Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sarıyerliye İETT'den Şok Karar
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sarıyerliye İETT'den Şok Karar

Sarıyerliye İETT'den Şok Karar
Sarıyerlinin en çok kullandığı otobüs hatlarından biri olan 25 T Taksim-Sarıyer otobüs hattı İETT Genel Müdürlüğü tarafından seferden kaldırarak Sarıyer’de tepkiye neden oldu.
10.12.2016 / 07:40


Sarıyerlinin en çok kullandığı otobüs hatlarından biri olan 25 T Taksim-Sarıyer otobüs hattı İETT Genel Müdürlüğü tarafından seferden kaldırarak Sarıyer’de tepkiye neden oldu.

Sarıyerlilerin görüşü alınmadan gerçekleşen hat iptal kararı Sarıyerli vatandaşlar arasında tepki topladı. Muhtemelen İstanbul’un trafik durumu düşünülerek alınan bu karar ile 25 T kullanan Sarıyerliyi metroya yönlendirme kararı veren İETT’nin bu kararı halkın tek otobüs ve tek biletle Taksim’e ulaşmasını önüne geçmiş oldu.

Bir otobüs hattının İstanbul trafiğinde ne kadar büyük bir yük olabileceğini söyleyen Sarıyerliler, alınan kararın aynı zamanda Sarıyerliye ek bir yükte getirdiğinin altını çizdiler. 25 T ile yapılan yolculukta tek bilet ile Taksim’e ulaşırken, metroya ulaşmak için onca kat ve merdiveni inmek zorunda kalmadıklarını, bu yeni uygulama ile ise hem ekstradan aktarma ücreti ödeyeceklerini hem de özellikle yaşlı insanların Hacıosman metrosunda onlarca merdiveni aşarak metroya ulaşacağını belirtiyorlar.

Durumun düzeltilmesi ile ilgili Sarıyer Merkez mahallesi muhtarı Sinan Yüksel “İETT hareket amirliğine başvuru yaptıklarını fakat bir sonuç alamadıklarını” belirtirken konuyu İETT genel müdürlüğüne bir dilekçe ve imza kampanyası ile taşınacağını kapatılan 25 T otobüs hattının tekrar açılmasını talep edeceklerini açıkladı.

Muhtar Sinan Yüksel Sarıyerlilerin kısa bi zaman sonra başlatacakları imza kampanyasına destek vermelerinin önemli olduğunu, otobüs hattının tekrar çalışır halle gelmesi için tüm Sarıyerlilerin buna destek vermesi gerektiğini duyurarak imza kampanyalarının başlaması ile destek beklediklerinin çağrısını yaptı.