Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Uskumruköy'de Fidanlar Toprakla Buluştu
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Uskumruköy'de Fidanlar Toprakla Buluştu

Uskumruköy'de  Fidanlar Toprakla Buluştu
Sarıyer Anafartalar İlköğretim Okulu öğrencileri 3. köprü güzergâhında kesilen ağaçların yerine yeni fidanlar dikti.
15.11.2016 / 17:24


Sarıyer Anafartalar İlköğretim Okulu öğrencileri 3. köprü güzergâhında kesilen ağaçların yerine yeni fidanlar dikti.

Sarıyer Anafartalar İlköğretim Okulu öğrencileri, Uskumruköy'de Kuzey Marmara Otoyolu 16. viyadüğü altında 60 karaçam fidanını toprakla buluşturdu. Etkinlikte yer alan ve kendi fidanlarını diktikleri için oldukça mutlu olduklarını söyleyen öğrenciler doğanın korunmasına vurgu yaptı. Öğrencilere Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin de eşlik etti."BÖLGENİN EKOLOJİSİNE UYGUN AĞAÇLAR DİKİYORUZ"

Ağaçlandırma çalışmalarını Orman Genel Müdürlüğü ile birlikte sürdürdüklerini belirten ICA Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Yatırım ve İşletme Genel Müdürü Atilla Gökçe, "Amacımız köprü çevresi ile otoyol güzergahına 5 milyon 100 bin bitki ve ağaç dikmek. Şuana kadar 3 milyonun üzerinde ağacı toprakla buluşturduk. Ağaç dikimlerimiz devam ediyor. Bölgenin ekolojisine uygun aynı tür ağaçlarla dikim yapıyoruz. Bu bölgede en çok karaçam, sahil çamı, akasya, ıhlamur gibi ağaçlar bulunuyor" diye konuştu.

Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin ise çevre duyarlılıklarından dolayı öğrencileri tebrik ederek, öğretmenlerine de teşekkür etti.