Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - FORMULAZ TAHTA ARABA ŞENLİĞİ SARIYER’DE
Ali Rıza Zaman ile Sarıyer’i Konuştuk
Muhtar Sinan Yüksel: Halkın Sabrı Kalmadı
Göçük Altında Kalan İşçi Kurtarıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

FORMULAZ TAHTA ARABA ŞENLİĞİ SARIYER’DE

FORMULAZ TAHTA ARABA ŞENLİĞİ SARIYER’DE
2009 yılında Karadeniz’de başlatılan, adı Formula 1 yarışlarından esinlenerek bulunan ‘’FORMULAZ’’ Sarıyer’de..
08.10.2016 / 21:11


2009 yılında Karadeniz’de başlatılan, adı Formula 1 yarışlarından esinlenerek bulunan ‘’FORMULAZ’’ Sarıyer’de..

Eski bir Karadeniz geleneği olan FORMULAZ yarışı 9 Ekim 2016’da 13.00-19.00 saatleri arasında Ferahevler Kaymakamlık Önü ile Japon Parkı Arası’nda gerçekleşecek.

Saat 17:00'da Grup İmera etkinlik alanında Sarıyerlilerle olacak.

Tahta arabalarıyla yarışmaya katılan sporcular, rampadan aşağıya müthiş bir hızla sürerek geleneksel bir rekabette yeni sayfa açacak. Eğlenceli, zevkli ve heyecanın dorukta olacağı yarışa Rize’den gelen yarışmacılar kendi tasarladıkları tahta arabalarla katılacak.

İstanbul’da ki katılımcılar etkinlik günü saat 12.00 ve 13.00 arası yarışın başlayacağı Ferahevler Kaymakamlık önünden kayıtlarını yaptırabilirler. Ayrıca arabaları alanda bulunan Sarıyer Belediyesi görevlilerinden temin edebilecekler.

2009’dan bu yana Rize’nin Ardeşen ilçesine bağlı Tunca Beldesi’nde birincilik kazanan isimlerin de yarışacağı etkinlikte, Karadeniz yöresel yemeklerinin stantları bulunacak ve birçok sürpriz sanatçı yer alacak. Kazananlara ödül verilecektir.

Arabaların yarışmaya uygunluğu kontrol edilecek ve yol kenarlarına saman balyaları yerleştirerek önlemler alınacak. Lastik ayakkabı ve kıl çorap giyen yarışmacılar kask, kolluk ve dizlik takacak. (Yarış alanında görevlilerden temin edilebilir )