Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Mücadelemiz Halkın Hak Sahibi Olması İçindir
“Bu Mücadeleyi Devlet Ve Millet Olarak Sonuna Kadar Sürdüreceğiz”
‘7 Kardeştik 80 Milyon Olduk’
15 TEMMUZ GAZİSİ SABRİ GÜNDÜZ: Ayaksız yaşanır, vatansız yaşanmaz

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Mücadelemiz Halkın Hak Sahibi Olması İçindir

Mücadelemiz Halkın Hak Sahibi Olması İçindir
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, altında imzası olan çalışma ile tüm çabasının hak sahibi vatandaşa tapuyu vermek olarak açıkladı.
02.03.2017 / 21:00


Sarıyer Belediye Meclisi mülkiyet sorunu ile ilgili olarak, Kazım Karabekir ve Rumeli Hisarı mahalleleri imar ıslah plan çalışması, Meclis toplantısından oy birliği ile geçti. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, altında imzası olan çalışma ile tüm çabasının hak sahibi vatandaşa tapuyu vermek olarak açıkladı.Halktan çok büyük bir katılımla yapılan Şubat ayının Cuma günlü son toplantısında, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, mülkiyet sorunu ile ilgili yapılan işe birilerinin karşı çıkabileceğini belirterek, “Binanıza ait toprağın tapusunu size, vatandaşımıza vermeye çalışıyorum. Tüm çabamız bunun için” dedi.TAPUDA İKİNCİ ADIM DA GEÇİLDİ

Kazım Karabekir ve Rumeli Hisarı mahalleleri ile ilgili imar ıslah plan çalışması 2017’nin, pazartesi günlü ilk Meclis toplantısına gelmişti. Halk arasında imar affı olarak da bilinen tapu tahsis belgelerinin verildiği 2981 sayılı kanundan yararlanılması için yapılan çalışma, hafta başındaki toplantıda oy birliği ile komisyona havale edilmişti. Gecekondu mahalleleri için emsal olacak çalışma geldiği gibi, yine oy birliği ile kabul edilerek, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’ne gönderildi.“İMZAYI BEN ATTIM, BEDELİNİ ÖDEMEYE HAZIRIM”

Halkın çok yoğun katılımı ile gerçekleştirilen Meclis toplantısında, çalışmayla ilgili bilgi veren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç şöyle konuştu: “Merak etmeyin, biz bu imar konusunu çok yakından takip ediyoruz. Dönüşümü yapılmakta olan bölgelerde en büyük problemin mülkiyet problemi olduğunu gördük. Hatta, Armutlu'yu Eski Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile tartıştık. Biz istiyoruz ki evinizin olduğu arsaların tapusu size verilsin, bütün mücadelemiz bu. Aslında size bu hak verildi, tapu tahsis belgeleriyle verildi. Ve biz bunu vatandaşlardan yana garanti altına alınmasını istiyoruz. Siz bana belediye başkanlığı yetkisi verdiniz, biz de tüm arkadaşlarımızla uzun yıllar süren bir çalışma yaptık. Nereden gerekiyorsa oradan hukuki görüşler aldık, her kesimden bu çalışmamıza destek istedik. Ve uzun çalışmalardan sonra bu işin finaline geldik. Bizim amacımız bu bölgelerde yaşayan vatandaşların hak sahibi olabilmelerini sağlamak.Eğer burada bir eksik ya da hata yapmışsak, ki altında imzam var, ben bunun bedelini ödemeye hazırım. Ama yeter ki halkımızın bu tapu sorunu çözülsün.”