Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Başkan Genç Akıllı Belediyeciliği Anlattı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı
Atamızı Özlemle Anıyoruz 1881-193∞

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Başkan Genç Akıllı Belediyeciliği Anlattı

Başkan Genç Akıllı Belediyeciliği Anlattı
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Akıllı Belediyecilik Zirvesi’nde, “Karar almada vatandaşın dâhil olmasını sağlayacak, siyasal bir yapı tesis etmelisiniz” yaklaşımının sürdürülebilirlik için olmazsa olmaz olduğunu vurguladı.
09.11.2016 / 15:54


Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Akıllı Belediyecilik Zirvesi’nde, “Karar almada vatandaşın dâhil olmasını sağlayacak, siyasal bir yapı tesis etmelisiniz” yaklaşımının sürdürülebilirlik için olmazsa olmaz olduğunu vurguladı.Marmara Belediyeler Birliği’nin “Akıllı Belediyecilik Zirvesi” 7-8 Kasım’da İstanbul Hilton’da düzenlendi.

8 Kasım tarihli, “Sürdürülebilir Şehir Hayatı ve Belediyecilik” temalı ilk oturumda Marmara Üniversitesi, Enerji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tanay Sıdkı Uyar; Özyeğin Üniversitesi, Enerji, Çevre ve Ekonomi Merkezi Akademi Direktörü Prof. Dr. Pınar Mengüç; Honeywell İş Geliştirme Müdürü Harun Özerkan ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç konuştu.Moderatör Dr. Duygu Erten’in “Akıllı belediyeciliğe liderlik eden bir belediye başkanını konuşturmak istiyoruz, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç” takdimi ile söz alan Başkan Genç, teknolojinin sahadaki uygulamalarını ve Sarıyer Belediyesi için inşa edilen akıllı merkez binayla ilgili bilgi verdi.Sürdürülebilirlik ile sürekliliğin birbirine karıştırıldığını kaydeden Genç, sürdürülebilir kentleşmenin, doğal kaynakların korunması ve iyileştirilmesi ile mümkün olacağını anlattı. Genç, sürdürülebilirliğin reçetesini şöyle kaydetti: “Uyumsuz gelişmeden doğan gerilimlere çözüm olan bir sosyal sistem olmalı. Üretim sistemi ve durmadan çözüm arayacak teknolojik bir sistem tesis edilmeli. Akıllı binalar yetmez. Bunların kullanılabilirliği ve devamlılığının da sağlanması gerekir” dedi.İnşaattan çıkan toprağın köylerde dolgu malzemesi olarak kullanıldığını belirten Genç, akıllı bina yaparken doğaya da zarar verilmemesi gerektiğini söyledi. Sarıyer Belediyesi merkez binasının hemen yanında tiyatro salonu, kültür merkezi ve İstanbul Boğaz Oluşum Müzesi’nin altyapısının ve demoparkın da oluşturulduğuna da dikkat çekti. Genç, topluma dâhil etmek adına yapılan park ve tesislerin “engelsiz” teknolojilerle donatıldığını sözlerine ekledi.