Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Gökan Zeybek Sert Konuştu: </br>Sarıyer'i Yedirmeyeceğiz
Musa Aydın'dan Milli Güreşçilere Moral Ziyareti
GÜNEŞ YANIKLARINA DİKKAT!
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Gökan Zeybek Sert Konuştu:
Sarıyer'i Yedirmeyeceğiz

Gökan Zeybek Sert Konuştu: </br>Sarıyer'i Yedirmeyeceğiz
Sarıyer'de bazı mahallelerin afet riskli alan ilan edilmesine en sert tepki, İBB ve Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Gökan Zeybek'ten geldi.
10.12.2016 / 16:03


Sarıyer'de bazı mahallelerin afet riskli alan ilan edilmesine en sert tepki, İBB ve Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Gökan Zeybek'ten geldi.

Zeybek, Sarıyer Belediye Meclisi'nde yaptığı konuşmada "Sarıyerimizin Derbent, FSM ve Baltalimanı gibi mahallelerinde afet riskli alan ilan edilmesi ve bunun hukuki süreciyle yapılmış olan imar planlarının iptal edilmesi Sarıyer gündeminin en önemli konusudur. Mahallelerimiz de, kooperatiflerin ve STK'ların yürütmüş olduğu demokrasi mücadelesi yani vatandaşımızın hak arama mücadelesi bizim onurumuzdur. Maalesef bu mahalleler bakanlar kurulu tarafından riskli alan ilan edildi. Bunun sonucunda Sarıyer'de yüz binlerce insanın duyduğu endişeyi, telaşı ve şüpheyi gidermek için, biz CHP Meclis Grubu olarak üzerimize düşen görev neyse, vatandaşlarımız için seferber olacağız. İstanbul'un en güvenilir semti Sarıyer'dir. Kazdığınız zaman, mavi taş diye tabir ettiğimiz en sert taşın çıktığı, İstanbul'un bütün taş ocaklarının ve Maden ocaklarının bulunduğu Sarıyer bölgesini hangi amaçla değerlendirdikleri ortadadır. Sıkışmış ve üretim kapasitesi düşmüş, ciddi biçimiyle ekonomisi sıkıntıya girmiş olan yandaş müteahhitlere ucuz ve satılabilir arazi üretmek için gözlerini Sarıyer'e diktiler" dedi.

"SARIYER'İN GECEKONDU MAHALLELERİNİ SİZE YEDİRMEYECEĞİZ"

Salonda bulunan izleyicilerin alkışlarıyla sözlerine devam eden Zeybek "Bir kez daha söylüyorum, AKP'liler Sarıyer'de gündemin bu olduğunu kabul etsinler. Bakanlar kurulu ile meclisteki çoğunluğunuza bakarak çıkardığınız her türlü yasaya rağmen Sarıyer'in gecekondu mahallelerini vallahi de, billahi de size yedirmeyeceğiz" diye konuştu. Tecrübeli siyasetçi sözlerini " Fatih Sultan Mehmet'in orduları İstanbul'a girdiğinde, bizansın İstanbul'daki papazları meleklerin cinsiyetini tartışırmış. AKP'lilerin bu ciddi konuyu görüşmek ve çözüm yolu bulmak yerine, gündemi değiştirmek istemesi, ancak böyle izah edilebilir" diye noktaladı.