Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Görkem Yazıcı Son Yolculuğuna Uğurlandı
İki Yeni Karakol Hizmete Açıldı
Motosikletlinin Sıkıştırdığı Otomobil Bariyerlere Ok Gibi Saplandı
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Görkem Yazıcı Son Yolculuğuna Uğurlandı

Görkem Yazıcı Son Yolculuğuna Uğurlandı
Beşiktaş'taki alçak saldırının kurbanlarından Görkem Yazıcı son yolculuğuna uğurlandı
13.12.2016 / 16:14


Beşiktaş'taki alçak saldırının kurbanlarından biri de Görkem Yazıcı'ydı... Arkadaşının doğum gününden dönerken terör kurbanı olan Görkem son yolculuğuna uğurlandı. Bugün cenazede, tek başına evladını büyüten annenin büyük dramı vardı.Ordu’nun Perşembe ilçesinden olan Cemalettin-Bilge Yazıcı çiftinin çocukları Görkem Yazıcı, 17 yıl süren tedavinin ardından dünyaya geldi. Ailenin mutluluk kaynağı olan Görkem Yazıcı, küçük yaşlarda baba acısı yaşadı. İş adamı Cemalettin Yazıcı, geçirdiği bir rahatsızlık sonucu hayatını kaybetmişti.Eşini kaybeden ve hayatta tek varlığı oğlu Görkem Yazıcı ile kalan anne Bilge Yazıcı, oğlunun daha iyi bir eğitim alması için İstanbul’a yerleşti. Avusturya Lisesi mezunu, Koç Üniversitesi İşletme Fakültesi son sınıf öğrencisi Görkem aynı zamanda Amererikan futbolu oynuyordu.

Patlamanın olduğu gün bir arkadaşının doğum gününe katıldı. Doğum gününden eve gitmek üzere yola çıkan Görkem Yazıcı, Maçka Parkı’ndan geçtiği sırada kalleş saldırıda ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan genç, tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Terör saldırısının olduğu dakikalarda evde oğlunun gelmesini bekleyen anne Bilge Yazıcı, bu sırada sosyal medya hesabından Beşiktaş’ta patlama olduğunu belirten haber metnini paylaştı. Ancak bir süre sonra patlamada oğlunun da şehit olduğunu öğrendi.22 yaşındaki Görkem Yazıcı için Sarıyer Demirciköy Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Üzerinde Görkem Yazıcı'nın resminin bulunduğu 'Seni unutmayacağız' yazılı büyük bir pankart cami avlusuna asıldı. Başta ailesi ve yakınlarının katıldığı törene Koç Üniversitesi'nden öğretim görevlisi ve öğrencilerin yoğun katılımı oldu.İstanbul Valisi Vasip Şahin, Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ve Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de cenaze törenine katıldı. Ayrıca cenazeye Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve TBMM adına çelenk gönderildi.OYNADIĞI TAKIMIN FORMASI TABUTA KONULDU

Türk Bayrağına sarılı tabutun üzerine üniversitenin Amerikan futbolu takımında oynayan Görkem Yazıcı'nın forması da konuldu. Takım arkadaşları ise takım formalarını giyerek arkadaşlarını sonsuzluğa uğurladılar.BİRBİRLERİNİ TESELLİ ETTİLER

İstanbul'da annesiyle birlikte yaşayan Görkem Yazıcı'nın genç yaşta ölümü okul arkadaşlarını üzüntüye boğdu. Cenazeye katılan arkadaşları uzun süre gözyaşı döktü, zaman zaman da birbirlerine sarılarak teskin ettiler.

KİLYOS MEZARLIĞI'NDA DEFNEDİLDİ

Öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Görkem Yazıcı'nın cenazesi Kilyos Mezarlığı'nda toprağa verildi.