Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - NEDEN HAYIR? BAŞKAN DENİZ, BİR BİR SIRALADI
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

NEDEN HAYIR? BAŞKAN DENİZ, BİR BİR SIRALADI

NEDEN HAYIR? BAŞKAN DENİZ, BİR BİR SIRALADI
Anayasa değişikliği sürecini değerlendiren CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Cumhurbaşkanlığı sistemine neden hayır dediklerini kısa ama çarpıcı bilgilerle açıkladı.
27.02.2017 / 11:42


Anayasa değişikliği sürecini değerlendiren CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Cumhurbaşkanlığı sistemine neden hayır dediklerini kısa ama çarpıcı bilgilerle açıkladı.

İlçe Başkanı Deniz’in gazetemize sunduğu basın bildirisinde, vatandaşların neden hayır diyeceklerini samimi bir şekilde dile getirdi. İşte Mehmet Deniz’in neden HAYIR açıklamaları:

“Tek adam rejimi kurulacak, tek adam her şey olacak, hem hükümet, hem Meclis, hem de mahkeme olacak. Başkan olan kişi aynı zamanda bir partinin genel başkanı olacak. Seçtiğin Millet Meclisini fesih edebilecek. Seçtiğin milletvekillerinin hiçbir hükmü kalmayacak. Almanya, Fransa, İngiltere, ABD, Japonya gibi değil, Suriye, Libya, Mısır, İran, Kuzey Kore, Uganda gibi bir ülkede yaşayacaksın! Rejim değişecek. Başkan sokakta bir kişiyi öldürse, 400 milletvekili izin vermezse mahkemeye çıkarılamayacak. Başkan kendini ve bakanlarını mahkemeye çıkarma girişiminde bulunan meclisi fesih edebilecek. Hakimler ve savcılar Başkanın sözünden çıkamayacak.

Tek adam karar verdiğinden belirsizlik hakim olacak. Asgari ücreti, fiyatları, maaşları, işçi memur alımlarını, dernek sendika kurulması ve kapatılmasını, her şeyi tek adam belirleyecek. Beş yılda bir sandığa gidip bir Başkan bir de onun partisinin çoğunlukta olduğu Meclisi seçeceksin. Başbakan olmayacak. Seçtiğin milletvekilleri bakanlardan ve bürokratlardan hizmet yapmasını isteyemeyecek, hesap soramayacak. Sana hizmet getiremeyecek. Camiye, kışlaya, adliyeye siyaset girecek. Devlet parti devleti olacak. Başkan isterse devlet kurumlarını bölgelere ayırarak ülkenin bölünmesine neden olabilecek.”