Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - NE OLACAK BU SARIYER'İN HALİ
Dev Uyuşturucu Operasyonu...850 Kilo Eroin Ele Geçirildi
Yangın Tüpü Bomba Gibi Patladı
Sarıyer Halkının Huzuru ve Mutluluğu için Çalışıyoruz.

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

NE OLACAK BU SARIYER'İN HALİ

NE OLACAK BU SARIYER'İN HALİ
İlk 4 hafta Sarıyer, çok koşan ve mücadele gücü yüksek bir takım profili çiziyordu. Fakat 4. Haftadan itibaren takım resmen durdu. 15 hafta oldu, hala sistemsiz ve beyinsiz bir futbol ortaya koyuyoruz.
04.12.2016 / 16:33


İlk 4 hafta Sarıyer, çok koşan ve mücadele gücü yüksek bir takım profili çiziyordu. Fakat 4. Haftadan itibaren takım resmen durdu. 15 hafta oldu, hala sistemsiz ve beyinsiz bir futbol ortaya koyuyoruz. 

Gümüşhanespor maçını 2-1 önde götüren Sarıyer resmen rakibine gel bana gol at diye bağırdı. Bu kadar ruhsuz bir oyun olamaz. Gümüşhanespor en az 5 net gol pozisyonu yakaladı değerlendiremedi. Perşembe günü Türkiye Kupası maçında Trabzonspor karşısına çıkan ve o yorgunlukla Sarıyer'i ağırlayan Gümüşhanespor, yakalanması gereken en şanslı zamanda yakalandı. Yorgun rakibine karşı Sarıyer skor olarak öndeyken bir tek kontra atak bile yapamadı. Topu ayağında tutamayan, Pas yapamayan Sarıyerli futbolcular, aynı zamanda savunma yapmasını da bilmiyorlar. Teknik Direktör Taner Taşkın, oynanan bu kötü futbolun baş sorumlusudur. Çünkü bu futbolcuları o seçti. Sezon başında taktik ve birliktelik sağlanması için yeterli zamanı da vardı. Ama maalesef çok başarısız gidiyor. 

Sarıyer'in maçın uzatma dakikalarında yediği gol, içler acısı bir gol. 2-1 öndesin ve Gümüşhanespor atağında sen rakip oyuncuları bomboş bırakıyorsun! Maçın bitmesine 3 dakika kalmış, savunmada senin kalabalık olman gerekirken rakip oyuncular senden sayıca fazla... Golü atan oyuncu fotoğraf çektirir gibi gol attı. Bu nasıl iş? Takım Kaptanı Hakan Soylu'da tam bir hayal kırıklığı. İki kez rakip oyuncuları 3'e 2 yakalamışken birinde şut çekti, diğerinde çalım atmak istedi, her iki pozisyonu da öldürdü. İki net gol pozisyonunu heba etti. Hakan bunu hep yapıyor. Bu bencil ve yanlış oyun tarzını değiştirmediği sürece Sarıyer'e faydasından çok, zararı dokunur.

5 KALİTELİ TRANSFER ŞART... 

Öncelikle şunu belirtelim. Yönetime sesleniyorum. Transfer yaptık demek için transfer yapmayın. Eğer başarabilirseniz, nokta atışı transfer gerçekleştirin. Öncelikle stoper ve forvet kesin alınmalı. Ayrıca ortasaha için de bir transfer şart. Yaratıcı oyuncumuz yok. Maçın belli bölümlerinde tempoyu ayarlayacak ve oyunu yönlendirecek bir beyine ihtiyaç var. Ve kesinlikle sağ bek ile sol bek'te transfer edilmeli... Şimdiden bu transfer çalışmalarının bitirilmesi için gerekli adımların acilen atılması gerekiyor. Şimdi prensipte anlaşın, devre arası transfer yasağı kalktığında imzalar atılır. Eğer geç kalınırsa yine bize hurdalar düşer. Sarıyer Spor Kulübü'nü hurda dükkanına çevirmeyin. Allah aşkına adam gibi transfer yapın. Yeter vallahi yeter.