Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Erdal Tosun'un Ölümüne Neden Olan Sürücü Tutuklandı
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Erdal Tosun'un Ölümüne Neden Olan Sürücü Tutuklandı

Erdal Tosun'un Ölümüne Neden Olan Sürücü Tutuklandı
Nihat Şaki Sarıyer'de dün sabah sanatçı Erdal Tosun'un içinde bulunduğu araca çarparak Tosun'un ölümüne neden olmaktan gözaltına alınan Nihat Şaki çıkarıldığı mahkemece tutuklandı
02.12.2016 / 02:08


Nihat Şaki Sarıyer'de dün sabah sanatçı Erdal Tosun'un içinde bulunduğu araca çarparak Tosun'un ölümüne neden olmaktan gözaltına alınan Nihat Şaki çıkarıldığı mahkemece tutuklandı

Sanatçı Erdal Tosun'a çarparak ölümüne neden olduğu iddiasıyla mahkemeye sevk edilen şoför Nihat Şaki için tutuklama kararı çıktı."SU BİRİKİNTİSİNE GİRDİM"

Sanatçı Erdal Tosun'a çarpan aracın sürücüsü Nihat Şaki'nin savcılık ifadesinin tamamı ortaya çıktı. Şüpheli Şaki ifadesinde, olay sabahı saat 05.45 sıralarında evinden, müdürünü almak üzere Sarıyer yönüne gittiğini belirterek, "Şirket aracıyla gitmeye başladım. Hava yağmurluydu ve yol ıslaktı. Ayrıca sabahın erken saatleri olması nedeniyle hava karanlıktı. Saat 06.00 sıralarında yönetimimde bulunan araç ile Beşiktaş yönünden Sarıyer'e seyrettiğim sırada İl Jandarma Komutanlığı Kavşağı'na yaklaştığımda hatırladığım kadarıyla yol 3 şeritliydi. Ben orta şeritte gidiyordum. Bu esnada orta şeritten en sol şeride geçtim. Bir müddet gittikten sonra yolda bulunan su birikintisine girdim. Su birikintisi yüzünden orta refüjü de fark etmemiştim" dedi."ŞUURUMU KAYBETTİM"


Bu esnada hızının ne kadar olduğunun farkında olmadığını hatta en sol şeride geçtiğinde önünde bulunan bir araçla takip mesafemi korumak ve öndeki aracın sıçrattığı sulardan korunmak için hızını yavaşlattığını belirten Şaki, "Gaz pedalından ayağımı çektim. Ben bu su birikintisine girdikten sonra refüje çarptım ve aracın direksiyon hakimiyetini kaybettim. Bundan sonrasını hatırlamıyorum. Kaza esnasında başıma aldığım darbeden dolayı şuurumu kaybetmiştim. Kazadan sonra şuurum yerine geldiğinde hemen emniyet kemerimi çözüp araçtan indim ve kendimi asfaltın üzerine bıraktım. Daha sonra olay yerine gelen 112 ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldığımı öğrendim. Kaza sırasında başka bir araca çarptığımı fark etmedim. Sadece kendime zarar verdiğimi düşündüm. Ancak hastaneye gelen iş arkadaşlarımdan kaza sırasında karşı yönden gelen bir araca çarptığımı, o aracı kullanan şahsın öldüğünü öğrendim" ifadelerini kullandı."ERDAL TOSUN'U FİLMLERDEN TANIYORUM"

Kazanın tamamen havanın yağmurlu olması ve yolda su birikintisi meydana gelmesi nedeniyle istemeden olduğunu söyleyen Şaki, "Bu kazanın meydana gelmesinden dolayı pişmanım ve üzgünüm. Kaza sonucu ölen Erdal Tosun isimli şahsı tanımam, ancak oynadığı dizi ve sinema filmlerinde gördüğüm için kendisini simayen biliyordum. Mümkün olduğunca araç kullanırken emniyet tedbirlerini alırım" dedi.

Şüpheli Nihat Şaki "Taksirle ölüme neden olmak" suçundan tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.