Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - YÖNETİCİ OLABİLMEK?
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YÖNETİCİ OLABİLMEK?

YÖNETİCİ OLABİLMEK?
Ali Genç, Sarıyer'in eski günlerdeki gibi yine Türkiye'nin kucakladığı bir kulüp olmasını sağlayacak adımları cesurca atıyor.  Protokol tribününde nezaket kurallarının dışına çıkılmaması yönünde ciddi çalışmalar yapıyor. İşte yöneticilik önce bu insanlık kurallarını bilmekten geçiyor.
15.11.2016 / 18:24


SARIYER YENİGÜN, ANALİZ: Sarıyer Spor Kulübü, tribünde edilen küfürlerden yıllarca çekti. Bu edilen küfürler yalnızca taraftarların değil, aynı zamanda şeref tribününde de fazlasıyla duyuldu. Burada dikkat edilmesi gereken husus ne yazık ki ismi şeref tribünü olan protokol tribününün bir an önce yeniden dizayn edilmesidir. Gereken uyarıların kulüp yöneticileri tarafından yapılması gerekmektedir. 

Konuyu bu açıdan ele aldığımızda, Sarıyer Spor Kulübü As Başkanı Ali Genç'in sezon başından itibaren sergilediği centilmen duruşu kulübümüzün ihtiyacı olduğu en önemli konudur. Gerek ev sahibi olduğumuz maçlarda gerekse deplasmanlarda Ali Genç, rakip takım yöneticileriyle devamlı irtibat halinde oluyor. Deplasman maçlarında rakibe tatlılar ikram ederek ve hoş sohbetlerde bulunarak dostluk köprüleri kuruyor.

Ev sahibi olduğumuz maçlarda da rakip takım yöneticilerini ağırlayan ve onların misafir oldukları Sarıyer'de kötü bir inziva bırakmadan ayrılmaları için büyük uğraş veriyor. Protokol tribününde nezaket kurallarının dışına çıkılmaması yönünde ciddi çalışmalar yapıyor. İşte yöneticilik önce bu insanlık kurallarını bilmekten geçiyor. Ali Genç, Sarıyer'in eski günlerdeki gibi yine Türkiye'nin kucakladığı bir kulüp olmasını sağlayacak adımları cesurca atıyor. 

Agresiflik ve sertliğin yalnızca sahadaki futbolcuların işi olduğunu ve protokol tribününde ki, insanların heyecanını rakibe saygısızlığa çevirmemesi gerektiğini gayet net şekilde ortaya koyuyor. Umarız Sarıyerimiz bu tarz yöneticilerin sayısının fazla olduğu, Türkiye'nin en centilmen kulüpleri arasına girer. İnşallah diyelim...Neden olmasın?