Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Kamplaşma ve Kutuplaşma Terör Örgütlerinin İşine Yarayacak
Milyonlarca emekliye müjde...
Hükümetten 'Dolar' Açıklaması
Yeniköy'de Feci Kaza

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Kamplaşma ve Kutuplaşma Terör Örgütlerinin İşine Yarayacak

Kamplaşma ve Kutuplaşma Terör Örgütlerinin İşine Yarayacak
Mehmet Deniz, "Adalet ve Kalkınma Partisi'nin yöneticilerinin referandum süreciyle ilgili ısrarla ve inatla Türkiye'yi kamplaşma ortamına, bir evetçiler- hayırcılar kutuplaşmasına çekmek için gösterdikleri gayreti, hırçınlığı anlamak mümkün değil” dedi.
12.02.2017 / 16:05

Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Sarıyer Yenigün Gazetesi’ne konuştu. Deniz yaptığı açıklamada "Adalet ve Kalkınma Partisi'nin yöneticilerinin referandum süreciyle ilgili ısrarla ve inatla Türkiye'yi kamplaşma ortamına, bir evetçiler- hayırcılar kutuplaşmasına çekmek için gösterdikleri gayreti, hırçınlığı anlamıyorum. Biz ayrışma, kamplaşma ve kutuplaşmanın sadece terör örgütlerinin işine yarayacağını düşünüyoruz. Bu bakımdan bu referandumun siyasi partilerin meselesi değil, artık son kararı verecek olan milletimizin takdiri çerçevesinde sonuçlandırılmasını arzu ediyoruz.

Bu arzumuzla elbette TBMM'de yaşananları gördüğümüz vakit sayın başbakanın sayın genel başkanımızla ilgili 'millete bir dayatma yapıyor' açıklamasını garipsediğimi belirtmek isterim. Herkes biliyor ki bu anayasa sarayda yazılmıştır. Yine herkes biliyor ki, TBMM'den, AKP Yöneticilerinin sayın milletvekillerimize yönelik olarak bir erken seçim şantajıyla TBMM'ye dayatılarak geçirildiği de hepimizin malumu.

Şimdi TBMM'den erken seçim şantajıyla geçirilen anayasa, milletimize de bir terör şantajı yapılarak milletin onayından geçirilmek isteniyor. Bunu ahlaki bulmuyoruz. Bunu etik bulmuyoruz. Bunu bu ülkenin geleceğine yönelik çok sakıncalı ve bu ülkenin çıkarlarının çok aleyhinde bir tutum olarak görüyoruz. Meclisten erken seçim şantajıyla bu anayasayı geçirmiş olabilirsiniz ama bu milletin terör şantajına boyun eğeceğini sanmıyorum. Tabi akla şu da geliyor. Bu terör nasıl bir şeydir ki tıpkı 7 Haziran ile 1 Kasım'da olduğu gibi birden bire hortlayan ve sonra birden kesilebilen, sonra şimdilerde yeniden hortlayan saldırıların, akıllara başka bir plan dahilinde mi gerçekleşiyor sorusunu getiriyor... Siz milleti evet çıkmazsa terör artar, terör yaygınlaşır diye tehdide maruz bırakırsanız, millette size der ki 'Bu teröristler kimlerin emri altında çalışıyor? Milletimiz başkanlık eksenindeki 7 Haziran seçimlerinde nasıl ders verdiyse, bu referandumda da aynı şey olacaktır"
dedi.

"CHP VE HDP'Yİ YAN YANA GÖSTERME GAYRETİ"

Sözlerine devam eden başarılı siyasetçi "Sayın Başbakanın ısrarla ve inatla CHP ile HDP'yi yan yana gösterme gayretini de anlamış değilim. CHP'nin yanına HDP'yi yaklaştırarak milletin aklıyla alay ederek böyle bir kamplaşma ortamını sürdürmek, bu ülkeye yapılabilecek en büyük kötülüktür. AKP, PKK terör örgütünün yanına yerleştirecek birini arıyorsa muhakkak aynaya bakmalıdır. Orada taa 2009'lardan itibaren başlayan Oslo süreçlerini, İmralı süreçlerini, Kandil süreçlerini ve son olarak Dolmabahçe süreçlerini göreceklerdir" diye konuştu.

"HAYIR DEMEK 15 TEMMUZU ELİNİN TERSİYLE İTEN MİLLETİMİZİN DEMEOKRASİ AŞKININ TECELLİSİ"

Konuşmasına hız kesmeden devam eden Deniz "Adalet ve Kalkınma Partisi yöneticisi eski bir bakan 'Hayır demek 15 Temmuz'a evet demektir' diye bir açıklaması oldu. Bu referandumda hayır diyen, hayır çıksın diye uğraşan herkesi terörist ilan edecekseniz, bu referanduma ne gerek vardı? Bilakis hayır demek 15 Temmuz'u elinin tersiyle püskürten milletimizin demokrasi aşkının tecellisi demek olacaktır. Tam tersine evet demek, tek adam yönetiminin, temel hak ve özgürlüklerimizin anayasal güvenceye bağlı bütün haklarımızın anayasal düzenden çıkarılarak bir kişinin iki dudağının ucuna teslim edilmesi, yeni 15 Temmuzların yaşatılmasına ve yaşanılmasına vesile olur. Bu meselenin parti davasının ötesinde bir demokrasi meselesi olduğunun farkındayız. Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşlarının kurduğu TBMM'nin varlık sebebinin ortadan kaldırılmasına vesile olacak bu teklife, Milletimiz, meclisine sahip çıkarak, demokrasisine sahip çıkarak hayırlı bir karar verecektir" şeklinde konuştu.

"VATANINI, MİLLETİNİ SEVEN HERKES VİCDANINI DİNLEYECEKTİR"

Başkan Deniz "Cumhuriyet Halk Partisi, ülkücü oylara, milliyetçi seçmene göz kırpıyor eleştirisini de çok garipsediğimi ifade etmek istiyorum. Ülkücü olmak, milliyetçi olmak kimsenin tekelinde değildir. Bu teklifin karşısında sadece Kemal Kılıçdaroğlu yok. Bu teklifin karşısında Merak Akşener de var. Sinan Oğan da var, Koray Aydın da var, Saadet Partisi'nin genel başkanı da var. Bu teklifin karşısında Türkiye'nin refahını, huzurunu düşünen güçler var.