Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - MUSTAFA TOK'TAN AÇIKLAMA:
Salih Bayraktar: </br>Gençlerimize Sahip Çıkalım Onları Bezdirmeyelim, Tüketmeyelim Aksine Hayata Bağlayalım
Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Bektaş İETT ve İBB’yi eleştirdi
“Küresel Siyasi Hegemonyanın Baronları Eninde Sonunda Diz Çökecektir”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MUSTAFA TOK'TAN AÇIKLAMA:

MUSTAFA TOK'TAN AÇIKLAMA:
"Sarıyer Belediyesi'nde Fetö soruşturması" başlıklı haberimiz üzerine Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Tok, gazetemizin genel yayın yönetmeni Emre Güner'i telefonla arayarak konuyla ilgili açıklamada bulundu.
03.12.2016 / 16:35


"Sarıyer Belediyesi'nde Fetö soruşturması" başlıklı haberimiz üzerine Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Tok, gazetemizin genel yayın yönetmeni Emre Güner'i telefonla arayarak konuyla ilgili açıklamada bulundu. Gazetemizde yayınlanan haberin eksik ve bazı yerlerin yanlış olduğunu söyleyen Tok, düzeltme amaçlı konuştuğunu bildirdi. Tok, yaptığı açıklamada "belediyemize gelen müfettişler İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'ndan değil, İçişleri Bakanlığı'ndan geldiler. Rutin olarak diğer ilçe belediyelerine de gidiyorlar. Ayrıca Sarıyer Belediyesi'ne ilk defa müfettiş gelmiyor. Bugüne kadar 73 müfettiş inceleme yapmak üzere belediyemize geldi. Çok şükür ki hiç birinde bizden yana olumsuz bir durum oluşmadı. Haberinizde yazıldığı gibi 1 hafta değil, yanlızca 1 gün müfettişler incelemede bulundu ve gece geç saatlere kadar kalmadılar. Gece geç saatlere kadar kalan kişiler bizim belediye çalışanlarımızdı. Yapılandırma dönemi olduğundan dolayı vatandaşlarımıza ek zaman kazandırmak adına böyle bir karar almıştık" dedi.

"KAMUOYUNA SESLENİYORUM"

Açıklamalarına devam eden Tok "bir diğer konu ise İçişleri Bakanlığı'ndan, Sarıyer Belediyesi'ne gelen resmi bir yazıdır... Terör iddialarına karışmış kişilerin, devlet kurumlarıyla ilgili tüm ilişkilerin kesilmesi istendi. Bizde bunun üzerine Erkan Karaaslan'ın bizde mevcut olan bir ihalesi vardı, bunu iptal ettik. Ayrıca Karaaslan'a ödenen para geçmiş aylarda ödenmiştir. Bu konu geçmiş ayları ilgilendiren bir konudur ve yakın zamanda kendisine herhangi bir ödeme yapılmış olması söz konusu değildir. Buradan tüm kamuoyuna sesleniyorum. Çok aceleci davranmamalıyız.

Yarın mahcup olacağımız ifadelerden kaçınmalıyız. Unutmayın kısa bir zaman önce Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan 3592 kişi görevlerine iade edildi. Mahkeme süreci bitmeden kesin olarak birilerini suçlamak doğru olmaz"
diye konuştu. Tok sözlerini "ayrıca geçmiş zamanları baz alırsak, nasıl ki AK Partili arkadaşlar bu kişiler tarafından kandırıldıysa, bu insanlar bizi de aldatmış ve kandırmış olabilir. O bakımdan biraz sabır göstermeliyiz ve gelişmeleri sağ duyulu bir şekilde takip etmeliyiz" diye noktaladı. 


YORUMLAR
İsyinyeli tayfalar: 
""
Mustafa başkan adam gibi adamdır! Sarıyer belediyesinde böyle bir insanın olması halka güven veriyor.sonuna kadar sizin arkanızdayız başkanın. Şükrü Gencin de sonuna kadar arkasandayız. Bizi yıkamıcaklar.
03.12.2016 / 17:16