Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - 'Dance of the Hillary' Dehşet Saçıyor
Salih Bayraktar: </br>Gençlerimize Sahip Çıkalım Onları Bezdirmeyelim, Tüketmeyelim Aksine Hayata Bağlayalım
Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Bektaş İETT ve İBB’yi eleştirdi
“Küresel Siyasi Hegemonyanın Baronları Eninde Sonunda Diz Çökecektir”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

'Dance of the Hillary' Dehşet Saçıyor

'Dance of the Hillary' Dehşet Saçıyor
Başkanlık seçimlerini kaybeden Clinton virüs olarak döndü. BBC sosyal medya kullanıcılarını "Dance of the Hillary" isimli videoyu açmamaları yönünde uyardı.
11.11.2016 / 10:34


Amerikan seçimleriyle birlikte ortaya çıkan bir bilgisayar virüsü hızla yayılıyor. ABD’de yapılan seçimlerin ardından çıkan “Dance of the Hillary” virüsü, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sosyal paylaşım sitelerinde dolaşmaya başladı.BBC Radyosu’ndan da yapılan yayınlarda virüsün çok tehlikeli olduğu, girilen cep telefonu ve bilgisayarlarda veri kaybına neden olduğu belirtildi.

Yeni bir virüs olan Dance of the Hillary virüsünün bildiri uygulamaları ve Facebook, WhatsApp ve Twitter gibi sosyal ağ sitelerine de taşındığı bildirildi.Sosyal medya ya da e-posta ile gelen 'Dance of the Hillary' adlı videoya kesinlikle tıklanmaması gerekiyor. Tıklanması halinde kullandığınız cihazın kontrolü virüse geçiyor.Dance of the Hillary Virüsünden Nasıl Kurtulursunuz?

Yabancı teknoloji sitelerindeki haberlere göre Dance of the Hillary adlı bu virüs son derece tehlikeli ve buna karşı çok dikkatli olunması gerekiyor. Aksi halde dünya genelinde milyonlarca kişinin kurban olabileceğinin altı çiziliyor. Dance of the Hillary virüsünden nasıl kurtulurum? ABD seçimlerini fırsat bilen hackerların internet kullanıcılarının hesaplarına ulaşmak için yaydıkları bu virüsten korunmanın tek yolu, bilmediğiniz veya güvenmediğiniz kişi ya da yerlerden gelen linklere tıklamamaktır. Mail yoluyla ya da telefon üzerinden girdiğiniz herhangi bir internet sitesinden ''Dance of the Hillary'' başlıklı bir video gelirse kesinlikle bunu açmayın. Aksi halde kurbanlardan birisi siz olabilirsiniz.