Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - AHLAKSIZ GAZETECİLİK
100 Bin Dolarlık Pırlanta Gasp eden Şüpheliler Yakalandı
Sarıyer Emniyetinden Başarılı </br>Ocak Ayı Açıklaması
“Eğitimsiz Bir Toplumuz”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

AHLAKSIZ GAZETECİLİK

AHLAKSIZ GAZETECİLİK
Bizim yaptığımız haberi kopyalayarak ve bazı yerlerini düzenleyerek yayınlayan ismini şimdilik deşifre etmediğimiz ancak tüm kamuoyu tarafından bilinmekte olan bu gazeteyi kınıyoruz. Haberimiz üzerinden prim yapmasını büyük talihsizlik olarak görüyoruz. Gazetecilik ahlakını, şerefini ve namusunu sonuna kadar korumanın olmazsa olmaz bir kural olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz.
07.12.2016 / 10:06


Sarıyer Yenigün Gazetesi olarak yayınlamış olduğumuz "SARIYER BELEDİYESİ'NDE FETÖ SORUŞTURMASI" başlıklı haberimiz sonrası Sarıyer'de bir kez daha gündemi berlirledik. Yapmış olduğumuz haberde kimseyi yargılamadan tamamen tarafsız bir şekilde kamu yararı adına haberi tüm kamuoyu ile paylaştık.

Haberimiz sonrası Sarıyer belediye başkan yardımcısından gelen cevap hakkını kullanma talebini de boş çevirmeyerek, objektif yayın politikamızı sürdürdük. Pazartesi günü Sarıyer Belediye Meclisi'nde bu konu CHP'li ve AK Partili meclis üyeleri arasında büyük tartışmalara sebep oldu.

TEK KELİMEYLE AYIP...

Tüm bu gelişmelerin ardından, sanki kendi yaptıkları haber gibi, bizim yaptığımız haberi kopyalayarak ve bazı yerlerini düzenleyerek yayınlayan, başlığını da "fetö soruşturması Sarıyer Belediyesi'ne sıçradı" şeklinde atan ve ardından bir haber daha yayınlayıp, başlığını bu kez "Haberimiz Aralık Meclisi'ne damga vurdu" diye sunan, ismini şimdilik deşifre etmediğimiz ancak tüm kamuoyu tarafından bilinen bu gazeteyi kınıyoruz. Haberimiz üzerinden prim yapmasını büyük talihsizlik olarak görüyoruz. Gazetecilik ahlakını, şerefini ve namusunu sonuna kadar korumanın olmazsa olmaz bir kural olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz. Gazetemizi seven ve destekleyen okuyucularımızı sağ duyuya davet ediyor, dışarı da fiziksel bir şiddete yol açacak gelişmelerden uzak durmalarını önemle rica ediyoruz.

Ayrıca bu gazetenin genel yayın yönetmeni hakkında elimizde ahlak polisini ilgilendiren bir çok önemli gelişme olmasına rağmen, büyük bir sabır göstererek, aile huzuru açısından gündeme henüz taşımadığımızı tüm kamuoyu ile paylaşmaktayız. Bundan sonra gelişecek olaylardan dolayı en ufak bir pişmanlık yaşamayacağımızı bir kez daha bildiriyoruz.

Saygılarımızla...

Sarıyer Yenigün Gazetesi Yayın Kurulu...


YORUMLAR
sarıyer sakini: 
"şükrü genç ve fetö haberi"
ben bu haberleri yanılmıyorsam ilk olarak ceajans.com haber sitesinden okumuştum. onların hakkını nereye koyacağız? haklarını yiyemeyiz herhalde. diğer bahsettiğiniz gazeteciyi zaten herkes biliyor. o kendine yontar zaten. daha bir ay kadar önce etik yayından bahsediyordu zaten. bari etikten bahsetmeseydi.
07.12.2016 / 16:00
Admin: 
"Sarıyer Sakini'ne Cevap"
Sarıyer Belediyesi eski destek hizmetleri müdürü Necmi Akçal'ın ifadesi yalnızca Sarıyer Yenigün Gazetesi'ne olmuştur. Belediyeye yapılan incelemenin idari değil, adli olduğunu Sarıyer Yenigün Gazetesi açıklamıştır. Ayrıca belediyeyi soruşturan savcılar ve müfettişlerin incelemesinin ne kadar gün sürdüğü ve gece saat kaça kadar kaldıkları bilgisi tamamen Sarıyer Yenigün Gazetesi'nin özel haberidir. İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.
07.12.2016 / 17:20