Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sarıyer’de Basılmadık Toprak Çalınmayan Kapı Kalmayacak
“Bu Mücadeleyi Devlet Ve Millet Olarak Sonuna Kadar Sürdüreceğiz”
‘7 Kardeştik 80 Milyon Olduk’
15 TEMMUZ GAZİSİ SABRİ GÜNDÜZ: Ayaksız yaşanır, vatansız yaşanmaz

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sarıyer’de Basılmadık Toprak Çalınmayan Kapı Kalmayacak

Sarıyer’de Basılmadık Toprak Çalınmayan Kapı Kalmayacak
Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Emre Güner’e konuşan Bayraktar, referandum ile ilgili önemli konulara değindi.
15.02.2017 / 08:22

Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Emre Güner’e konuşan Bayraktar, referandum ile ilgili önemli konulara değindi. Bayraktar yaptığı açıklamada: “Girdiğimiz her seçimden AK Parti olarak yüzümüzün akıyla çıktık elhamdülillah. Seçimlerin ertesi günü yine insanımıza koşup hizmet üretmeye devam ettik. Kurucu genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız siyasi yasaklı olduğu dönemleri yaşadı. E-muhtıraları gördü, parti kapatmalarına şahit oldu. Çeşitli bahanelerle iç karışıklık çıkarmak istenenlerin hedefine kondu. Ömrü billah bir araya gelemez

denilen çevreler milletle aramızdaki köprüleri yıkmak için bir araya gelip çalıştı. 

BU ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNİN MÜSEBBİBİ CHP'DİR

Milletimiz için takındığımız yumuşak başlılığımızı anlayamadılar. Bizi uysal koyun zannettiler. Boynumuzdan çekip, sürüklemek istediler. O zaman da duvara çarptılar. Hukuk ve siyaset çevrelerinde 100 yıl sonra bile utançla anılacak 367 rezaletini çıkardılar. Bu Anayasa değişikliğinin müsebbibi CHP'dir. 2007'ye gidelim. Dün Cumhurbaşkanını seçtirmemek için vesayet odaklarının sözcülüğünü yapan ana muhalefet partisi, bugün Türkiye'nin aydınlık yarınlarını engellemek için marjinal gruplarla bir araya geldi. PKK, FETÖ hayır dediği için biz bu değişikliğe evet diyoruz dedik. 

CHP, FETÖ VE PKK'CILARLA İŞ TUTARAK HALKIN GÖNLÜNE GİREMEZ

PKK ve FETÖ'nün hayır'ına karşı evet diyoruz dedik. Cevap CHP'den geldi. Biz muhataplarımızdan cevap bekliyorduk. Cevap CHP'- den geldi. CHP onların kayığına binmiş vaziyette. Allah ıslah etsin. Siz FETÖ, PKK, bölücü örgütlerle iş tutarak milletin gönlüne giremezsiniz. Milletin yolundan saparsanız, millet de sizi arasına almaz, size hak ettiğiniz cezayı da verir. TBMM'de 339 oyla milletvekilimizin oyuyla kabul edilen bu değişiklik milletin onayına sunulacak. İnanıyorum ve güveniyorum ki, bu referandum sonucunda Türkiye aydınlık yarınlara daha hızlı bir şekilde yol alır. 

AK PARTİ KAPALI KAPILAR ARDINDA KURGU YAPAN PARTİ DEĞİL

Anayasa değişikliğini hazırlarken çok titiz bir çalışma yaptık. Süreç çok şeffaf geçti. Her safhada milletimizin şahitliğinde gerçekleşti. Bu zaman zarfında Meclis çatısı altında milletimizin hiç de arzu etmediği olaylar da yaşandı. Söylenmemesi gereken sözler söylendi. Muhalefet sözlü, fiziksel, psikolojik şiddetini her türünü kullanmaktan çekinmedi. Vuku bulmuş tatsız hadiseleri milletimizin takdirine sunuyorum. İçimiz rahat, vicdanımız rahat. AK Parti kapalı kapılar ardında gizli gündem kurgulayan bir parti değil. Milletin

istikametinde yol haritası çizen bir parti. 

BU ÜLKENİN ÇAĞ ATLAMA MESELESİDİR

Bu referandum 18 maddelik Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni öngören, yargıyla, milletvekilleriyle ilgili hususları öngören bir Anayasa değişikliği oylamasıdır. Aziz milletim çok iyi biliyor, bu bir genel seçim değildir. Öyle inanıyorum ki, sadece AK Parti ve MHP seçmeni değil; diğer partilerin seçmenlerinden de Türkiye'nin geleceğini, bekasını düşünecek. Daha hızlı Gazi Mustafa Kemal'in muasır medeniyetler seviyesine ulaşma hedefini geliştirmesini sağlayacak bu değişikliğe yüksek oranda oy verecek. Bu değişiklik milletin lehinedir. Milletimiz gidecek gönül rahatlığıyla evet diyecek. Onun için referanduma parti açısından bakmak yanlış olur. Bu ülkenin çağ atlama meselesidir.


