Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - BU ŞEREFSİZLERİ BULUN!
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BU ŞEREFSİZLERİ BULUN!

BU ŞEREFSİZLERİ BULUN!
Kilyos'ta bir çevre katliamı yaşandı. Kentin ünlü plajılarından biri olan Kilyos plajına kimliği belirsiz kişiler tarafından moloz döküldü. Sahilin temizlenmesi için İBB ekipleri çalışma başlattı.
07.03.2017 / 15:18


Kilyos'ta bir çevre katliamı yaşandı. Kentin ünlü plajılarından biri olan Kilyos plajına kimliği belirsiz kişiler tarafından moloz döküldü. Sahilin temizlenmesi için İBB ekipleri çalışma başlattı.

Olay sonrası Karadeniz kıyısında bulunan sahilin kıyı bölümü inşaat molozlarıyla doldu. Molozların temizlenmesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerince çalışma başlatıldı.

85 KİŞİLİK EKİP KURULDU

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, 4 Mart'ta denize atıldığı tespit edilen atıklar Kilyos sahiline vurdu. Belediye ekipleri, sahildeki atıkları 85 kişiden oluşan ekiple temizlemeye başladı.

5 KİLOMETRELİK ALAN

Ekipler, bölgedeki diğer plajlarla birlikte toplam 5 kilometrelik alanda temizlik çalışması yapıyor. Ayrıca, belediyeye bağlı deniz denetim teknesiyle de deniz yüzeyinde başka atık olup olmadığı araştırılıyor.

300 TORBA ATIK TOPLANDI

Temizlik çalışmaları sonucu strafor, tahta ve poşetten oluşan 300 torba atık toplandı. Atıkların nereden ve kimler tarafından atıldığı araştırılıyor.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Kilyos Plajı'na dökülen molozlarla ilgili açıklamasında şunları söyledi: "

Cuma gününden beri ekiplerimiz sahada fakat olaya denizden müdahale edilmesi gerekiyor. Karadeniz'de yoğun dalga hareketi var. Daha önce yağ atıkları gibi şeyleri gördük ama ilk defa böyle bir şey yaşadık. Kıyıya vuran materyaller çok enteresan. Üç kamyona yakın atık temizlendi. Mutlaka denizden müdahale edilmesi gerekiyor. İBB ile koordinasyon sağlanmıştır. Doğaya zarar vermeden atık problemlerini çözmemiz lazım. Bu durumu yaratanlar acilen bulunup cezalandırılmalıdır."Sarıyer Belediyesi'nden yapılan açıklamada ayrıca, " Olayın duyulmasıyla birlikte Sarıyer Belediyesi Temizlik İşleri Ekibi cumartesi ve pazar günü mesai yaparak üç kamyon atık temizledi. Bugün ise ekipler İBB ile işbirliğiyle gerek Kısırkaya'da, gerekse Kilyos'ta çalışmalarını sürdürüyor. Bununla birlikte, temizlenen atıkların yeniden ve sürekli yeni atıkları kıyıya vuruyor" denildi.