Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sarıyer Merkezde Bomba Paniği
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı
Atamızı Özlemle Anıyoruz 1881-193∞

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sarıyer Merkezde Bomba Paniği

Sarıyer Merkezde Bomba Paniği
Sarıyer'de benzin istasyonunun yanında unutulan çanta bomba paniğine sebep oldu.
11.11.2016 / 11:08


Sarıyer'de benzin istasyonunun yanında unutulan çanta bomba paniğine sebep oldu. Vatandaşların polise ihbar etmesi üzerine Şehit Mithat Yılmaz Caddesi trafiğe kapatılarak operasyon düzenlendi. yaklaşık 1 saat sonra durum anlaşıldı, çantayı Ordu Evi'nden teskere alan bir asker unutmuştu.Sabah saat 09:00 sıralarında paniğe sebep olan yerde duran çanta korku saldı. Olay yerine bomba imha ekiplerinin intikali üzerine düzenlenen operasyonda çantada bomba olmadığı anlaşılırken Ordu Evi güvenlik kameralarından da çantayı oraya kimin bıraktığı anlaşılmaya eşgal belirlenmeye çalışıldı. 

Korku dolu bekleyişin ardından Ordu Evi'nden teskere alan bir askerin memleketine gitmek için bilet almaya giderken acele ile dolmuşa binip çantayıda yerde unuttuğu anlaşıldı. Daha sonra olay yerine dönen asker polis ekiplerine çantayı açarak gösterdi. Askerin tüm belTESKERE ALAN ASKER ÇANTASINI UNUTTU!

Yaklaşık bir buçuk saat süKesren korkulu bekleyiş sonrası çantayı bırakan kişinin Sarıyer Subay Ordu Evi’nde askerliğini yapan bir askere ait olduğu ortaya çıktı. Teskeresini alan asker, biran önce memleketine gitmek için otobüs bileti almaya giderken, aceleyle dolmuşa binince çantasını yerde unuttuğu öğrenildi. Olay yerine dönen asker, çantasını açarak polis ekiplerine gösterdi. Ordu Evi’nden bazı komutanlarda askerin teskeresini kontrol ederek, polislere teslim etti. Çantasını unutan asker daha sonra Sarıyer Şehit Şeker Akkaş Polis Merkezi’ne götürülerek, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.