AK PARTİ ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYDU: SÖZ MİLLETİNDİR DEDİ

Bir anayasa yapılmış, yasama organının asli görevi de bu anayasa için yama yapmak olmuş. Koca ülkenin anayasası adeta yamalı bohçaya dönüşmüş. Küresel hedefleri olan bir Türkiye için bu durum sürdürülebilir değil. AK Parti burada elini taşın altına koydu ve artık söz milletindir, karar milletindir dedi. 

SARIYER’DE BASILMADIK TOPRAK, ÇALINMAYAN KAPI KALMAYACAK

Biz üstünlerin anayasasını korumak için değil milletin anayasasını oluşturmak için referanduma gidiyoruz. Millet 2007'de kendisini köşeye sıkıştırmaya çalışan vesayet odaklarına ilk cevabı verdi. Sandığa gitti Recep Tayyip Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı seçti. Milletimiz siyaseti eline yüzüne bulaştıranlara asla itibar etmesin. Sarıyer’in her yerine gideceğiz, vatandaşımızla buluşacağız. Türkiye'nin geleceğini aydınlatacak, yeni bir merhale sağlayacak bu tarihi fırsatı her yerde anlatacağız. Tarabya'- da da, FSM'de de, Ayazağa'da da, Gümüşdere’de de, Rumeli Hisarı’nda da, Büyükdere’de de ilçemizin her köşesinde vatandaşımızın dertlerini dinleyeceğiz, sözlerini alacağız ve yaptığımız bu işi anlatacağız. 

BAŞÖRTÜSÜNE REJİM MESELESİ DİYEN DE BUNLAR

Bunlar olmayan şeyleri var göstermek için ellerinden geleni yapıyorlar. En sevdikleri iş korku senaryolarıyla milletin aklını karıştırmak. Yağma yok, başaramazsınız. Çünkü bunlar samimi değil. Anayasa değişiklik teklifinin komisyonlarda görüşmelerinden bugüne kadar "üniter yapı bozulacak" diyorlar. Değişiklik teklifimizde bugün olduğu gibi yine tek meclis var. Rejim değişikliği olacak diyorlar. Kardeşim dilimizde tüy bitti. Rejim tartışması 1923'te Cumhuriyet kuruldu, bu mesele orada bitti. Şaşmayın, bunlar başörtüsü sorununda da aynı şeyi yaptılar, rejim meselesi dediler. Başörtüsü yasağının kaldırılmasına rejim meselesi diyen de bunlar. Sorunu çözdük rejim hala dimdik ayakta. Asıl sorun zihniyet meselesi. Eski Türkiye'nin labirentlerinde kaybolanlarla kaybedecek zamanımız yoktur. Türkiye laik, demokratik, sosyal bir hukuk devletidir, nokta 

ARTIK MİLLETİN TAM ANLAMIYLA İKTİDARI GERÇEKLEŞECEK

14-15 yaşında şehit düşmüş ecdadımızın kanıyla bu topraklar sulanmıştır. Ecdadın evlatları 18 yaşındaki torunları elbette ki bu ülkenin kaderinde söz sahibi olmalıdır. Bu anayasa değişikliğiyle Türkiye'de artık milletin tam anlamıyla iktidarı gerçekleşmiş olacak. Millet hükümetini ardık sandıkta belirleyecek. Millet vekilleri seçiyor ondan sonra bir türlü hükümet kurulamıyor. Aynı gün iki sandık gelecek. Birinde Cumhurbaşkanını birinde Meclis'i seçeceğiz. Aylarca efendim güvenoyu aldı almadı, hükümet kuruldu kurulmadı diye bir şey yok. Seçilen Cumhurbaşkanı kabinesini oluşturacak 'vira bismillah' deyip işlere başlayacak. 

ÜNİVERSİTEDE KIZLARIMIZIN YAŞAM HAKKINA TECAVÜZ ETTİLER

12 Eylül'de bir oradan bir buradan diye gençleri astılar. Tanklarla yalnızca sokaklardan değil bir milletin istikbalinin üzerinden geçtiler. Sonra 28 Şubat'ta yine rahat durmadılar. Bugün kişisel tercihler, yaşam tarzı edebiyatı yapanlar üniversite önlerinde kurdukları ikna odalarında genç kızlarımızın yaşam hakkına tecavüz ettiler. İnanç özgürlüğüne darbe vurdular. Namaz kılıyor diye ihraç edilenlerin vebali ile bugün yaşananları herkes görüyor. Ne seçene ne de seçilene saygı duymadılar. Bu bilindik çevrelerin dillerinden düşürmedikleri sözüm ona diktatörlük masalı var. Ne anlatıyorlar millete, bu anayasa değişikliği kabul edilirse ülke tek adam sistemine geçecekmiş! 

