"15 Temmuz’da mücadele ettiğimiz alçakların neredeyse hepsi Amerika ve Avrupa'da" diyen Biberoğlu, "Bizim milletimizin bunu görmesi lazım. Avrupa'nın Türkiye'ye, FETÖ ve PKK'ya bakışına bu millet hayat öpücüğü vermeyecektir. 15 Temmuz'u yaşayan bir millet, bu gerçeği görecektir. Biz de bunu anlatmak için mücadele ediyoruz. Çünkü biz kendi içimizde bir ve beraber olamazsak devletimiz sıkıntılardan kurtulamaz. Önümüzdeki süreçte, bu topraklarda kimin gözü olduğunu, bizi birbirimize kimin düşürmek için sinsice plan yaptığını artık çok iyi biliyoruz" diye konuştu.