Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Formulaz Yarışları Nefes Kesti
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Formulaz Yarışları Nefes Kesti

Formulaz Yarışları Nefes Kesti
Sarıyer Belediyesi, Tunca Belediyesi ve Tuncalılar Derneği işbirliğiyle düzenlenen FormuLaz yarışları Sarıyer'de büyük ilgi gördü.
09.10.2016 / 21:09


Karadeniz'de 2009 yılında başlatılan ve adı Formula 1 yarışlarından esinlenerek bulunan FormuLaz yarışları Karadeniz dışında ilk kez İstanbul Sarıyer'de düzenlendi. Yoğun ilgi gören yarışların startını Türk Pop Müziği sanatçısı, söz yazarı, manken ve oyuncu Tuğba Özay verdi.Sarıyer Belediyesi, Tunca Belediyesi ve Tuncalılar Derneği işbirliğiyle düzenlenen FormuLaz yarışları Sarıyer'de büyük ilgi gördü. Ferahevler'de bulunan Sarıyer Kaymakamlık Binası önü ile Japon Parkı Arası’nda gerçekleşen yarışlara tahta arabalarıyla katılan sporcular, arabalarını rampadan aşağıya müthiş bir hızla sürerek geleneksel rekabette yeni bir sayfa açtı. Rize’den gelen 30 yarışmacı yanı sıra Sarıyerli vatandaşlarda kendileri için tasarlanan arabalarla heyecana ortak oldu.Hakkari'de yaşanan terör saldırısında hayatını kaybeden şehitler için düzenlenen saygı duruşu ve istiklal marşıyla başlayan etkinlikte konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç: "Terör halkımızın sokağa çıkmasına engel olamayacak. Hayatı durdurmayacağız. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum." dedi.Hazırlıkları için yoğun çaba sarfedilen etkinlikte yöresel yemeklerin bulunduğu ve yöresel ürünlerin satışa sunulduğu stantlar bulunurken, yerel sanatçılar ve Grup Imera sahne aldı.Yarışmalar, “Dünya Arabasız Günü”ne ithaf edildi

22 Eylül Dünya Arabasız Günü’nde yapılması planlanan fakat ertelenen Formulaz yarışlarına 2009’dan bu yana Rize’nin Ardeşen ilçesine bağlı Tunca Beldesi’nde birincilik kazanan isimler de katıldı. Çekişmeli geçen müsabakaların sonunda birinci Rize'den gelen Levent Gül oldu. Dereceye giren yarışmacılar ödüllerini Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Başkan Yardımcısı İsmail Erdem ve FormuLaz Dernek Başkanı Niyazi Gül'ün elinden aldılar.