BUNLAR KENDİSİNİ KÜRSÜYE BAĞLAMAKTAN VAKİT BULAMADILAR

Malum çevrelerin tedirgin oldukları tek adam değil. Böyle bir rahatsızlık varsa işe tek parti döneminden başlamak ve onun hesabını görmek gerekiyor. Tek adam masalını topluma satmaya çalışanlar şunu iyi bilmelidir ki, bu anayasanın güçlendirdiği şey tek millet, tek bayrak, tek devlet ve tek vatandır. Cumhurbaşkanı meclisi tek başına feshedecekmiş. Etrafa yumruk sallamaktan kendilerini kürsüye bağlamaktan değişikliği okuyacak vakit bulamadılar demek ki. Hiç kimsenin fesih yetkisi yok. Seçime götürür. Seçime götürürse Cumhurbaşkanı kendisi de gider. Meclisin veya Cumhurbaşkanının seçim kararı alması demek ikisinin birden seçime gitmesi demektir. Bu uzlaşmayı sağlamak için geldi. Diyelim ki Cumhurbaşkanı ile Meclis'te bir uzlaşmasızlık oldu. Oturup anlaşacaklar, krizi çözecekler. Anlaşamazlarsa ikisi de zarar görecek. 

BUNLARIN İŞİ GÖLE MAYA ÇALMAK! MAYANIZ BU MİLLETE TUTMAZ

Bu sistem birlikte çalışmayı, uzlaşmayı, sorunları çözmeyi esas alan bir sistemdir. Esasında biliyorlar da işlerine öyle geliyor. Bunların masallarında Meclis'in güçlendiği de yok. Şeffaf devlet anlayışının merkeze alınarak hareket edildiği de yok. Bunlar için varsa yoksa göle maya çalmak. Ya tutarsa hesabı! Tutmaz, sizin mayanız bu millete tutmaz. Milletiyle bağını alicengiz oyunlarıyla kesmeye çalıştığınız kim? Recep Tayyip Erdoğan. Kurucu genel başkanımız bugün Türkiye Cumhuriyeti'nin ve milletin Cumhurbaşkanı. Siz hala gizli gündeminizle millet aleyhine ne üretiriz diye uğraşıp duruyorsunuz. Artık bundan vazgeçin... 

BU REFERANDUMU ÖLÜM KALIM GÖSTERENLERE KANMAYIN!

Yarın bu ülkenin çocuklarına bakarken başınız öne eğilmesin. Bir iktidar partisi olmamıza rağmen vesayet çevrelerine karşı adeta bir muhalefet partisi gibi çalıştık. Bizim projelerimizin neden olmayacağını anlatan statükoya karşı millete nasıl hizmet edeceğimizi anlatmanın yolunu seçtik. Çok şükür milletin desteğini, teveccühünü gördük. Teveccühünü görmediğimiz toplumsal kesimleri de ilk günkü gibi saygıyla karşılıyoruz, karşılamaya da devam edeceğiz. Bu referandumu akıl dışı, ölüm kalım meselesi olarak gösterenler var. Bunlara aziz milletim kulak asmasın. Attığı her adımda yanına milletini almış bir siyasi partinin üyesi ve genel başkanı olarak söylüyorum; bu referandumu bulunduğu çizginin dışına çıkarıp toplumu germeye çalışanlara asla fırsat vermedik. 

BU MİLLET 15 TEMMUZ'DA ÖLÜM-KALIM MÜCADELESİ VERDİ

 Bu senaryoyu halka zorla izletenlere artık prim vermeyelim. Bu millet çok ölüm kalım badiresi atlattı. Sonuncusu 15 Temmuz'da yaşadı. Millet kimi dinleyeceğini bilir. Kime evet kime hayır diyeceğini çok iyi bilir. O yüzden bizim kararımız 'evet' tir. AK Parti olarak insanımıza, vatandaşlarımıza anlatacak o kadar çok şeyimiz var ki. Bugün Marmaray, Avrasya, Osmangazi Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, havalimanı, bölünmüş yol ve şehir hastaneleriyle dünyaya ilham veren bir Türkiye var. Düne kadar hastanede rehin kalan Türkiye vardı, bugün sağlıkta, eğitimde devrim yapmış bir Türkiye var. İlk şehir hastanemizi geçen hafta Mersin'de hizmete aldık. 5 yıldızlı otel konforunda, bin 300 yatak kapasitesi var.