Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sarıyer'den Türkiye'ye Sesleniş
100 Bin Dolarlık Pırlanta Gasp eden Şüpheliler Yakalandı
Sarıyer Emniyetinden Başarılı </br>Ocak Ayı Açıklaması
“Eğitimsiz Bir Toplumuz”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sarıyer'den Türkiye'ye Sesleniş

Sarıyer'den Türkiye'ye Sesleniş
Sarıyer'de fidan dikimi ve dağıtımı programına katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Diyorlar ki; Başbakan ile Cumhurbaşkanı arasında kavga olursa ne olacak? Birisi başka partiden, birisi diğer partiden olursa ne olacak; "Sayın Kılıçdaroğlu Allah'ını seversen şu 18 maddeyi bir oku." dedi.
17.03.2017 / 09:47

Sarıyer'de fidan dikimi ve dağıtımı programına katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Diyorlar ki; Başbakan ile Cumhurbaşkanı arasında kavga olursa ne olacak? Birisi başka partiden, birisi diğer partiden olursa ne olacak; "Sayın Kılıçdaroğlu Allah'ını seversen şu 18 maddeyi bir oku." dedi.


Bakan Eroğlu: "Sayın Kılıçdaroğlu şu 18 maddeyi bir oku" Sarıyer'de fidan dikimi ve dağıtımı programına katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Diyorlar ki; Başbakan ile Cumhurbaşkanı arasında kavga olursa ne olacak? Birisi başka partiden, birisi diğer partiden olursa ne olacak. Sayın Kılıçdaroğlu Allah'ını seversen şu 18 maddeyi bir oku" dedi. Orman Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen fidan ekim ve dikim programına Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, İstanbul Orman Bölge Müdürü Recep Ateş, Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Sarıyer ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Tahmaz ile çok sayıda vatandaş katıldı.Program kapsamında ilk olarak Sarıyer orta okulunda fidan dikimi etkinliğine katılan Orman ve Su işleri bakanı Veysel Eroğlu, ardından Sarıyer esnafını ziyaret etti. Teker teker dükkanları gezip esnafla görüşen bakan Eroğlu', Sarıyer Kent meydanında vatandaşlara seslendi."Geçmiş de bugünkü gibi yatırımlar yapılmıyordu sebebi istikrar yoktu." 16 Nisan Referandum süreciyle ilgili olarak konuşan Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu : "16 Nisan'da Sarıyer sizlerden talebim şu; üzerinizde bir hakkım varsa Sarıyer'den 16 Nisanda gümbür gümbür evet bekliyorum. Büyük Türkiye için evet diyoruz. Neden? Bakın anlatayım geçmiş de bugünkü gibi yatırımlar yapılmıyordu sebebi istikrar yoktu. Şimdiye kadar kaç hükümet kuruldu? Biz 65. Hükümetiz, yani bölün 93 yılda 65 hükümet. Ortalama 16 ay bizim dönemimizi çıkarırsan 10 aya düşer.10 ayda bir bakan eğer işi bilmiyorsa hangi kapıdan girilip, hangi kapıdan çıkacağını öğrenemez. Onun için hiçbir yatırım yapılamadı. Bundan sonra artık sürekli olarak 5 yıl da bir hükümet gelecek. Bunu onaylayacak kim? Çalışıyorsa, millet onu onaylayacak yeniden seçecek; çalışmıyorsa millet onu kovacak yerine çalışacak adam getirecek, biz bunu getiriyoruz" dedi."
"Başbakan ve Cumhurbaşkanı arasında anlaşmazlık hep olur"

Başbakan ve Cumhurbaşkanı arasındaki anlaşmazlıklara değinerek muhalefete yüklenen Veysel Eroğlu: "Diyorlar ki Başbakan ile Cumhurbaşkanı arasında kavga olursa ne olacak? Birisi başka partiden, birisi diğer partiden olursa ne olacak; Sayın Kılıçdaroğlu şu 18 maddeyi bir oku. Bütün Cumhurbaşkanıyla Başbakanlar kavga etmiştir; Eski Cumhurbaşkanımız Ahmet Necdet Sezer ile Başkanım Recep Tayyip Erdoğan iken bu yaşandı. Cumhurbaşkanı bir anayasa kitapçığı fırlatıyor Ecevit'in önüne. Halbuki Ecevit, onu Cumhurbaşkanı yaptı. Bir kitap attı; ne oldu Anayasa kitabı? Bakın aradaki krize bakın herkesin içinde oldu bu olay orada bürokratlar var. Milli Güvenlik Kurulunda bir kitap atıyorsun bir Başbakanın onların nezlindeki itibarını yerle bir ediyorsun. Ardından ekonomik bir kriz ve 22 banka battı o bankaları parasını biz ödedik, siz ödediniz. Daha önce rahmetli Demirel ile Çiller kavga etmedi mi? Kızım dedi ondan sonra kızını elimden gelse şu pencereden atarım dedi. Rahmetli Özal ile Yıldırım Akbulut kavga etmedi mi ' Daha sonra Mesut Yılmaz, Demirel ile Erbakan kavga etmedi mi' 1940'lara bakın Rahmetli İnönü ile Recep Peker kavga etmedi mi? Bunlar sadece dışarıya sarkan bir de içerideki kavgaları düşünün, böyle bir durumda istikrar olur mu?" İlk defa kriz o zaman çıktı üstelikte tek parti iktidarıydı ne oldu yüzde 110 bir paranın değeri kayboldu netice itibariyle bu sistem arızalı, hep aksıyor krizlere, ekonomik krizlere sebep oluyor, hükümet krizlerine sebep oluyor. Onun için yaptığımız şey sevgili Sarıyerliler sadece yönetim sistemini değiştirmek; rejim değişikliği yok yani. Cumhurbaşkanımız ne diyor tek devlet, tek vatan, tek bayrak, tek millet diyor" ifadelerini kullandı."Gençler, Geleceğimizin Teminatı, Biz Gençlere Güveniyoruz."

Referandum süreci sonrasında gençlerin önemine vurgu Eroğlu: "Gençler, onlar geleceğimizin teminatı, biz gençlere güveniyoruz. Ne demek 18 yaşında; askere alıyoruz savaşıyor, 15 Temmuz da gördünüz gençler bu darbeye karşı göğüslerini siper ettiler. Onlar neden seçilmeyecek? Şimdi 7 milyon oy kullanacak genç var. Gençler isyan edince diyorlar ki bunların çocukları milletvekili olacak, bir esnaf çocuğum ve aynı zamanda bakanım artık o dönem geçti. Esnaf çocuğu da memur çocuğu da çiftçi çocuğu da artık yolu açık bu 18 madde değişti bunlar Sayın Başbakanımızın dediği gibi Erdoğan için değil, her doğan için geçerli" şeklinde ifade etti.Konuşmasının ardından proje kapsamında Sarıyer ilçesi için öngörülen 10 bin fidanın dağıtımı yapılırken Veysel Eroğlu kendisi vatandaşlara fidanların dağıtımı sırasında yardımcı oldu, fidanlardan almak için vatandaşlar kıyasıya yarıştı.