Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - 'Cumhurbaşkanlığı sistemi şarttır'
Dev Uyuşturucu Operasyonu...850 Kilo Eroin Ele Geçirildi
Yangın Tüpü Bomba Gibi Patladı
Sarıyer Halkının Huzuru ve Mutluluğu için Çalışıyoruz.

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

'Cumhurbaşkanlığı sistemi şarttır'

'Cumhurbaşkanlığı sistemi şarttır'
AK Partili Başar Biberoğlu, yeni anayasayı ve referandumu gazetemize anlattı. Başar Biberoğlu verdiği demeçte “Türkiye’nin önü açılacak ve halkımız refaha kavuşacak” dedi.
15.02.2017 / 08:24

AK Partili Başar Biberoğlu, yeni anayasayı ve referandumu gazetemize anlattı. Başar Biberoğlu verdiği demeçte “Türkiye’nin önü açılacak ve halkımız refaha kavuşacak” dedi. Biberoğlu yaptığı açıklamada “Cumhurbaşkanlığı sisteminin gerekli ve şart olduğunu belirterek, “Ülkemiz 15 yılda sosyal politikalarda çok önemli reformlar yaptı. Bu kazanımları korumak, sürdürmek için siyasi ve ekonomik istikrar olmazsa olmazımız. Bunun için güçlü bir Türkiye’ye ihtiyacımız var” dedi.

Biberoğlu konuşmasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 15 yılda çok önemli reformlara imza atıldığını ifade etti. Türkiye’de, “sosyal devlet” anlayışının bulunmayışının en önemli eksik olduğunu dile getiren Biberoğlu, “Anayasamızdaki devletin görevi olan sosyal devlet anlayışı maalesef yerini asosyal bir devlete bırakmıştı.

Vatandaştan, milletten uzak, milletin emrinde değil, milleti emrine alan bir devlet anlayışıyla, Ak Parti öncesi sosyal devlet anlayışı vardı” diye konuştu. 2002’de Türkiye’nin kısır ve çok yetersiz sosyal hizmetlerle idare edilmeye çalışıldığını söyleyen Biberoğlu, eğitimden sağlığa, sosyal güvenlikten göç ve uyum politikalarına, emeklilikten engellilere, yaşlılardan gençlere kadar sosyal politikanın her alanında Türkiye’yi ayağa kaldırdıklarını dile getirdi. Hedeflerinin sosyal refahı yükseltmek, sosyal barışı sağlamak, sosyal adaleti temin etmek, sosyal dengeyi kurmak olduğunu belirten Başar Biberoğlu, “Sosyal yardım ve hizmetlerin bütçesini tam 28 kat, kamu sağlık harcamalarını yüzde 722 kat artırdık”
dedi.

15 Temmuz darbe girişimini lanetlerken millete ve o gece destan yazılmasına vesile olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şükranlarını sunan Biberoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘HEP BİRLİKTE EVET’

“Güçlü sosyal politikalar için cumhurbaşkanlığı sistemi gerek ve şart diyoruz. Bunun için güçlü bir Türkiye’ye ihtiyacımız var. Yüksek insani gelişme seviyesine çıkabilmek, 2023, 2053 ve 2071 vizyonlarımızı yakalayabilmemiz için güçlü devlet, güçlü ekonomi, güçlü sosyal politikalar üçlüsünün oylanacağı bir referandum sürecine gireceğiz. Cumhurbaşkanlığı sistemi demek kalıcı siyasi istikrar, hızlı ve etkili yürütme, güçlü yasama, yürütme, yasamanın asıl işlemine odaklanması demek.

Kutuplaşmanın azalması, daha güvenli yarınlar, güçlü yönetim, güçlü devlet demek. Daha güçlü sosyal politikalar ve millet demektir.

”Biberoğlu, en ileri sosyal politikaları üretmek ve geliştirmek için referandumda hep birlikte “evet” diyeceklerini söyledi.