Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Rumeli Kavağı Pırıl Pırıl Parlıyorsa Bunun Sebebi Şükrü Genç’tir
Salih Bayraktar: </br>Gençlerimize Sahip Çıkalım Onları Bezdirmeyelim, Tüketmeyelim Aksine Hayata Bağlayalım
Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Bektaş İETT ve İBB’yi eleştirdi
“Küresel Siyasi Hegemonyanın Baronları Eninde Sonunda Diz Çökecektir”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Rumeli Kavağı Pırıl Pırıl Parlıyorsa Bunun Sebebi Şükrü Genç’tir

Rumeli Kavağı Pırıl Pırıl Parlıyorsa Bunun Sebebi Şükrü Genç’tir
Çalışkanlığı ve güler yüzüyle Sarıyer’de en sevilen muhtarlar arasında gösterilen Rumeli Kavağı Muhtarı Sinan Demirci, Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Emre Güner’e konuştu.
12.02.2017 / 16:35

Çalışkanlığı ve güler yüzüyle Sarıyer’de en sevilen muhtarlar arasında gösterilen Rumeli Kavağı Muhtarı Sinan Demirci, Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Emre Güner’e konuştu. 

Sarıyer Belediyesi’nin Rumeli Kavağı’na yaptığı hizmetleri anlatan Demirci ayrıca yaz ayı gelmeden alınması gereken önlemleri gazetemiz aracılığıyla yetkililere iletti. “Sarıyer Belediyesi’nden çok memnunum” diyerek sözlerine başlayan Demirci yaptığı açıklamada “Allah Şükrü Genç’ten razı olsun. Halkımızın her sorunu ile yakından ilgileniyor. Bizlere babalık yapıyor dersek abartmış olmayız. Rumeli Kavağı yolları yokuşlu, engebeli ve çarpık bir yapılaşmanın içinde olan bir mahalle. Bu durumda bizim yollarımızı yeniden dizayn eden, düzenleyen, asfaltlayan kısaca Rumeli Kavağı’nın sokaklarını baştan yaratan Sarıyer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne çok teşekkür ediyoruz. Bu vesile ile fen işlerinden sorumlu belediye başkan yardımcısı Gökan Zeybek ve fen işleri müdürü Veysel Kahraman’a ayrıca şükranlarımı sunuyorum. Vatandaşlarımız için büyük bir sorun olan merdivensiz yokuşlar… Veya bozulmuş, yıpranmış merdivenler… Hepsini yeniden dizayn eden, yapımını sağlayan fen işleri müdürlüğü, Rumeli Kavağı halkının büyük takdirini ve sevgisini fazlasıyla kazanmıştır” dedi. 

MUSTAFA TOK VE MUSTAFA POLAT’IN HAKKI ÖDENMEZ

Sözlerine devam eden Demirci “Okulumuzun çatısı Sarıyer Belediyesi tarafından komple yenilenmiş durumda. Okulumuzun her türlü ihtiyacı yine belediyemiz tarafından karşılanıyor. Halı sahamız ise gerçekten tüm Rumeli Kavağı gençliği için çok önemli bir projeydi. Yenilenmesi, eksiklerin giderilmesi ve modern bir görünüme kavuşması hepimizi çok mutlu etti. Sizlerde görüyorsunuz, Sarıyer Belediyesi’nden aldığımız hizmetler sadece fen işleri ile sınırlı değil. Diğer birimlerde bize müthiş hizmet sunuyor. Özellikle Sarıyer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden aldığımız hizmetler bizleri çok memnun ediyor. Temizlik işlerinden sorumlu başkan yardımcısı Mustafa Tok ve temizlik işleri müdürü Mustafa Polat sadece Rumeli Kavağı’nı değil, Sarıyer’i parlatan hizmetler sunuyorlar. Rumeli Kavağı pırıl pırıl parlıyorsa bunun eseri Şükrü Genç’tir. Ekip halinde bize yardımcı oluyorlar, Rumeli Kavağı’na emeği geçen tüm belediye çalışanlarına ellerine sağlık diyorum. Halkım adına onlara da çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

YAZ AYINDA 8 BİN NÜFUSU AĞIRLAMAMIZ İÇİN, İBB’NİN DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR.

“Rumeli Kavağı’nın sorunları yazın oluyor” diyen başarılı muhtar şöyle devam etti “3.700 olan nüfusumuz yaz ayında 8 bini buluyor. Şimdi önlemleri konuşmasak, sonra geç kalmış oluyoruz. Rumeli Kavağı’nda 3 tane plaj var. Bunların bir tanesi Kadınlar plajı. İstanbul’un her yerinden buraya insanlar akın ediyor ve trafik maalesef felç oluyor. Servis minibüsleri mahalle aralarına park ediyor, özel araçları ile gelenler sorumsuzca rastgele parklanma yapıyor ve Rumeli Kavağı resmen kilitleniyor. Biz muhtarlık olarak gerekli işlemleri gerçekleştirdik. Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin ve İBB yetkililerine konuyu ilettik. Park yapılmaz tabelaları ile birlikte yeniden bir trafik düzenlenmesi yapılacak” dedi. Demirci sözlerini “Bizler istiyoruz ki, İstanbul’un hatta Türkiye’nin her yerinden insanlar Rumeli Kavağı’na gelsin. Bu cennet bahçesi yeri herkesyaşasın. Ancak düzenleme olmadan, plan ve program yapılmadan yaz sezonuna girersek, bir kez daha hüsran yaşarız diye korkuyorum” diye noktaladı.