Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Yolsuzluklara İzin Vermeyen Müdür Rantçiların Hedefi Oldu
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Yolsuzluklara İzin Vermeyen Müdür Rantçiların Hedefi Oldu

Yolsuzluklara İzin Vermeyen Müdür Rantçiların Hedefi Oldu
Hatırlanacağı üzere Sarıyer Tapu Müdürü Garip Çölmen, Sarıyer’de sahte evraklar ile satış işlemi yapan şahısları yakalamış ve büyük bir olayın önüne geçmişti.
12.02.2017 / 22:17

Hatırlanacağı üzere Sarıyer Tapu Müdürü Garip Çölmen, Sarıyer’de sahte evraklar ile satış işlemi yapan şahısları yakalamış ve büyük bir olayın önüne geçmişti. Yine aynı kişiler tarafından Sarıyer’de yaşamış gayrimüslim vatandaşların arsalarına ve mülklerine göz dikilmişti. Bu kişilerin yolsuzluk çetesi olduğu ve Yunanistan’da avukatlık bürosu kurdukları öğrenildi.

Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinde gerçekleştirdikleri illegal tüm işleri bu avukatlık bürosu tarafından yasalmış gibi evrak düzenledikleri belirtiliyor. Sarıyer Tapu Müdürlüğü’nde çalışan bir kısım memurun bu işin içinde olduğu ve bu yolsuzluk çetesi ile beraber hareket ettikleri gelen bilgiler arasında. Tüm bu gelişmeye karşı Sarıyer Tapu Müdürü Garip Çölmen, müdürlükte kimseye göz açtırmıyor. Yaptığı yoğun çalışma ve dikkatli davranışları sebebiyle Sarıyer’de istedikleri vurgunu gerçekleştiremeyen bu yolsuzluk çetesi, Müdür Çölmen’den kurtulmanın planlarını yapıyor.

Bu kişiler nasıl bir güce sahip bilemiyoruz! Ancak attıkları bir takım iftiralarla, Temmuz ayında Garip Çölmen’in tayinini çıkartmayı başarmışlardı. Kasım ayında ise İstanbul İdare Mahkemesi bu kararı durdurmuş ve Çölmen görevinde kalmıştı. Edindiğimiz bilgilere göre bu kişiler yine harekete geçmiş durumda. Sarıyer’de gayrimüslimlerden kalan vakıf mallarına göz diken bu yolsuzluk çetesi Sarıyer’de bu büyük ranta çökmenin yollarını aramayı sürdürüyor.

SARIYER KAYMAKAMI GÜRSOY OSMAN BİLGİN VE AK PARTİ SARIYER İLÇE BAŞKANI SALİH BAYRAKTAR BU OLAYIN PEŞİNİ BIRAKMAMALIDIR.

Bize ulaşan bilgilere göre Sarıyer tapu müdürü Garip Çölmen’in görevde kalmasından sonra bu çete, Çölmen’in yeniden tayinini çıkartmaya çalışıyor. Bu konunun vehameti ortada. Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin ve AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar’ın, bu gizemli konunun arka bahçesine inmesi şart.

Bu olayın ne kadar önemli olduğunu anlatmamıza ve hatırlatmamıza gerek dahi yok. Sarıyer’in binlerce metrekare toprağına göz dikmiş bu yolsuzluk çetesiyle mücadele etmek boynumuzun borcudur.

Yunanistan’da avukatlık bürosu açarak illegal işleri yasalmış gibi belgelemek, bu olayın ne kadar derin bir yolu olduğunu gözler önüne seriyor. Bu çetenin, yolsuzluklara izin vermeyen Müdür Garip Çölmen’- den kurtulmak için hazırladıkları tezgahlar ise Sarıyer’deki rantın ne boyutta olduğunu acı bir tablo olarak bize sunuyor.

NOT: Biz Sarıyer Yenigün Gazetesi olarak bu kişileri tespit edene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin ve AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar’ın, gelinen bu süreçte, konuyu enine boyuna araştıracaklarını ve bu işin peşini bırakmayacaklarını temenni ettiğimizi bildirmek istiyoruz.

 

YORUMLAR
Elveda Güldüren: 
"kutlama"
Görevinde başarılı Brokrat Sorumluluk ve dürüstlük değerlerini yansıtmış olan Garip Çölmen müd beyi taktirle kutluyorum. Ayrıca yenigün ekibinede desteğinden dolayı teşekür ediyorum.
14.03.2017 / 13:13