Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sasider Gönülleri Fethediyor
Başkan Genç’e ‘Üstün Hizmet Ödülü’ Verildi
Çayırbaşı'nda Uyuşturucu Operasyonu
AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar: CHP İstikrara Evet Dedi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sasider Gönülleri Fethediyor

Sasider Gönülleri Fethediyor
Sarıyer Sivaslılar Derneği, Sarıyer İmam Hüseyin Cem Evi'nde Muharrem orucuna istinaden iftar yemeği düzenledi.
13.10.2016 / 14:44


Sarıyer’de gerçekleştirdiği birbirinden önemli sosyal faaliyetler ile halkın büyük takdirini toplayan ve toplumu birleştiren Sarıyer Sivaslılar Derneği, Alevi vatandaşlarımız için büyük bir öneme sahip olan Muharrem ayında tutulan matem orucunun yasında, acılara ve duygulara ortak olmak adına İmam Hüseyin Cem Evi'nde aleviler ile bir araya geldi.Uzun yıllar önce Muharrem ayında yaşanan Kerbela’nın acısını ve insanlığa bıraktığı hak ve adalet için dik durma geleneğini birlik ve beraberlik içinde yaşama katmayı, yaşanan acının ortak duygular ile paylaşılması gerektiğinin bilincinde olduğunun vurgusu yapılan buluşma da öne çıkan acıların  paylaşımı oldu.İftar yemeğine halkın yoğun ilgisi olurken, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, belediye başkan yardımcıları Gökan Zeybek ve İsmail Erdem, belediye Meclis üyeleri, Sarıyerli muhtarlar, siyasi parti temsilcileri ve stk temsilcileri de hazır bulundu.Sasider Başkanı Ali Genç, muharrem ayına ve matem orucuna istinaden konuşma gerçekleştirdi. Genç'in konuşmasını aynen yayınlıyoruz.

İslam inancının en önemli aylarından biri olan Muharrem Ayını ve Alevi vatandaşlar için matem orucunu yaşadığımız bu günlerde birlik ve beraberliğin pekişmesini, tutulan matem oruçlarının allah katında karşılık bulmasını temenni ediyoruz öncelikle. Bugünlerin bize öğrettiği en önemli olgu, Haksızlığa ve zulüme karşı gelip, her türlü kutuplaşmayı bir tarafa bırakmaktır.

Muharrem ayının 10. gününde Kerbela’da tarihin gördüğü en acı katliamlardan biri yaşanmış, Hz. Peygamberimizin (SAV) sevgili torunu Hz. Hüseyin ve çoğu Ehl-i Beyt’ten 72 mü’min acılara maruz kalmış ve canlarını verirken bize de hak ve adaleti miras bırakmıştır. Bu elim hadise ırkı, mezhebi ve ideolojisi ne olursa olsun bütün Müslümanların asırlardır dinmeyen ortak hüznü ve ortak acısı olagelmiştir.

Bugün bizlere düşen, mezhepsel ayrılıklar üzerinde durmaksızın birliğimizi, beraberliğimizi korumak ve savunmaktır. Bu gayeyle Millet olarak geçmişte yaşanan bu üzücü olaylardan kendimize ders çıkarmalı ve bu güzel duygularımızı daha da pekiştirmek adına üzerimize düşen ne ise onu yapmalıyız.

Acısını ortakca yaşadığımız Ehl-i Beyt’in tüm mensuplarını, Kerbelâ şehitlerini ve bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor, Muharrem Ayı’nın; birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın daha da pekişmesine vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan diliyoruz. Tutulan oruçların kabul ve makbul olmasını dileriz.

Sarıyer Sivaslılar Derneği Yönetim Kurulu Adına

Başkan Ali Genç