Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sarıyer Belediyesi'nde Fetö Soruşturması
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sarıyer Belediyesi'nde Fetö Soruşturması

Sarıyer Belediyesi'nde Fetö Soruşturması
Fetö terör örgütüne ihaleler üzerinden finans kaynak sağladığı öne sürülen Sarıyer Belediyesi'nde, İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na bağlı müfettişler 1 haftadır yoğun incelemede bulunuyor.
03.12.2016 / 15:54


Fetö terör örgütüne ihaleler üzerinden finans kaynak sağladığı öne sürülen Sarıyer Belediyesi'nde, İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na bağlı müfettişler 1 haftadır yoğun incelemede bulunuyor. Müfettişlerin gece saat 01:00'a kadar Sarıyer Belediyesi'ne ait binalarda fetö terör örgütü adına para toplayan Erkan Karaaslan ile ilgili belgeleri araştırdığı öğrenildi.

Sarıyer Belediyesi eski Destek Hizmetleri Müdürü Necmi Akçal'ın isminin soruşturmada sıkça geçtiği bildiriliyor. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'i zor durumda bırakan konuların genelinde, o dönemde ihalelerden sorumlu Necmi Akçal'ın olduğu öğrenildi. Fetö terör örgütüne ihaleler üzerinden yardım ve yataklık yapmakla suçlanan Necmi Akçal ise gazetemize yaptığı açıklamada, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'ten habersiz hiç bir işe kalkışmadığını söyledi ve her ne yaptıysa Başkan Genç'in de haberinin olduğunu ileri sürdü.

ÖDEMELER DEVAM ETTİ İDDİASI

Şükrü Genç'e danışmanlık hizmeti veren Erkan Karaaslan'a fetö terör örgütü kapsamında tutuklanmasından sonra dahi, Sarıyer Belediyesi tarafından bir süre daha şirketine ödeme yapıldığı öne sürüldü. Kamu ihale kanunda yer alan kısaca "terör suçu işlemiş firmalarla olan ihalelerin iptal edilmesi" maddesine aykırı olmasına rağmen iptal edilmeyip, ihale şartlarının halen devam ettiğini iddia eden belgeler, soruşturma kapsamında dikkat çeken konuların başında geliyor...

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nın incelemesinin devam ettiğini  bir kez daha bildirelim, konuyla ilgili yeni gelişmeler oldukça, aktarmaya devam edeceğiz.


YORUMLAR

"Eski müdür yapmıştır"
Abi yapmayın ya fetöyle şükrünün işi olmaz,yaptıysa o eski müdür yapmıştır.
03.12.2016 / 08:30