Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Mustafa Bakır: Bugün de Demokrasi Lazım
“Bu Mücadeleyi Devlet Ve Millet Olarak Sonuna Kadar Sürdüreceğiz”
‘7 Kardeştik 80 Milyon Olduk’
15 TEMMUZ GAZİSİ SABRİ GÜNDÜZ: Ayaksız yaşanır, vatansız yaşanmaz

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Mustafa Bakır: Bugün de Demokrasi Lazım

Mustafa Bakır: Bugün de Demokrasi Lazım
FSM Mahallesi'nin, bakanlar kurulu tarafından afet riskli alan ilan edilmesi, Sarıyer Belediye Meclisinde de gündeme oturdu.
10.12.2016 / 16:06


FSM Mahallesi'nin, bakanlar kurulu tarafından afet riskli alan ilan edilmesi, Sarıyer Belediye Meclisinde de gündeme oturdu. AKP'lilerin gündemi değiştirmek istediğini söyleyen Sarıyer Belediye meclis Üyesi Mustafa Bakır, sert sözlerle AKP'yi eleştirdi.

Bakır yaptığı konuşmada "Şükrü Genç'in Sarıyer halkı tarafından bu kadar çok sevilmesi maalesef bazı arkadaşları rahatsız ediyor. Şükrü Genç'i yenmek için her türlü oyun oynanıyor. Ama bu kişiler etik olmayan davranışlarla bu oyunu sürdüremeyecekler. Bir gece de yasa çıkarıp köylerin belediyeye vergi vermesini engelleyenlere söylüyorum. Zekeriyaköy'de oturan vatandaş ile Ferahevler'de oturanın ne farkı var? Köylerden vergi alamayan bir belediye olarak biz bu işi mükemmel götürüyoruz. Tüm maddi kısıtlamalara rağmen halka hizmette kısıtlama yapmıyoruz. Ancak Sarıyer Belediyesi olarak yaptığımız yüzlerce, binlerce hizmetin, AKP'liler tarafından görülmek istenmemesi tam bir algı yanıltmasıdır" dedi.

Sözlerini sürdüren Bakır "Öncelikle Fethullah Gülen'le ilgili AKP'liler konuşurken dikkatli olmalılar. 15 Temmuz'da kötü bir olay yaşadık ve Fethullah, terör örgütü ilan edildi. Bu örgütle kimlerin oturduğunu, okuduğunu, iş yaptığını iyi biliyoruz. 20 tane şirketle yönetilen büyükşehirin de kimlerle iş yaptığını gayet iyi biliyoruz. AK Partili arkadaşlar gündemin birde bu tarafına odaklansınlar. Şimdi şu gerçeği kabul edelim. Şükrü Genç Sarıyer'de seçim kaybetmez. AKP'lilerde bunun farkında. 2019 yerel seçimlerine hazırlıkları maalesef etik olmayan suçlamalar ve oyunlarla hazırlanıyorlar. İstanbul Büyükşehir belediyesi'nden Sarıyer'e hizmet getireceklerine, halkın sevgisini kazanacaklarına, kendi gömleklerini ateşe veriyorlar. 15 Temmuz'da insanlar sokaklara çıktı canını verdi. Demokrasi şehidi dediniz. Evet onlar tüm Türkiye'nin şehidi. Ancak bugün de demokrasi lazım. FSM ve Derbent halkı her vatandaş gibi aynı özgür hakları talep etmekte haksız mı" diye konuştu.

FSM VE DERBENT'İ MÜTEAHHİTLERE BIRAKMAYACAĞIZ

Sözlerine devam eden sevilen siyasetçi "AKP'lilere sesleniyorum. Biliyorsunuz Derbent'te bir şehidimiz var. O şehidimizin ailesine gidip burası riskli alan ilan edildi, maalesef evinizi başınıza yıkacağız mı diyeceksiniz! Nasıl yapacaksınız bunu açıklayın! Gökan Zeybek'in söylediği gibi, riskli alan ilan edilen yerlere referandum getirin... Bakalım halk ne diyor, ne istiyor görelim. Şükrü Başkan herşeyi halka soruyor. Siz de madem kendinize güveniyorsunuz buyrun" dedi. Bakır sözlerini "Devlet kapısındaki müteahhitler mi daha iyi yoksa siz mi göreceğiz" diyerek noktaladı.